Zapáchající menstruační krev

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.13 18:12
Zapáchající menstruační krev

Chtěla jsem se zaptat, zda jste se některá nesetkala se silně zapáchající menstruační krví? Nemám to pokaždé, ale některý cyklus ano.
Používám tampóny nebo menstruační kalíšek, ale myslím, že to na to žádný vliv nemá. Ale netuším, čím to může být, jestli třeba krev odvádí z těla nějaké škodliviny?
Některou menstruaci kalíšek vyvařím jen na začátku a pak na konci, ale třeba teď musím každý den, protože mám pocit, že kalíšek není čistý když zapáchá od krve.
Poprvé jsem tento problém měla když jsem začala cvičit Mojžíšovou. Minulý týden jsem byla poprvé na akupunktuře, může to být třeba tím?

Reakce:
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 17.02.13 18:23

Taky to tak mívám, hlavně po porodu, ale používám „voňavé intimky“ tak to nepropouští ven, bavila jsem se o tom s doktorem, prý je to přirozené.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.15 15:44

Oživuji tuto diskuzi.
Po Mireně jsem první hodně bolestivý menstruaci měla pocit, že mi zapáchá krev, no hnilobně. Přisuzovala jsem to tomu, že to bylo poprvé za těch 5 let, mohlo tam být cokoliv, nejedla jsem moc zdravě, brala antidepresiva, léky na bolest.
Pak proběhlo několik menstruací úplně bez problémů a ted jsem ji dostala za prvé děsně brzo, 15 DC, opět je po dlouhé době ta menstruace hodně bolestivá, a léky neberu už žádné, nejsem si vědoma ani extra nezdravého jídla (snad jen jsem se poslední dny dopovala coca colou, kofein?). Používám kalíšek a ten jsem teď teda znechuceně odložila. Už včera mi to bylo divné, krev zapáchala a kalíšek také, vyvařuju, dneska jsem ho i vymyla antibakteriálním mýdlem. Přesto jsem teď málem vrhla, úplně jsem se lekla, co ve mě shnilo!, krev zapáchá jak směs syrového a zkaženého masa. Kalíšek i po vyvaření je cítit a mě to teda fakt vyděsilo. Nemáte někdo s tím zkušenost? Zkusila jsem si te´d dát jen vložku, pokud to je kalíškem, krev by na vložce zapáchat neměla…

Absolutně netuším, čím by to mělo být, protože kalíšek používám asi půl roku a bez problémů, vyvařuju, vymývám čistou studenou vodou.

misa.859
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 23.10.15 15:52

Tak se při menstruaci víc sprchuj intimním gelem, já když mám menstruaci sprchuji se 3 krát denně a používám voňavé vložky a přijde mi, že problém vyřešen.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.15 16:01

Já nemám vůbec žádnou krev na povrchu, to je na tom to, kalíšek ji zachytává hned z děložního hrdla, čili tam by teoreticky měla být jen čistá krev…
Tohle není zápach jakože z vložky vlivem bakterií.
Proto mě to mate.

Nina Filipi
Kelišová 7329 příspěvků 11.09.18 08:14

Přišly jste milé dámy, čím to bylo? Zrovna mám to samé a nechápu to…

kotyk
Echt Kelišová 7944 příspěvků 11.09.18 09:05

Krev smrdí sama o sobě. V pochvě taky bydlí spousta bakterií a pokud se krev mírně liší složením, může se to některým líbit víc a pomnožit se. No a do toho sliznice pořád vylučuje ochranný hlen, který taky nemá den co den úplně stejné složení. Většinou jde větší zápach se silnějším krvácením, protože je tam logicky víc krve i víc potravy pro bakterie. Takže v zásadě může stačit dát si něco dobrého. Každopádně pokud současně máš bolesti nebo smrdíš po rybách, už to normální není, a je to na zavolání na gyndu.

LenkaHl
Stálice 100 příspěvků 11.09.18 15:48

Krev nesmrdí. Myslela jsem si to taky, když jsem používala vložky a tampony. Od té doby co používám kalíšek a krev vylévám, necítím žádný zápach.

Nina Filipi
Kelišová 7329 příspěvků 21.09.18 09:13

Já u lékaře byla, stěry mám v pořádku. Dlouho jsem potíže neměla s kalíškem, několik let a zničeho nic BUM… nechápu to

aaabb
Nováček 4 příspěvky 10.11.18 11:16
meruňkový olej

Mě pomáhá meruňkový olej, 2 polévkové lžíce ideálně 3× denně nalít do víčka trubičky irigátoru, zašroubovat a při aplikaci opřít o stěnu, aby mohl ucházet vzduch. Výborný je také na vnější použití, stačí 4 kapky zase 3× denně. Koupila jsem si i neupravovaný jedlý a toho si dávám lžičku na lačno ráno a večer. A pak taky Candiol.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >