Zápach po extrakci zubu

7
28.2.21 14:42

Zápach po extrakci zubu

Dobrý den mám 6 den po vytržení 6ky v pravo dole zákrok byl trochu komplikovanější jelikož mám obrovské kořeny ale vše nakonec v pohodě zub se mi naslednĕ zalil krevní sraženinou jak má dal jsem si ibalgin na bolest a vcelku to od druhého dne šlo i díra se mi každý den zmenšovala ale už zhruba od 4 dne sem zjistil že se mi tvoří v té díře kde byla krevní sraženina bílo-žlutý povlak či taková sraženina a dnes když si jakoby zasaju tak cítím hnusný nahořklý zápach hygienu dodržují to je pro mě prioritou čistím si ústa i 4× denně vykloktávám jemně heřmánek či solnou vodu nemá někdo podobnou zkušenost nebo nevěděl by někdo zda je to normální a nemám plašit nebo jestli jde o nějaký zánět? : diky moc. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Sysel-v-tísni
28.2.21 14:54

@Petrkrska
Mohlo by to být tzv. suché lůžko, problém se objevuje 3 a více dnů po extrakci. Měla jsem to před pár týdny po extrakci osmičky, zánět se mi dostal až ke kosti. Musela jsem k zubařce, vyčistit, kloktat Corsodyl, byl to vopruz, ale po týdnu se to začalo konečně hojit.

• Citovat
  • Nahlásit
7
28.2.21 14:57

@Sysel-v-tísni Dobře díky tak zítra asi radši rovnou k zubaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sysel-v-tísni
28.2.21 15:05

@Petrkrska
Na možnost vzniku suchého lůžka tě měl upozornit zubař nebo stomatochirurg, který ti zub extrahoval. Já kupříkladu neměla žádné výrazné bolesti ani teplotu, což by měly být obvyklí průvodci tohoto problému. Vyplachuj 3% peroxidem vodíku smíchaným s vodou (půl na půl, nebo když sneseš, tak i silnější koncentraci), to by mělo případný zánět, je-li malý, zlikvidovat, v horším případě aspoň držet na uzdě, dokud ti to nevyčistí zubař. Nešťárat v místě odstraněného zubu ani prstem, ani jazykem, ani ničím, jiným, nepít brčkem a nevytvářet podtlak v ústech, tak si většinou tu krevní sraženinu, která napomáhá hojení extrakční rány, vyplavíš pryč a vznikne suché lůžko a zánět. Pro mě osobně bylo vyčištění suchého lůžka stokrát hnusnější než samotná extrakce. Za mě - vytrhnout zub ano, čistit ten bordel tam už nikdy!

• Citovat
  • Nahlásit
7
28.2.21 15:10

@Sysel-v-tísni jak to zubař čistí? jestli se můžu zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sysel-v-tísni
28.2.21 15:48

@Petrkrska
Způsoby jsou asi různé, protože moje zubařka mi tam píchla nějakou injekci (ne že by ji doslova píchla, prostě to jen tou injekcí nějak „vypláchla“, bolelo to šíleně!), ale taky se prý tak okolní tkáň „rozruší“, aby se rozkrvácela a udělala se tam znova ta krevní sraženina, která to místo pokryje. To už je na zubaři, jak to vyhodnotí. Já měla zánět a celkem velký, takže přišla ke slovu injekce s lékem, řádnej proplach a pak to ucpala nějakým senem (taktně to nazvala „léčivou řasou“). Seno jsem měla v dásni asi 36 hodin, než jsem se odhodlala ho vyplivnout. Pokud máš pocit zánětu (zápach, pachuť v ústech), začni kloktat peroxidem nebo Corsodylem (nebo cokoliv, co má stejnou účinnou látku jako Corsodyl). Někdy se to dá do kupy samo, ale moc bych na to nesázela.

• Citovat
  • Nahlásit
7
28.2.21 15:50

@Sysel-v-tísni dobře díky moc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
1.3.21 13:53

@Sysel-v-tísni tak díky za radu bylo to tak a proplach je za mnou + mam v dasnu nějakou tu léčivou řasu zítra opět proplach tak snad to pomůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sysel-v-tísni
1.3.21 19:02

@Petrkrska
No nazdar, dva proplachy za sebou. Bolelo? To léčivé seno si tam nech, co to jen půjde (nebo ti to doktor do dalšího proplachu nevyndá), ale teď už by to mělo být dobré. Držím palce.

• Citovat
  • Nahlásit
7
1.3.21 19:14

@Sysel-v-tísni jo jo díky moc překvapivě mě to nějak extra nebolelo pouze mírně akorát mě začalo trochu bolet během dneška ucho na té straně kde mam vytržení zub ale to je asi normální snad to přejde no zítra mi má ten dren nebo co to je vyndat a znova propláchnout tak snad už to bude pak v poho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sysel-v-tísni
1.3.21 19:26

@Petrkrska
Může se to hojit i 14 dnů, a celou dobu to může bolet. Mně to bolet přestalo hned druhý den po proplachu, ale ucho jsem si držela celou cestu od zubařky do kanclu. Vem Ibalgin nebo Valetol a bude to dobrý :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
7
1.3.21 19:31

@Sysel-v-tísni ok ještě jednou díky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie