Zapadlé bradavky a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 07:50
Zapadlé bradavky a kojení

Ahoj holky,

chci se zeptat jestli s tím máte někdo zkušenost. Už odjakživa mám zapadlé bradavky, jsem těhotná a tak mě zajímá jestli budu mít problém s kojením? Jestli jste mohli normálně kojit, že si miminko poradilo a bradavku si výtahlo? Nebo třeba pomocí těch kloboučků? Jestli máte prostě někdo zkušenost :oops: dávám anonym, protože se trošku stydím.. myslím si, že problém mít budu, proto si asi koupím tu elektronickou odsávačku abych mohla mléko aspoň odsávat :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 15822 příspěvků 24.04.19 07:55
@Anonymní píše:
Ahoj holky,chci se zeptat jestli s tím máte někdo zkušenost. Už odjakživa mám zapadlé bradavky, jsem těhotná a tak mě zajímá jestli budu mít problém s kojením? Jestli jste mohli normálně kojit, že si miminko poradilo a bradavku si výtahlo? Nebo třeba pomocí těch kloboučků? Jestli máte prostě někdo zkušenost :oops: dávám anonym, protože se trošku stydím.. myslím si, že problém mít budu, proto si asi koupím tu elektronickou odsávačku abych mohla mléko aspoň odsávat :nevim:

Nekupuj odsavačku, zkus nejdřív kloboučky. Mně třeba odsávat vůbec nešlo. Laktační poradkyni. Nech si poradit v porodnici. Prostě vyzkoušej vše :mrgreen:

Uživatel je onlineZoe1
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 24.04.19 08:05

A to já bych odsávačku nezavrhovala, taky jsem mela špatné bradavky, malá vůbec nechtěla pít a v nemocnici každá sestra říkala něco jiného, to všechno vedlo k tomu, že jsem kojila dva měsíce, ten třetí jsem už jen odsávala, protože jakmile jsem přiložila malou k prsu spustil se hrozný řev a nechtěla to, já z toho byla samozřejmě na nervy, takže jsem odsávala a dávala přes láhev, ale bylo to strašně vyčerpávající, takže jsem to dlouho nevydržela, navíc malá pak už to mlíko ani nechtěla. Ve čtvrtém měsíci byla na UM, teď čekám druhý a odsávačku si myslím, že ještě použiji, ale budu se snažit kojit. Každopádně víc než odsávačku radim kontaktovat nějakou laktační poradkyni, já to tentokrát určitě udělám a asi se s ní i domluvím, aby za mnou chodila do porodnice, protože ty sestry v nemocnici byly opravdu hrozný. Jo a měla elektrickou odsávačku od medely na obě prsa i s pásem, dala jsem za to asi 8 tisíc, myslela jsem, že to vydržím déle, což bych asi i vydržela, kdyby moje dítě nezačalo to mlíko odmítat.

Uživatel je onlineZoe1
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 24.04.19 08:08

Kloboučky jsou na prd, alespoň u nás to podle mě zničilo to kojení, určitě se budu snažit je nepoužít, ale teď od května budu nosit formovače bradavek, snad to trochu pomůže.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 08:10

@Zoe1 formovače bradavek? o tom jsem ještě neslyšela 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 08:11

Hlavne kojeni nezavrhuj, aspon to zkus, ja to ani nezkusila kojit (krome porodnice, kde jsem z toho byla vydeptana a stejne to neslo) jen jsem mesice odsavala a dnes me to mrzi.

Uživatel je onlineZoe1
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 24.04.19 08:15
@Anonymní píše:
@Zoe1 formovače bradavek? o tom jsem ještě neslyšela 8o

Jojo, já je nosila až po porodu, což bylo pozdě, má se začít asi v šestém měsíci těhotenství https://www.almaleky.cz/…adavek-1-par?…

veronique_87
Kecalka 181 příspěvků 24.04.19 08:17

Bradavky se nejvíc formují vylučováním oxytocinu před, během a po porodu plus při kojení. Navíc miminko se nepřisává na bradavku, ale na dvorec, takže zapadlé bradavky jsou v pohodě. Chce to trpělivost, dostatek kontaktu s miminkem (ideálně kůže na kůži), počkat s dudlíkem alespoň 6 -8 týdnů (nejlíp samozřejmě vůbec, ale jsou miminka, která se kojí v pohodě i s dudlíkem…), klidně si pozvěte laktační (i kdyby jich mělo být několik, pořád je tam finanční úspora oproti UM)..hlavně klid :) kojení je normální, přirozené..miminka jsou na kojení nastavená. Půjde to :) :srdce:

Uživatel je onlinemonzaj
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 24.04.19 08:20

V porodnici jsem s tím bojovala, sestry moc nepomohly, každá říkala něco jiného a i když sem mlíko měla syn nepil. Už mi dali i prikrmy, že pokud se do večera nerozkojim musím začít s příkrmy nebo nás nebudou moct pustit. Přišla jiná sestra a říkala, že se syn jen nemá čeho chytit a navrhuje kloboučky. Syn se okamžitě přisál a pil.. odcházeli jsme plně kojení a kojili jsme do 6mesice ( moje mlíko od 4mesice nestačilo).Pry přes kloboučky bradavky na další dítě vytaha-nestalo se.. i když je to otrava byla jsem ráda, že jsem mohla aspoň pár měsíců kojit…teď u druhého beru kloboučky rovnou do porodnice a zkusíme laktační poradkyni…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 08:21
@Anonymní píše:
Hlavne kojeni nezavrhuj, aspon to zkus, ja to ani nezkusila kojit (krome porodnice, kde jsem z toho byla vydeptana a stejne to neslo) jen jsem mesice odsavala a dnes me to mrzi.

určitě nezavrhuju, kojit chci, proto se snažím teď zjistit nějaký možnosti :oops:

@Zoe1 tak to bych si mohla pořídit.. jsem teď 27tt tak je nejvyšší čas :oops:
@veronique87 a myslíš, že laktační kontaktovat už teď když jsem těhotná našla jsem na nějakou dobrou recenzi a nebo až po porodu pokud budu mít opravdu problémy a teď ještě je to zbytečné? :)

Tableta
Závislačka 4823 příspěvků 24.04.19 08:32

Já jsem používala formovače bradavek Farlin a pomohly. Kojila jsem 2 roky :palec: Kloboučky jsem taky zkoušela, protože byl problém s přisátím k jednomu prsu, ale byly k ounu. Zbytečně vyhozených pár stovek :roll: Dítě si tu „horší“ bradavku samo vytáhlo a za týden to bylo úplně v poho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 08:39

@Tableta a ty formovače jsi používala už když jsi byla těhotná? :oops: nebo až po porodu?

Uživatel je onlineZoe1
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 24.04.19 08:41
@Anonymní píše:
určitě nezavrhuju, kojit chci, proto se snažím teď zjistit nějaký možnosti :oops:@Zoe1 tak to bych si mohla pořídit.. jsem teď 27tt tak je nejvyšší čas :oops:
@veronique87 a myslíš, že laktační kontaktovat už teď když jsem těhotná našla jsem na nějakou dobrou recenzi a nebo až po porodu pokud budu mít opravdu problémy a teď ještě je to zbytečné? :)

Budu kontaktovat poradkyni určitě v těhotenství, pak nebude moc času na to nějakou hledat. Budu chtít, aby za mnou přišla do porodnice, po zkušenostech s prvním nepovedeným kojením ti radím to samé :-) aspoň se seznámíte a onza vás třeba může už takhle předem poučit o nějakých technikách kojení a poradit třeba něco ještě na ty bradavky.

Julinka 18
Kecalka 198 příspěvků 1 inzerát 24.04.19 08:50

Já kojím přes kloboučky 8 měsíců a v pohodě, mám malinké bradavky a dcera je neumí bez cucaku chytnout…jsem ráda aspon za to, i když je to s kloboučky někdy otrava, občas se prisaje i bez nich, jelikož mi ho pořád z prsa sundavá

Tableta
Závislačka 4823 příspěvků 24.04.19 08:56
@Anonymní píše:
@Tableta a ty formovače jsi používala už když jsi byla těhotná? :oops: nebo až po porodu?

Byly tam k tomu informace. Už si to přesně nepamatuju, od kolikátýho měsíce. Asi od 5. nebo 7.??? Ale to bych kecala. Mělo se to postupně navyšovat asi na 4 hodiny denně. Pak po porodu vždycky asi půl hodiny před kojením. Po tom týdnu už to ani nebylo potřeba. Navíc se mi díky tomu udělalo brzo mléko, protože ty formovače fungují, logicky, na principu vytvoření podtlaku.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama