Zánět žlučníku bez kamene?

109
8.3.16 23:26

Zánět zlucniku bez kamene?

Holky mám jít na operaci vyndani zlucniku… Jde o to, ze žádné vyšetření neprokázalo kamen, prý zánět a zuzeny zlucnik… Mate někdo zkušenost se zánětem zlucniku bez kamene???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2471
8.3.16 23:52

Mam jen zkusenost s tim, ze jsem vyloucila stolici asi 20 zlucovych kamenu o velikosti liskovych orisku. jde to i bez operace. navod najdes na internetu kdyz napises ocista jater nebo ocista zlucniku, jde o to dodrzet presny postup stary snad od 18.stoleti. podle utz bricha jsem kameny taky nemela a nakonec tak byly. drz se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bora-Bora
9.3.16 05:47

Měla jsem kameny bez zánětu. Na operaci mě poslali ihned po zjištění, bylo to v pohodě, dodnes nemám žádné problémy, žlučník mi nechybí, jím a piju vše jako před tím. Bude to dobrý, zvládneš to :hug: :hug:

• Citovat
  • Upravit
20255
9.3.16 06:18

@Kamcarada Mela jsem zlucnikovy zachvat bez kamenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6359
9.3.16 07:47

Ja mela ted o Vanocich poradny zanet zlucniku, kameny neprokazany, zlucnik podle vysetreni v pohode. Jediny co mi nasli byly malinko vyssi hodnoty bilirubinu, vypada to, ze mam Gilbertuv syndrom. Hlidam si, co mi z jidla dela zle a hlavne musim jist skoro porad a odpocivat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28790
9.3.16 08:08

@Kamcarada
Tak zlucnik se, ale vetsinou neoperuje se zanetem ne? Operuje se az po vyleceni zanetu a kdyz ti ho vyleci, tak zase proc chodit na operaci :).
Ja mela zanet i kameny, ale na operaci jsem byla pul roku po zanetu, ten normalne prelecili atb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
9.3.16 12:04

Tlucbik

@Svistice bez kamene??? A vyndali ti zlucnik???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
9.3.16 12:06

@zuzu224 já mám prý chronicky zánět, ale jde o to, ze prý je divné, ze tam nemám kameny. Byla jsem i na cetecku a magnetické rezonanci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20255
9.3.16 12:14
@Kamcarada píše:
@Svistice bez kamene??? A vyndali ti zlucnik???

Ne, jen doporučili časem nechat se kuchnout, ze se to bude s věkem asi vracet. Ja navíc byla těhotná a byla to prvni a zatím poslední příhoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28790
9.3.16 12:21
@Kamcarada píše:
@zuzu224 já mám prý chronicky zánět, ale jde o to, ze prý je divné, ze tam nemám kameny. Byla jsem i na cetecku a magnetické rezonanci

Aha, tak to nevim. Ja mela akutni zanet po porodu a chteli ho pak vyndat kvuli sutrum a taky mne zustal nejaky zvetseny. A jaky s tim mas problemy? Jako bez zlucniku se da v pohode fungovat, ale nemit tam ty sutry, tak se asi pod kudlu nezenu :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
9.3.16 12:46
@zuzu224 píše:
Aha, tak to nevim. Ja mela akutni zanet po porodu a chteli ho pak vyndat kvuli sutrum a taky mne zustal nejaky zvetseny. A jaky s tim mas problemy? Jako bez zlucniku se da v pohode fungovat, ale nemit tam ty sutry, tak se asi pod kudlu nezenu :).

Pořad me bolí a mám trávicí potíže, občas jsem měla i slabší záchvaty. Doktor řekl, ze musí ven… Prý ho mám v polovině zuzeny. Ach Jo, mám strach, aby to nebylo neco vážnějšího… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28790
9.3.16 13:01

@Kamcarada
Tak pokud s tim mas problemy, tak se kuchnout nech. Jako jen tak bych ho nevyndavala, ale bez nej se fungovat da v pohode. Ja ho zase mela asi 2× vetsi a ani po atb se nevratil do puvodniho stavu, obcas taky pobolival. Kameny jsem tam mela 3. Hlavne jsem mela strach treba odjet do zahranici, aby me tam zase nechytl ten zanet, ptz jsem ho mela pekne rozjetej a davali mne konsky davky atb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
9.3.16 13:17
@zuzu224 píše:
@Kamcarada
Tak pokud s tim mas problemy, tak se kuchnout nech. Jako jen tak bych ho nevyndavala, ale bez nej se fungovat da v pohode. Ja ho zase mela asi 2× vetsi a ani po atb se nevratil do puvodniho stavu, obcas taky pobolival. Kameny jsem tam mela 3. Hlavne jsem mela strach treba odjet do zahranici, aby me tam zase nechytl ten zanet, ptz jsem ho mela pekne rozjetej a davali mne konsky davky atb.a po operaci ti řekli, že tam i zánět???Já dle všech vyšetření mám ztluštělou stěnu žlučníku 5m a v polovině je zúžený.......prý to asi bude chronický zánět, ale je prý divný, že tam není kámen.....bojím se, aby to nebyla rakovina..... :-( :,( :(
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28790
9.3.16 13:35

@Kamcarada
Tak to by snad poznali ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
9.3.16 14:01

No to také doufám, ale říkají, že vše se uvidí až po histologii, ale nědokážou mi říct, zda to vypadá tak či tak, oni prý sami nevědí. Je vidět pouze, že žlučník je zúžený a že ´vypadá jako chornický zánět, ale prý ten se většinou dělá v souvislosti s kameny a ty já nemám. Ale na netu jsem četla, že rakovina žlučníku je prý vzácná a většinou u starých lidí…mě je 39…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama