Zápach po acetonu při průjmu?

2318
26.6.06 20:55

Zápach po acetonu při průjmu?

Ahoj,

syn právě prodělává střevní chřipku. Lékařka nám ráno předepsala Hylak forte a přísnou dietu (pouze rýže, mrkev, brambory a staré rohlíky). Režim dodržujeme, pouze pitný režim nám dělá dost velký problém. Nedávno jsem četla nějaké příspěvky o průjmech a tam se něco psalo o acetonovém zápachu při průjmu. Bohužel si to moc nepamatuju a příspěvky teď nemůžu najít. Syn je totiž i po sprše takto cítit. Je to ok?

Předem díky za Vaše názory

Lasička a Matýsek 18 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

860
26.6.06 21:05

ahoj, musi hodne pit, jinak je prave citit ten „aceton“

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ili
1486
26.6.06 21:17

Ahoj Lasicko,
nejsem odborník a nejsem si jistá, že zápach po acetonu souvisí s průjmem. Jen mám v práci kolegyňku, která má dceru diabetičku a vyprávěla mi, že právě zápach po acetonu je příznakem diabetu. Nechci tě nijak strašit, ale asi bych co nejdřív zavolala lékařce. Snad to nic nebude, ale pro jistotu… cukrovka není žádná sranda a já bych se teda bála.
Držím palečky ať to není nic vážného!
Papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
26.6.06 21:28

Většinou to bývá z nedostatku tekutin při průjmu. Zejména nyní při těch vedrech. Nechej malého překontrolovat u dr. Nás chtěla doktorka poslat na kapačky, dostali jsme půldne odklad a nakonec jsme to zvládli doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
26.6.06 21:30

Radulko,

taky mě to napadlo. Jenže nevím, jak pití do syna dostat. Když byl zdravý, problémy jsme s tím neměli, zato teď… Abych do něj dostala aspoň ty kapky v čaji, podávám mu to pokaždé v jiném pítku (jednou v láhvi, pak v hrníčku s pítkem, poté brčkem z hrníčku, potom z cestovní láhve). Dostává buď vodu nebo oslazený černý čaj. Nabízím mu to pořád, občas udělám přestávku a pak zase prudím. Došlo to tak daleko, že když mě s pitím vidí, začíná brečet a odvrací hlavu na stranu. Začíná mě to znervózňovat. Když už se napije, je to jen troška.

Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
26.6.06 21:37

Blbne nám připojení :-((

Radulko,

taky mě to napadlo. Jenže nevím, jak pití do syna dostat. Když byl zdravý, problémy jsme s tím neměli, zato teď… Abych do něj dostala aspoň ty kapky v čaji, podávám mu to pokaždé v jiném pítku (jednou v láhvi, pak v hrníčku s pítkem, poté brčkem z hrníčku, potom z cestovní láhve). Dostává buď vodu nebo oslazený černý čaj. Nabízím mu to pořád, občas udělám přestávku a pak zase prudím. Došlo to tak daleko, že když mě s pitím vidí, začíná brečet a odvrací hlavu na stranu. Začíná mě to znervózňovat. Když už se napije, je to jen troška.

Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
26.6.06 21:45

AHoj Lasicko,

urcite nic neriskuj a minimalne zavolej na pohotovost - tam uz ti poradi, co s tim. Fakt se za to hodne primlouvam, protoze Matysek je jeste hodne malinky a tyhle vedra daji zabrat (i bez prujmu) i vetsim detem. Muze to byt i tou dietou, protoze acetonovy zapach se objevuje i v pripade, ze telo prilis „hladovi“ - ta prisna dieta by tomu odpovidala - normalne se podava glukoza, ale u prujmu nevim. Radeji fakt zavolej odbornikum a nenech se odbyt. Pruvodnim jevem ketoacidozy byva casto i dehydratace, coz muze byt u tak maleho prcka nebezpecne. Ja ze sve zkusenosti muzu doporucit roztok ORS 200 - vyrabi HIPP a je to na doplneni chybejicich iontu a nevim ceho jeste… Ale nevim, jak je to tam s zivinama. Drz se a at to dobre dopadne!! Blanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
26.6.06 22:02

ještě mě napadlo, a co podávat tekutiny injekční stříkačkou? Nešlo by to trochu lépe. Držím palce, aby bylo brzo lépe!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
26.6.06 22:07

Ahoj holky,

díky za rady. Na pohotovost na Bulovku jsem volala včera. Na drát jsem dostala starší paní, která mluvila o „blití“ atp. Více méně mi to co poradila doporučila i lékařka dnes ráno… Máme povoleno udělat UM v odvaru z rýže, takže přes noc snad vypijeme aspoň půl litru a ráno sjedem k doktorce znova.

Díky moc

Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
26.6.06 22:15

Lasičko, ani se nedivím, že nechce pít, když má problémy a ještě má k tomu hylak. Malý měl hylak 1×, dávala jsem mu to ve stříkačce a hned to zapíjel čajem.
Jinak na průjem synovi doporučili acidophilus lactobacilus (určitě mi někde chybí písmenka, něco tam je 2×) 3×2 tobolky - měl tenkrát 20 měsíců).

Ještě bych dodala, že potřebné tekutiny jsem mu dodávala hlavně ve spánku. Připravila jsem k němu lahvičku s pitím a on ji v polospánku vypil (po 50ml).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
27.6.06 00:02

Jak psaly holky, ten aceton vzniká při hladovění. Lepší na normalizaci střevní flory než hořkokyselý Hylac je sirup Nutrolin B - volně prodejný. L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
27.6.06 09:27

Ahoj,

tak v noci jsme vypili přes půl litru. Volala jsem naší pediatričce, máme se ukázat zítra ráno. Povolila nám i banán a jabko. Tatínek zajel pro Nutrolin a minerálku, tak to snad nějak zvládneme.

Díky moc za podporu

Lasička a Matýsek 18 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
27.6.06 09:53

Ahojky,

a nemůže ti odmítat pití, protože mu do toho cpeš ten Hylac? Viki měla Salmonelu a taky jsme dostali Hylak - na houby - nechtěla mi pak právě pít - protože jednou to pití ve flačce mělo kyselou chuť a to ona si pamatovala a nechtěla ani ochutnat. Koupila jsem jí místo Hylacu Biopron - rozmíchává se do vody a je sladký a bylo po problému. No teda porvé jsem musela pítko pomazat rozpatlaným banánem jinak by to do pusy nevzala, ale pak už to šlo. A na dehydrataci pozor - pozná se podle vpadlé fontanely a nám skvěle zabral Kulíšek - je to též sladké a rozmíchává se do vody. Je to rehydratační roztok.
Takže my jsme pak pili hezky - jen to jídlo jí vůbec nechutnalo a nechtěla ani Sunar Alidiar ani Nutrilon s tím rýžovým odvarem - šla šíleně z váhy a Dr. vyhrožovala nemocnicí. Tak jsem se naštvala zkusila dát jen Nutrilon a normální jídlo (ale místo masa jen vývar) a bylo po problému.

Tak držím palečky ať jste brzo fit. Ahoj Iva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
27.6.06 10:32

Ahoj Ivo,

on nechtěl pít ani před tím, než ten Hylak ochutnal, tak nevím. Nicméně jsme pořídili ten roztok od Hipp a už ho i vypili a místo Hylaku budeme dávat Nutrolin. Na synovi je vidět, že je mu dnes o dost líp než včera - řádí jako obvykle :-)

Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
27.6.06 12:10

Tak to je dobře. Mějte se a ať je brzo fit.

Ahoj Iva a Viki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama