Zánět zvukovodu (středního ucha)?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luculka
Nováček 10 příspěvků 20.12.11 11:44
Zánět zvukovodu (středního ucha)?

Ahoj, potřebovala bych poradit. V sobotu mě zaléhalo a bolelo ucho jako při zánětu, tak jsem si do ucha dala vatu s lihem. Do rána ucho praskl, ale od té doby mám pořád ucho citlivé na dotek a když se do něj nechtěně bouchnu tak bolí. Beru od soboty i ibuprofen 3× denně. Bolest se nehorší,ale ani nelepší, tak začínám přemýšlet zda bych s tím měla jít na ORL, nebo zda někdo nemáte zkušenost, že bude k doléčení stačit ibuprofen. Děkuji

Reakce:
Holma
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.11 12:01

No teda ibubrofen by mi nepomohl ani náhodou. Měla jsem jak střední ucho, tak zvukovod a na bolest mi ibáč teda vůbec nestačil! Vždycky chodím na ORL a nis s tím nedělám. Největší úlevu prožívám, když mi to ucho pročistí tím foukátkem. Být tebou, jdu k doktorovi, přeci si jen do ucha nevidíš…

jizvíková
Extra třída :D 13067 příspěvků 20.12.11 12:01

ibuprofen je proti bolesti, ale ucho nevyleci, mazej na ORL. pokud te boli, kdyz chytnes lalucek a zatahnes dolu, tk je to zvukovod

Holma
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.11 12:24

Pokud jí prasklo a vytekl hnis, tak to bylo střední ucho, aspoň tak mi to vysvětlovala doktorka. Zánět zvukovodu je jakoby před bubínkem a ucho se nepíchá.

byron
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.11 12:37
Jo, pokud to prasklo, tak je to středouší…To už nemívám, zato mám neustále s e opakující zánět zvukovodu… To navíc i svědí, i bolí… Jedině na ORL, nečekej a bže, at neám zkažený Vánoce
Holma píše:
Pokud jí prasklo a vytekl hnis, tak to bylo střední ucho, aspoň tak mi to vysvětlovala doktorka. Zánět zvukovodu je jakoby před bubínkem a ucho se nepíchá.
Luculka
Nováček 10 příspěvků 20.12.11 12:41

Ucho jsme měla zalehlý a pak mi prasklo, poté co jsme si do ucha dala tampon namočený do lihu přes noc, ale hnisu jsem si nevšimla. Poté zůstalo ucho dál na dotek citlivý. Když chytnu lalůček tak trošku zabolí. Zítra si na ORL raději zajdu. Děkuji za odpovědi.

Jana206
Nadpozemská drbna 28592 příspěvků 20.12.11 13:24

Zánět zvukovodu a zánět středního ucha jsou dvě odlišné věci, není to to stejné.
Upřímně, divím se takové samoléčbě, i u dospělého. Moje sestra zanedbala zánět středního ucha a skončilo to vážnými komplikacemi, operací. V uchu se vytvořily srůsty, má doživotně snížený sluch. Šla bych na ORl, žádná jiná rada není.

petruše08
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.11 13:58

Já měla loni zánět zvukovodu a pak i zánět středního ucha.Byla jsem na pohotovosti protože bolest byla šílená a nic nepomáhalo,hrůza.Tam mě ucho propíchly,ale bolest zůstala.To už jsem se doma bolestí málem zbláznila,tak jsem se nedala a opět skončila na orl.A nakonec mězjistili,že pan primář mi jaksi zamoměl napsat antibiotika :twisted: .Takže rengen hlavy,kde se zjistilo,že už mám infekci u mozkových blan a nasadili mě hooodně silná antibiotika.Kdybych dala na radu pana primáře,že si mám vzít něco od bolesti a do dvou dnů bude pokoj,tak bych ho pak opravdu měla,ale napořád :( .10dní trvalo,než mi bylo lépe a dodnes mě sem tam nepříjemně píchá a dloube.Prostě tohle bych nepřála nikomu.Takže vyhledat odborníka a žádná samoléčba.Hezký den.

Holma
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.11 14:22

Mě se taky zánět zvukovodu furt vrací. Dokonce mě to chytlo na dovolené, tak jsem poslala manžela do místní lékárny a tam mu dali nějaký kapky. Světe div se, pomohlo to. Ale to ucho mě svědí furt, není to nijak hrozný. Na ORL se chystám od začátku srpna…nějak není čas :-)

byron
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.11 15:58

Jé, nejseš já?

Sousedka měla podobné porblémy opakující se a prý ji našli streptokokoka nebo stafilokoka
Holma píše:
Mě se taky zánět zvukovodu furt vrací. Dokonce mě to chytlo na dovolené, tak jsem poslala manžela do místní lékárny a tam mu dali nějaký kapky. Světe div se, pomohlo to. Ale to ucho mě svědí furt, není to nijak hrozný. Na ORL se chystám od začátku srpna…nějak není čas :-)
Pesee23
Závislačka 3831 příspěvků 26.02.13 15:59

Ahoj všem.
Včera jsem večer zkončila s uchem na pohotovosti (NE na ORL) Diagnóza byla zánět zvukovodu. Dostala jsem dvoje kapky. Otobacid a Maxitrol. Jenže ta bolest je ještě horší, A teď se chci zeptat. Je možné aby mě kvůli zánětu zvukovodu boleli až zuby a měla jsem oteklou pusu a uzliny na krku? Nemám s tím zkušenosti.

Sunnyess
Ukecaná baba ;) 1780 příspěvků 26.02.13 16:33

@Pesee23
Ahoj, já mám se zánětem zvukovodu taky své zkušenosti, je to bolest jak hrom, to si nikdo, kdo to nezažil nedovede představit. Z ucha mi to vždy jde do zubů, do krku, prostě do celý půlky hlavy, že s ní ani otočit nemůžu, lehnout si na to, prostě nic. Nejhorší je, že to bolí třeba 4 dny, někdy mě to chytne i na týden. Naposled když jsem to měla, tak jsem po týdnu bolestí přemlouvala na ORL doktora, ať už mi dá ATB, že mě to furt bolí, ale nedal. Vždy mi tam strčí smotek namočený v tý smradlavý višňovce, nebo co to je a pak mi napíše taky kapky. Hodně lidí si to plete se zánětem středního ucha, ale to je něco jiného a hlavně, když to píchnou, tak bolest ustane, ale tohle ne, to se musí vyléčit a zahojit, pak to přestane bolet. Já pak zjistila z čeho jsem to vždy měla, takže teď už se nepotápím, třeba na dovče, když si myju vlasy, tak se mi nesmí dostat voda do uší hodně, jako že bych se ve vaně potopila, to neexistuje, od tý doby mám klid!! Ťuk ťuk. Tak hlavně, ať Ti to taky brzy přestane bolet. :kytka:

Pesee23
Závislačka 3831 příspěvků 26.02.13 21:54

@Sunnyess Tak jsem zkončila na pohotovosti na ORL v ČB. Tak mám krom toho zánětu zvukovodu i zánet sliznice. Už se to nedalo. Chtěla jsem drogy :mrgreen: :mrgreen: Otekla mi celá levá tvář, mluvím jak po obrně, polykat nemůžu. Dostala jsem Amoksiklav. ATB. Prý doktor nechápe, proč mi je nedal hned včera, že ten zánět v uchu je solidní a právě se takhle blbě rozlezl :zed: :zed: Tak snad to už bude dobré. Když ne, tak za 3 dni zas na ORL

Váš příspěvek
Reklama