Zánět zubu v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mirel
Stálice 58 příspěvků 25.10.14 10:24
Zánět zubu v těhotenství

Ahoj holky :) Potřebovala bych poradit. Jsem v 22.tt a chytl mě zub. Prý je to 4 spodní, trpím s tím už víc jak týden, mám ho otevřený a včera mi na pohotovosti rozřezali dáseň a dali drén, ale žádný hnis neodtekl, RTG jsem včera odmítla. A úleva nepřichází. S tím drénem to bolí snad víc než předtím :-( Vyplachuju to heřmánkem, ale to taky nepomáhá.. Do toho mám velký strach o mimčo.. Může ho to nějak ohrozit? A ještě jsem se chtěla zeptat, máte některá zkušenost se zánětem zubu a jeho léčbou v těhotenství?? Díky moc.

Přečtěte si článek: Péče o zuby v těhotenství: Na co pozor?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 12219 příspěvků 25.10.14 10:30

A antibiotika jsi dostala? Pokud to nebude ustupovat, tak bych snad i ten rentgen zvazila. Jakýkoliv zánět v těle není pro mimco žádná výhra…

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 25.10.14 10:33

Myslím že zánět neohrozí.
Na rtrtg bych nešla.
Já byla ve 12tt na pohotovosti pupulpitida zánět dřeně zubu bez anestesie čištění kanálku vrtání 6-7krat.pak jsem se docetla že anestesii muzuat to neboli vem panafol

Mirel
Stálice 58 příspěvků 25.10.14 10:40

Antibiotika jsem nedostala, ale jak mi to řezali, tak jsem jednu injekci na umrtvení dostala, myslela jsem, že se mi tím uleví, ale je to přesně naopak :-(

lasička1
Echt Kelišová 8199 příspěvků 25.10.14 10:50

@Mirel Určitě bych dnes jela opět na pohotovost-a nemůže to být třeba jiný zub, který bolí? Minulý týden mě šíleně bolel zub, ale nedokázala jsem přesně určit který. I lékařka si nebyla jistá, objektivně na zubech nic, na rtg nic…riskly jsme to, shodly se že otevřeme sedmičku a obrovská úleva. Ale zvažovaly jsme i nad moudrákem-díky tomu kam ta bolest střílela by to odpovídalo.
Zánět v době těhotenství není dobrý. A RTG v tomto týdnu možné je-tam je zakázaný na začátku, v době kdy se vyvíjejí orgány.

Mirel
Stálice 58 příspěvků 25.10.14 10:55

@lasička1 Moje zubařka mi ten zub totiž otevřela, že je tam lehký zánět a po tom otevření se mi pod ním udělala taková velká „boule“ a právě ta tolik bolí.. Zub skoro vůbec. Včera mi na pohotovosti řekli, že asi neodtéká hnis a tak ji rozřízli..

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 25.10.14 11:06

Holka - tak za 1. vyhoď heřmánek - ten uzavírá rány - na to, aby se to zahojilo a vytáhl hnis, musíš vyplachovat řapíkem. Ten je lepší. Nejdřív hojí, pak uzavírá.
2. Jestli tě to bolí, dojeď na pohotovost znovu.
3. Lepší mít ATB, které zkonzultuješ s gynekologem než týden trpět

Marketka.1992
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 25.10.14 11:12

@Mirel ahoj, ano nedavno jsem s tim mela tez problem, zanet nervu a kanalku. Na pohotovosti vyvrtali, vycistili a dochazela jsem na cisteni kanalku, dalsi tri týdny. Jelikoz to bylo na 7, ale z boku, musela mi vytrhnout moudrak. A muzu rict, ze jsem stastna, jelikoz hermanek, hřebíček atd nezabral.

Mirel
Stálice 58 příspěvků 25.10.14 11:17

@Marketka.1992 Kdy­bych ten zub neměla tak vepředu, tak bych si ho taky asi nechala vytrhnout..

Marketka.1992
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 25.10.14 11:19

@Mirel bohuzel no, ty predni jsou snad nejhorší. Ja mela hlavne ten moudrak prozranej, takze tak ci tak, by ho vytrhla.

vally
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 25.10.14 12:13

@Mirel ahoj, já to taky zažila ve 13 tt a Dr. říkal že to mimču neublíží. Injekce na znecitlivění nevadí a pak mi řekli že můžu paralen po 4 hodinách.
Pokud tě to tak moc bolí, určitě bych jela znovu na pohotovost.
Přeji ať se ti brzo uleví ;-)

katty89
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 25.10.14 13:39

@Mirel Jestli je to horsi nez vcera, urcite bys mela mazat na pohotovost. O prcka se bat nemusis, manzel je zubar a za dlouha leta sve praxe osetril spoustu tehotnych, vzdycky bez problemu. Z anestezie mit strach taky nemusis a kdyby to treba bylo na antibiotika, predepisou ti nejake vhodne pro tehotne po konzultaci s gynekologem. Hlavne si zajed na tu pohotovost. Drzim palce, at je to lepsi!

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 25.10.14 16:17

Zuby se v těhotenství léčí stejně jako v netěhotenství. :nevim: Když jsem čekala prvního syna, tak jsem si našla nového zubaře. Před tím jsme několik let u zubaře nebyla, protože ze starého jsem měla trauma a nového nemohla najít. Mezitím se mi zuby zkazily, takže jsem v těhotenství byla hned na několika plombách - to znamená několik umrtvovacích injekcí. Nyní čekám druhého syna, opět další plomba, akorát trhání jsme odložili na později, až budu po porodu. Ale u mě je to větší riziko, protože musím dodržovat prevenci infekční endokarditidy. Takže na tvém místě bych rozhodně netrpěla a nechala si zub standardně ošetřit.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 25.10.14 19:49

@Mirel Rentgenu zubu bych se fakt nebál (stejně Ti daj límec kvůli štítné žláze), stejně tak antibiotik (je jich dost vhodných pro těhotné).
Já měla odumření zubu s gangrénou jako netěhotná. Asi 3 týdny jsem chodila s otevřeným zubem, každý týden mi to čistil. Když to bylo ok, tak pak to teprve zaplomboval.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.15 12:18

Ahoj holky, prosím o zachování anoymity. Okolí neví a chci aby to tak zůstalo. Mám zánět v zubu a tereticky je možné že jsem těhotná ale šedá zóna kdy to test ještě nemusí ukázat. Zubařce to říct nemůžu v tuhle chvíli protože by to hned věděla polovina příbuzných a kolegů z práce, a to nechci a nechci ani v případě neúspěchu odpovídat všem na dotazy že to nevyšlo a jestli se snažíme atd. Takže jsem v pr.. a nevím co je horší, když půjdu k zubařec a neřeknu že můžu být těhotná, může ublížit plodu RTG, umrtvení, antybiotika která nejsou určená pro těhotné? Anebo když počkám dva nebo tři týdny, až bute TT nebo krev průkazná ale mezitím může zánět v zubu ublížit plodu? Omlouvám se za chyby píšu v nmobilu. Podotýkám že zub nebolí, takže o to nejde.
Děkuji A.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >