Zánět zvukovodu v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vanda9
Generální žvanilka 20681 příspěvků 213 inzerátů 08.08.10 08:26
Zánět zvukovodu v těhotenství

Ahojda.

Často trpím na zánět zvukovodu. Teď jsem tedy měla nějaký čas klid. A dnešní noc byla katastrofální. Vůbec jsem se kvůli bolesti nevyspala, uvnitř mám ucho oteklé tak, že slyším už jen na druhé. :zed: Přemýšlím, zda mám zajít k dr.? Pomůže mi, když jsem těhotná? Nebo mám prostě jen čekat, až (jestli) to přejde samo? Nemáte s tím někdo zkušenosti? Předem děkuji za každou zkušenost.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lulushka
Extra třída :D 10178 příspěvků 08.08.10 09:19

Vando, zkušenost nemám, ale být tebou, raději zajdi k dr. S ušima bych si teda nezahrávala, čím dřív tím líp.

PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 08.08.10 09:46

Ahoj, je to asi 14 dní co mě to přešlo - šílená bolest!!! Byla jsem na ORL - ta bolest nešla vydržet, ten mi dal antibiotika Ciplox (volala jsem na gyndu a prý jsou jen lokální, tak je to ok), ale mě to nezabralo a druhý den se mi zánět dostal i do druhého ucha - tak jsem jela znova na ORL a dostala jsem takové pálivé lihové kapky - sice dost pálí, ale pomohly mi :-) :-) Takže si dojdi k dr., určitě pomůže :wink:

peka83
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.10 11:54
..

Ahoj já trpímna uši od dětství. Stačí si špatně vytřít ucho a jít do pruvanu a hnedka bolí .

v těhotenství mě to chytlo taky . a byla to taková bolest že jsem lezla po zdi.
Tim že pujdeš k doktorovi nic nezkazíš rozhodně.

Ale dokud tam nepujdeš udělej jedno . Jestli máš doma dětskou lahvičku tak doni dej vodu. dej to do mikrovlnky nebo do toho nalij vřelou vodu z konvice to je jedno. Zabal si to do uterky. a lež na tom. VžDYCKY KDYŽ TO ZCHLADNE UDĚLEJ TO .
jedině to teplo ti to ucho vylečí . Kdyby to ucho moc bolelo tak si vezmi paralen. Paralen v těhotenství poku dvím mužes je slabej .Ale to stou dětskou láhvičkou rozhodně udělej. Já do dneška pokud na mě příjd ebolest ucha tak to pokazde udelam. pak aji ucitis jak ti vtom uchu jakoby praska. to se ti tim teplem tam uvolnuje a to praskani prave je dobre znameni.lez na tom teplém tím bolavým uchem. Kdyz pujdeš někde ven dej si treba kousek toaletniho papiru nebo vata yod ucha.ty te pruvan necitiš,ale to ucho citi kazdej pruvan.zkus to stou nahratou flaskou ,a ver ze si na me pak vzpomeneš:-D usi umi hnusne potrapit. hlavne si to zabal do uterky at se o tu flasku nespalis.

Vanda9
Generální žvanilka 20681 příspěvků 213 inzerátů 08.08.10 12:01

Moc Vám děkuji. Zobla jsem si paralen a je to mnohem lepší. Zkoušela jsem několikrát denně od pátka uvařenou bramboru a ta mi tedy moc nepomohla, spíš vůbec. Vždycky mi aspoň trošku ulevila. U nás je ORL pouze 2× do týdne a mám dojem, že o prázdninách vůbec. Zítra se tam půjdu podívat. Nechám to tedy do zítřka a pak kdyžtak zajedu na pohotovost. Jako malá jsem byla na operaci právě tohoto ucha a hrozí mi, že za nějaký čas na něj ohluchnu, tak mám docela strach… A taky se bojím o mrňouska… Ještě jednou moc děkuji.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 08.08.10 12:02

Samo to nepřejde, dojdi si k dr. pro kapky.

Ad nahřívání - no nevím, teplo zánět rozjíždí, chlad zklidňuje.

peka83
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.10 12:04
:-/

jezis hlavne ne chlááddd

peka83
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.10 12:06
...

brambory, a cesnek a ruzne nesmysly vubec neposlouchej. nebo si tim jen uškodíš.

Ucho musi být v teple. kdyztak si něco vygogli na internetu o zánetu ucha .

nevím studene byhc na ucho nezkousela. me vazne pomahalo teplo.

Vanda9
Generální žvanilka 20681 příspěvků 213 inzerátů 08.08.10 12:25

Asi jsme si trošku nerozuměly. :nevim: Ta brambora byla uvařená, tedy horká a zabalená v kapesníku, abych se nespálila.
Mně brambora vždycky pomáhala ale tentokrát to mám asi nějaké silnější nebo co. Zkusím to s tou lahvičkou a uvidím. Děkuji.

ppperla píše:
brambory, a cesnek a ruzne nesmysly vubec neposlouchej. nebo si tim jen uškodíš.

Ucho musi být v teple. kdyztak si něco vygogli na internetu o zánetu ucha .

nevím studene byhc na ucho nezkousela. me vazne pomahalo teplo.
peka83
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.10 12:28
..

joo tak ona ti drzi vlastne teplo aha tak to jo .

to jsem nezkousela. :_)

ale v tydnu si urcite zajdi na tu pohotovst nebo na usni nebo nekam kd ebudes mit tu moznost.

J akdyz me chytla bolest ucha, tak sem vazne lezla po zdi a brecela. nic tak desneho sem nezazila. paralen urco pomuze pro zacatek.

Vanda9
Generální žvanilka 20681 příspěvků 213 inzerátů 08.08.10 12:32

Teď jsem přišla na to, že si reagovala na Lasičku ne na mě. Nějak jsem ten jeden řádeček překoukla.
Ty bolesti jsou fakt hrozné. Paralenem to řešit nechci, ale jeden jsem zhřešila. Prostě jsem si od toho chtěla na chvíli odpočinout a sama jsem netušila, že takhle krásně zabere. :-D

ppperla píše:
joo tak ona ti drzi vlastne teplo aha tak to jo .

to jsem nezkousela. :_)

ale v tydnu si urcite zajdi na tu pohotovst nebo na usni nebo nekam kd ebudes mit tu moznost.

J akdyz me chytla bolest ucha, tak sem vazne lezla po zdi a brecela. nic tak desneho sem nezazila. paralen urco pomuze pro zacatek.
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 08.08.10 13:45

Mě dr. na ORL řekl, že když mám zánět zvukovodu, tak TEPLO JE TO NEJHORŠÍ, CO MŮŽU UDĚLAT.. že na zánět zvukovodu jedině studené, doporučoval třeba mraženou zeleninu z mrazáku zabalit do utěrky a na ucho přikládat, a pomohlo mi to

zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 08.08.10 14:30

ono, ak je v tele zapal, radsej zajst k dr..ono su antibitoika alebo aj ine lieky, co tehulky mozu… a ono nelieceny zapal vie spravit dakedy riadnu sarapatu..rychle uzdravenie prajem

Vanda9
Generální žvanilka 20681 příspěvků 213 inzerátů 08.08.10 14:33

Děkuji. Jen tedy nevím, jestli teplé nebo studené. :-? No, asi si raději nic dávat nebudu a počkám do zítřka.

peka83
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.10 19:58
studene, nebo teple

NO radsi nic nedavej a pockej, mozna ze ty zanety jsou ruzne a je mozne z ena neco studene vazne zabira ana neco teple. M evazne vzdy pomohlo teple. a kamaradce jsem to radila taky a pomohlo.Tak mozna ze bylo jen stesti ze mela to co ja z prochladnuti. pokud to ma sjine mozna ze vazne by to nezabralo. tak radsi vazne vydrz . aby sis vic neublizila

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama