Reklama

Zanícené, hnisavé bradavky a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

muchomurka3
Kecalka 115 příspěvků 04.03.17 17:27
Zanícené, hnisavé bradavky a kojení

Zdravím holky. Prosím o radu, pohled na situaci. Ccca před 3 týdny mě dcerka dost silně kouska do bradavky. A od té doby je pro mě kojení peklo. Pro se mi zanítilo, mám tam 3 velké „díry“ hnisavé, mazlavé, a z jedné rány občas teče i krev. Dcera se kojí ráda a často. V noci i 4×. Tekutiny jiné skoro nemá, nechce mi pít. Jíst jen pomálu, ale zlepšuje se to. Kojení jsem dost omezila. Je jí 12 měsíců. Kojím ji před spaním 2×, pak v noci 2×, pak buď ráno po probuzení nebo až během dopoledne a pak kolem cca 17-18 hodiny. A pak zase večer. Než mě kousla, kojila jsem ještě tak + 4× přes den. Ale…prostě mi už není dobře. Asi od toho prsa, bolí to, a přijde mi to čím dál horší, než lepší. Taková beznaděj. U doktorky jsem nebyla, budu si to muset zařídit a vyrazit v pondělí. Jen nevím co dál. Kojení bolí a co si budeme povídat - jak to hnisá - není to asi pro malou nic moc. Ráda bych se zeptala na pár otázek.

Vadí stav bradavek kojení? Mohu dcerce nějak ublížit?
Jak přestat kojit? Chtěla jsem kojit do přirozené odstavení - tak nevím jak dál? Jak přežít noc?
UM odmítá, odmítá i MM z hrnečku - i z toho, ze kterého normálně pije přes den vodu. Je UM po 12. měsící ještě vůbec nutné? Je to veliký nejedlík - odmítá jogurty, kojenecké kaše s UM, dávám ze zdravé výživy - pohankovou, rýžovou atd. sní pár lžiček. Chleba se srýrem atd. také jen pár kostiček…

Prosím poraďte zoufalé matce co dál? Přestat kojit nebo kojit?

Jen dodatek, kojím jen z jednoho prsa - po bojkotu kojení ve 3 měsící vzala na milost pouze jedno prso, u druhého mám vpáčenou bradavku, tak se jí nelíbilo. A kloboučky odmítá úplně, to se na truc nenakojí vůbec.

Děkuji za reakce.

Reklama

Reakce:

rena621
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 04.03.17 17:54
@muchomurka3 píše:
Zdravím holky. Prosím o radu, pohled na situaci. Ccca před 3 týdny mě dcerka dost silně kouska do bradavky. A od té doby je pro mě kojení peklo. Pro se mi zanítilo, mám tam 3 velké „díry“ hnisavé, mazlavé, a z jedné rány občas teče i krev. Dcera se kojí ráda a často. V noci i 4×. Tekutiny jiné skoro nemá, nechce mi pít. Jíst jen pomálu, ale zlepšuje se to. Kojení jsem dost omezila. Je jí 12 měsíců. Kojím ji před spaním 2×, pak v noci 2×, pak buď ráno po probuzení nebo až během dopoledne a pak kolem cca 17-18 hodiny. A pak zase večer. Než mě kousla, kojila jsem ještě tak + 4× přes den. Ale…prostě mi už není dobře. Asi od toho prsa, bolí to, a přijde mi to čím dál horší, než lepší. Taková beznaděj. U doktorky jsem nebyla, budu si to muset zařídit a vyrazit v pondělí. Jen nevím co dál. Kojení bolí a co si budeme povídat - jak to hnisá - není to asi pro malou nic moc. Ráda bych se zeptala na pár otázek.

Vadí stav bradavek kojení? Mohu dcerce nějak ublížit?
Jak přestat kojit? Chtěla jsem kojit do přirozené odstavení - tak nevím jak dál? Jak přežít noc?
UM odmítá, odmítá i MM z hrnečku - i z toho, ze kterého normálně pije přes den vodu. Je UM po 12. měsící ještě vůbec nutné? Je to veliký nejedlík - odmítá jogurty, kojenecké kaše s UM, dávám ze zdravé výživy - pohankovou, rýžovou atd. sní pár lžiček. Chleba se srýrem atd. také jen pár kostiček…

Prosím poraďte zoufalé matce co dál? Přestat kojit nebo kojit?

Jen dodatek, kojím jen z jednoho prsa - po bojkotu kojení ve 3 měsící vzala na milost pouze jedno prso, u druhého mám vpáčenou bradavku, tak se jí nelíbilo. A kloboučky odmítá úplně, to se na truc nenakojí vůbec.

Děkuji za reakce.

Ahoj. Co mamina to nazor. 6mesicu je zdave kojit. Pro dite nevyhnutne a kdyz selze priroda tak UM.
Dal je to na Tobe. Bud prestat kojit a pevnu stravu zavadet, nebo kojit i davat pevnu stravu.
Podle me davas hodne MM mozna az zbytecne moc.
Moje zlatko ma 10 mes. a kojim vecer pred spanim a 2-3 x se mi vzbudi na kojeni. Behem dnem nekojim vubec.
Kdyz ji budes behem dne tolik kojit bude Ti odmitat jidlo.
To muj nazor. Ty jsi mamina a ty vis co je pro Tvoje detatko nejlepsi. Drzim Vam palce snad to nejak vyresite.

nozu
Extra třída :D 11482 příspěvků 04.03.17 18:43

Jáí ti nevím, asi bych dítěti nedávala MM z prsa, ze kterého teče hnis. Vždyť si to musí tahat společně s tím mlíkem :think: V tomto věku by už mohla zvládat denní rytmus bez kojení. Uvidíš, že když přestaneš kojit, dítě začne víc jíst. Já toto řešila u mladšího, jenom ne s kojením ale s UM. Měla jsem starost, že málo jí a tím UM to aspoň doženeme. Když jsem mu ho sebrala úplně, výrazně se zlepšil s normálním jídlem.

stinga
Závislačka 3508 příspěvků 10 inzerátů 04.03.17 22:09

Já bych radila už odstavit, rok na kojení stačí, a z hnisavého prsa bych nedávala, může z toho dostat průjem, a s prsem, které hnisá, určitě rychle k doktorovi

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama