Zánět zubu a porod

9.4.17 20:37

Zánět zubu a porod

Mám poněkud děravý moudrák. Podle zubaře mám pod ním zánět. Nejdříve mi do něho dal umrtvovací vložku, pak mi čistil kanálky. Nechala jsem si dát injekci, ačkoliv se mu do ní moc nechtělo. Ale i tak jsem to dost cítila. Nechal mi ho otevřenej, ať si pro proplachuji ústní vodou ve stříkačce. Ten zub je celkově na vytržení, ale trhat mi ho nechce, prý až po porodu…

A teď, kdy po porodu se vlastně trhají zuby? Nevadí přitom kojení? Také jsem četla, že prý zánět může být komplikací při porodu. Máte s tím někdo zkušenosti? Někdo říká, že to vadí a někdo zase, že ne.
Také mi bylo doporučeno používat homeopatika. Ale nejsem si moc jistá, jestli by se ten zánět tímhle způsobem vyléčil, když problémem je zkažený zub.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

13784
9.4.17 20:43

Já měla zánět nervu, vůbec mne nenapadlo to někomu říct, řešit jsem to začala až teď, už se to nedalo vydržet. Kojím a prý tomu injekce nevadí, teď tam mám tu umrtvovací vložku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
9.4.17 20:58

Ono hlavně kojení vadí antibiotika.
A bez těch se asi neobejdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 21:37
@Sany80s píše:
Ono hlavně kojení vadí antibiotika.
A bez těch se asi neobejdeš.

Otec dítěte je dost proti braní jakékoliv ATB. Podle něho, se to dá vyléčit česnekem nebo tak. Ale, kdy se tak trhá? Udělají mi to v šestinedělí nebo tak? Zajímalo by mě, jestli mě nechají rozkojit. Někdo říkal, že prý ten zánět může přecházet do mléka. Ale jestli mi dají ATB tak by bylo dobré si předtím asi něco odstříkat. Jak dlouho vlastně vydrží mateřské mléko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69653
9.4.17 21:40

@Sany80s Jsou ATB, která se mohou i při kojení…

Já spíš tedy nechápu @Izumi Miyako proč ti ho nevytrhl rovnou, než tam pěstovat zánět :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
9.4.17 21:50

Mě v těhotenství normálně zubař moudráky trhal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11864
9.4.17 22:41

Zub by měl jít okamžitě ven. Není důvod si tam pěstovat zánět, který se může dostat do celého těla. Umrtvit ti zub může, já měla v devátém měsíci lidokain a mezokain rovnou v kapačce do žíly takže lokální umrtvení je naprosto v pohodě. Antibiotika v těhotenství můžeš, já je brala na zánět ledvin a můžeš je i při kojení. Jen se miminku dávají probiotické kapičky. Otec dítěte do toho nemá co kecat, jeho ten zub nebolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 06:27

@j.a.n.i1 můj zubař se dost bojí možnosti předčasného porodu spojeného s trháním zubu… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69653
10.4.17 07:13

@Izumi Miyako Jasně, kdežto možnost předčasného porodu ze zánětu je naprosto v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 07:24

@j.a.n.i1 Řeknu ti, že mi taky lidi říkali, že ten zánět vůbec dítě neovlivní, ale prý bych mohla přestat „myslet“ na porod, kdyby mě přitom rozbolel zub. Ale zajímalo by mě, kde vlastně zubaři berou to přesvědčení o tom předčasném porodu během trhání. Byla bych ráda, kdyby mi ho vytrhnul. A pokud možno s injekcí. Za živa to podstoupit nehodlám, nejsem masochistka. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
10.4.17 07:37

Mě o riziku předčasného porodu nikdo nic neříkal, prostě dali injekci, vytrhli (dokonce dva naráz) a hotovo. Naopak všichni zubaři (ptala jsem se asi 3) doporučili trhat i v těhotenství. Že to vůbec není problém a lepší než zánět v těle. Ten prý zvyšuje riziko předčasného porodu. V kterým jsi měsíci? Být tebou, tak zkusím jiného zubaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 12:59

No, já si moc dovolit jiného zubaře nemůžu. Předchozího jsem hledala dlouho. Měla jsem totiž problém skloubit chození k zubaři a práci nebo měl furt někdo plno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama