Zánět žil v těhotenství?

4.1.14 14:34

Zánět žil v těhu?

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jak poznám zánět žil. Sem v 6.měsíci a natekla mi levá noha. Nateklá je sice jen lehce, v nártu, ale bolí to při došlapu. Mám problém ohnout prsty a při chůzi mě bolí hlavně bříška. Na dotek je to trošku teplé. Barvu to nijak zvlášť nezměnilo. Mažu liotonem, trochu přešla bolest v klidu, došlápnout ale nemůžu. Před pár dny mi takhle natekla pravá ruka. Měla sem jí červenou, teplou a otekly mi i prsty. Nemohla sem s ní vůbec hnout.Po namazání to naštěstí přešlo. Nevíte co by to mohlo být? Nevim jestli zbytečně plašit a hnát hned k dr…Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2178
4.1.14 14:36

Let hned k doktoru!! Ja bych plasila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
4.1.14 14:38

Mazej k Mudrovi, to může bejt i trombóza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.14 14:43

Tak teď ste mě fakt vystrašily. Dneska bych musela max.na pohotovost a tam je takovej divnej dr.kt.se na vás sotva podívá. Myslela sem, že to vydržim do pondělka a pak bych zašla k obvodní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6907
4.1.14 14:46

Já to měla u syna. Nechali mě týden v nemocnici aby se prokázala nebo vyvrátila trombóza. Volala jsem kvůli tomu gynekologovi a on mi řekl ať okamžitě naklušu a poslal mě do té nemocnice. Pokud máš stahovací punčochy tak je nos. Já je pak měla až do konce těhu a taky mi nasadili fraxiparin. Žíly jsou svinstvo, nezahrávala bych si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6907
4.1.14 14:47

@Luciano mafiano tenkrát jsem volala obvoďákovi a ten mě rovnou odkázal na gynekologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
4.1.14 14:51
@Luciano mafiano píše:
Tak teď ste mě fakt vystrašily. Dneska bych musela max.na pohotovost a tam je takovej divnej dr.kt.se na vás sotva podívá. Myslela sem, že to vydržim do pondělka a pak bych zašla k obvodní

Neriskuj…

Příspěvek upraven 04.02.14 v 20:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
503
4.1.14 14:52

Mamka měla trombózu když mě čekala a to ještě nebylo zdravotnictví na takový úrovni jako teď - žiju a myslím že bez následků :mrgreen:. Nechci strašit, jen kdyby to byla tromboza, tak chci upozornit na to že se to dá zvládnout ;)
Přeju hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.14 15:03

O trombóze už sem něco přečetla. Všude píšou spíš, že bolí a natýka lýtko nebo stehno. Já to mám ale v nártu. Počkám až manžel přijede z práce a pak uvidim. Teď se ale fakt bojim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
4.1.14 15:24

@Luciano mafiano ale neboj se. Já chodila v těhotenství s trombozou přes týden, než mi došlo, že to nebude těhotenskými problémy, nic mi nenateklo, jen jsem cítila, jak mi produí a neproudí krve v žilách na noze a táhlo to.
Každému se to projevuje jinak.
V pondělí běž za dr, at´tě akutně pošle na cévní, tam ti udělají uz a poznají, jestli ano, nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6907
6.1.14 11:04

Ahoj. Jak si dopadla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.14 09:38

@26lenka no nakonec sem nešla k dr.,prt.to do druhýho dne splasklo.Sice to ještě trochu bolí, nateklý už to ale nemám. Manžel pak večer zkoumal nohu podle příznaků a říkal, že to na žádný zánět nevypadá a přišel s teorií, že mám blbý boty a že to mám z toho :-D je fakt, že v těch botách sem cejtila skoro každej kamínek a bolely mě hlavně bříška. Takže už mám nový :-D Já sem prostě hroznej plašoun a hned dělám z komára velblouda :-D Ale každopádně du příští týden na gyndu, tak se jí o tom zmínim.

A děkuju všem, kdo se mi snažil poradit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
21.10.14 22:15

Ahoj holky..jsem ve 29 tydnu a v podkoleni mi nabehla tlusta zila, ale nebola. doktorka rekla ze to je ok. jenze pred třemi dny ztvrdla a zacala bolet.hned jsem jela do nemocnice.mam zanet povrchovych žil. pritel mi picha fraxiparine a mam si to mazat protizanetlivou mastickou…jenze na kazde je napsano ze se nedoporucuje v těhotenství. Nemate nekdo zkusenosti??.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
21.10.14 22:25

A jakou mas? Ja jsem mela masticku heparoid jestli to pisu dobre. Byla jsem hospitalizovana na porodnim a tam mi ji dali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6627
21.10.14 22:43

Mně gynekolog na žíly napsal Lioton 100 000, v příbaláku je napsáno, že se v těhotenství může užívat pouze po poradě s lékařem. Mažu jen ta nejhorší místa (fialové fleky), na vylezlé křečové žíly matlám Mazání na žíly a cévy od Priessnitze, to se v těhotenství může normálně.
Na diagnostikovaný zánět žil bych tu heparinovou mast s klidem použila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama