Zapáchající menstruační kalíšek

153
18.12.20 17:14

Zapáchající menstruační kalíšek

Zdravím, holky, omlouvám se za toto téma, snad tady nikoho nepohorší :D mám takový dotaz..Už asi třetí cyklus používám menstruační kalíšek, menstruaci mám 7 dní a vždy ke konci menstruace 4-7 den, začne extrémně zapáchat kalíšek, ale tak, ze by jeden padl :) :? nevím, jestli je to normální :nevim: na gynekologii jsem nedávno byla a žádné výtoky ani problémy, vše v naprostém pořádku, i přesto, že jsem kdysi používala tampóny, na kterých se krev rozkládá, tak to takhle nikdy nezapáchalo, máte to taky tak? nebo je něco špatně? Zajimalo by me, proc az ke konci..Po cyklu kalisek vzdy vyvarim a do dvou dnu zapach zcela vymizi.. dekuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1703
18.12.20 17:21

Tak ten můj teda nezapáchá. Ale myju ho pokaždé dost důkladně v horké vodě, vyvařuju až po skončení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
18.12.20 17:24

Menstruační kalíšek jsem používala několik let a to pořád ten stejný. Nikdy jsem neměla problém s tím, že by zapáchal. Před každou aplikací důkladně vymyju, večer ve sprše i třeba intimním gelem. Vyvařuji ho po cyklu, skladuji v bavlněném pytlíku a před cyklem zase vyvařím. Třeba by ti na tvůj dotaz odpověděly lépe holky ve fcb skupině Kalíšnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
936
18.12.20 17:29

A pak, že kalíšek není nebezpečný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1194
18.12.20 17:29

Pořídila jsem si šumivé tablety na čištění kalíšku a v půlce ms to tou tabletou nechám vyčistit, když jsem ve sprše. Ne že by to byl nějaký echt smrádek, ale prostě není „fresh“. Vylévám po 3 hodinách, mám merulu, dole všechno v cajku - teda teď tam je nájemník, ale tak.. rozumíme si :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
18.12.20 17:30
@me57h píše:
A pak, že kalíšek není nebezpečný…

nebezpečná je hloupost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
18.12.20 17:36

@me57h
Menstruační kalíšek nebezpečný opravdu není. Daleko nebezpečnější jsou tolik oblíbené tampony a parfémované vložky. Pokud dobře čtu, tak zakladatelka ani žádný gynekologický problém nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25106
18.12.20 17:37
@Kacise píše:
Pořídila jsem si šumivé tablety na čištění kalíšku a v půlce ms to tou tabletou nechám vyčistit, když jsem ve sprše. Ne že by to byl nějaký echt smrádek, ale prostě není „fresh“. Vylévám po 3 hodinách, mám merulu, dole všechno v cajku - teda teď tam je nájemník, ale tak.. rozumíme si :))

Také používám tablety a teda nevím jestli je to úplně OK, ale já si namíchám na začátku cyklu roztok, do něm dám vyčistit kalíšek, ten roztok si nechám ve sklenici a vždy při sprše si ho tam odložím. Na konci znova nechám pořádně vyčistit a uklidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1194
18.12.20 17:40

@Aspera aha, vidíš, to mě nikdy nenapadlo… :think:
já obvykle vyvařuju, ale v půlce cyklu se mi nechce stepovat u mikrovlnky a muži v tomhle trochu nevěřím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3884
18.12.20 17:40

Zlaté tampony. Nic proti, ale tohle je :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
18.12.20 17:44

A jak se o nej staras? Ja ho pri kazde vymene dukladne vymyju pod horkou vodou, setrnym mydlem a pak poradne jeste vodou. Jednou az dvakrat behem cyklu ho vyvaruju. A pak pred a po cyklu. A kalisek je v pohode a nesmrdi. :) @me57h nebezpecne je vse o cem si clovek nezjisti jak se to pouziva a jak se o to starat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
936
18.12.20 17:48
@Berry77 píše:

Přesně tak. já prostě důvěřuji jednorázovým pomůckám. Úplné sterility stejně dosáhnout nelze, tak nechápu, proč se o tom vůbec člověk baví jako o sterilizaci.

@Dinomama píše:
@me57h
Menstruační kalíšek nebezpečný opravdu není. Daleko nebezpečnější jsou tolik oblíbené tampony a parfémované vložky. Pokud dobře čtu, tak zakladatelka ani žádný gynekologický problém nemá.

V čem přesně jsou jednorázové pomůcky nebezpečnější?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9035
18.12.20 17:56

@Dinomama Kališnice :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
18.12.20 18:00
@Berry77 píše:

Ty děláš, jako by se tampony nedaly použít tak, aby zapáchaly a byly k poblití. Kalíšek z podstaty nesmrdí, smrdí cokoliv z hygienických pomůcek, o co se špatně pečuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
18.12.20 18:04
@me57h píše:
V čem přesně jsou jednorázové pomůcky nebezpečnější?

Nevnímáš naprosto žádné riziko v tom, když si do vagíny strčíš chlorem bělený, chemií napuštěný kus vaty, který funguje na principu vysoké násavnosti? (kromě krve pohlcuje stejně dobře i všechny ostatní vaginální tekutiny) Nevidíš žádné riziko v parfémovaných jednorázových vložkách, navíc s nepropustnou vrstvou, aby se všechny ty výpary držely hezky na kůži? Schválně se na tu parfemaci zeptej svého gynekologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat