Zapáchající odpad v koupelně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.11 14:30
zapáchající odpad v koupelně

Ahoj, prosím nemáte někdo podobnou zkušenost?

Před pár dny jsme se nastěhovali do nového, jedná se o nastavené patro rodinného domu. Od té doby, co jsme dali dveře a nastěhovali se, nám úděsně smrdí odpady v koupelně.
Předtím tedy smrděly taky, ale to nás instalatér uklidňoval, že stačí odpady prolít vodou a bude to dobré. Smrad se taky nejspíš rozptýlil po bytě, ale co jsou dveře a jen tam zavřeno, tak to není možné vydržet.

Proléváme odpady jako diví a nic. Dokážu tam fungovat jen s dokořán otevřeným oknem, což zas nejde, protože je tam zima na koupání malého.
Teď je tam dvě hodiny zavřeno, protože má přijít pán, co dělal rozvody, aby si ten smrad užil, ale hrozný, málem jsem se pozvracela, když jsem si tam šla jen umýt ruce. :roll:

Prostě stav je to naprosto nevyhovující, jenže nevíme co s tím. Neměli jste někdo podobný problém a jak jste ho vyřešili??

Díky za jakoukoliv radu :wink:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

loka
Neúnavná pisatelka 18551 příspěvků 25.07.11 14:33

a zkoušeli jste klasického krtka? taky nám občas dost smrdí odpad v koupelně, hlavně dřív, vyzkoušela jsme kde co z drahých a „skvělých“ prostředků ale vše k prdu.

Zato nejlevnější krtek, to krásně vyhnal, nemůžu si ho vynachválit, proléváme pravidelně a smrad nevíme co je :palec:

vesna
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 25.07.11 14:34

U tchánovců je to taky tak. Nepomáhají žádné prostředky. Jediné co trošku pomohlo byl zvon a prozvonit odpat a tím ho vyčistit a pak nalít nějaký ten prevít do odpadů. Ale ráda si počkám, jestli má někdo něco vychytanýho. :think:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.11 14:35

Ne nezkoušeli jsme zatím nic, jak říkám, koupelna je v provozu asi čtyři nebo pět dní, trubky jsou nové a dole v přízemí nikdy takový problém nebyl, tak se nám to zdá divné a nejdřív jsme volali pána, aby se na to podíval.
Máme ještě připravený odpad na pračku, kterou ještě nemáme, ale ten jsme utěsnili korkovým špuntem, ale smrad je pořád

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 25.07.11 14:38

My s tímhle měli problém, nepomáhalo nic, ani Krtek..a pak jsem koupila v Lidlu nějakej přípravek do záchodů-to určo najdeš, z řady W5 a je klídek :nevim:

loka
Neúnavná pisatelka 18551 příspěvků 25.07.11 14:39

fakt zkuste toho krtzka, kdyžtak najdu na netu i foto jak to vypadá, levné účinné!!
samozřejmě v momentě kdy krtek odpad uvolňuje to taky smrdí, ale je slyšet a i vidět, jak to tam šumí, jak to rozežírá ten bordel, a fakt mohu jedině doporučit :pankac:

akorát pozor, protože jak je silný - jsou to granule - tak se nalije do odpadu vařicí voda, a pak se tam sypou ty granule,ale je fakt důležité dělat to s velikou opatrností a obličej a ruce nedržet nad odpadem, protože když je opravdu zanešený, tak ta pěna a bordel vytryskne až nad umyvadlo a hrozí poleptání obličeje nebo rukou.
takže fakt sypat s odstupe, pozor na ruce a hlavně nenaklánět se nad odpad :kytka:

loka
Neúnavná pisatelka 18551 příspěvků 25.07.11 14:41

http://www.vmd-drogerie.cz/…otrubi-450-g

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.11 14:47

Holky díky, prozatím tedy zkusíme toho krtka a uvidíme. Loka, díky za info, tohle netuším. Jen mi nejde na rozum, kde tam může být ten bordel, když je to nové a dole ve „starém“ potrubí nic nesmrdí :roll: :think:

Marpe
Extra třída :D 14999 příspěvků 25.07.11 15:09

Nám zapáchá odpadní kanálek v koupelně taky. Zápach zmizí když kanál proleju kbelíkem vody (prolévám takřka každý 2-3 den). Nevím jak to přesně formulovat (moc tomu nerozumím), ale u nás je to tím - že kanál není protékající. Prostě jak vyschne (jak se ztratí voda), začne zapáchat.
Bohužel při rekonstrukci koupelny to manžel taky nedomyslel. Máme vše nové - včetně trubek a tenhle kanálek je jedinnou vadou na jinak příjemné a velké koupelně. Bohužel jedinná rada u nás je - rozkopat dlažbu a udělat nový (protékající) a do toho se nikomu nechce, když je koupelna nová. Tenhle kanál má mít vlastně jen funkci „kdyby náhodou“ vytekla pračka, nebo se cokoliv stalo s vodou, aby mohla odtéct. Jinak je tam na nic.

Krtka jsem vyzkoušela několikrát, na odpady je jedinečnej, ale nám při tomhle problému nepomohl :-( V trubkách a v odpadu to není, zaneseného tam nic nemáme.

meduzza
Echt Kelišová 8717 příspěvků 25.07.11 15:20

Ahoj připomnělo mi to tento článek: http://hobby.idnes.cz/…y-domov.aspx?…

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.11 15:50

Tak kanálek nemáme, ale možná jsi na to Marpe kápla, protože máme připravený odpad na pračku a ten by mohl být suchý, takže jsme řádně vyvětrali, manžel ten odpad prolil vodou a ubednili jsme, takže uvidíme, jestli to ještě bude smrdět. 8-)

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.11 15:51
meduzza píše:

no to je super, hned první věta
Pokud se objevuje hned po nastěhování do novostavby, lze předpokládat, že na vině jsou instalatéři, kteří špatně provedli pachové uzávěry
to jsem zvědavá, jestli je to pravda a rozkope mi tu novou koupelnu, tak budu tedy dost rozzuřená :cert:

Marpe
Extra třída :D 14999 příspěvků 25.07.11 15:56
madi píše:
meduzza píše:
no to je super, hned první věta
Pokud se objevuje hned po nastěhování do novostavby, lze předpokládat, že na vině jsou instalatéři, kteří špatně provedli pachové uzávěry
to jsem zvědavá, jestli je to pravda a rozkope mi tu novou koupelnu, tak budu tedy dost rozzuřená :cert:

No u nás je to právě tím, že to není kanál protékající - voda odtékající z umyvadla a vany přes něj neteče (jsme poměrně vodníci, takže sprcha se skoro nezastaví :oops: ). Moc tomu nerozumím, tak nevím jak vysvětlit. Ale vím, že manžel udělal pěknou blbost. Protože u nás nefunguje ta pachová vodní zátka. Takže když neproliju vodou - zůstane suchý a zapáchá. Takže pořád dokola - nezapomenout prolévat. Jinak je smradu jako v hradu.

Marpe
Extra třída :D 14999 příspěvků 25.07.11 15:58

A rozhodně nedovolím rozkopávat novou koupelnu :cert:
Budeme si muset počkat až za pár let. Přece jen nejsme milionáři, abychom měli každý rok novou dlažbu a obklady :lol:

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 25.07.11 16:23

My měli podobný problém v paneláku.Ob­jednali jsme instalatéry kteří odpady čistili spodem(před vchodem je nějaký poklop od odpadů tak tudy)Tlakem tam pouštěli vodu.Od té doby odpady nebublají ani nesmrdí.Tvrdili,že by se to mělo dělat pravidelně po několika letech.

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

GLOSA: Moderátor i aktivista. Kam až zajde superangažovaný Moravec?

Otázky Václava Moravce (OVM) již dávno nejsou diváckým trhákem. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >