Západosibiřská lajka - zkušenosti s tímto psím plemenem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alena07
Nováček 5 příspěvků 30.09.18 10:22
Západosibiřská lajka - zkušenosti s tímto psím plemenem?

Zdravím, :mavam:

ráda bych se tu zeptala, zda-li by se tu našel někdo, kdo má doma pejska západosibiřské lajky, popřípadě odkud ho má a jaké má zkušenosti s tímto plemenem. Je to náročné plemeno?

Děkuji všem za jakékoli rady.
Alena :kytka:

Reakce:
LucinkaPardubice
Kecalka 123 příspěvků 30.09.18 10:36
@Alena07 píše:
Zdravím, :mavam:

ráda bych se tu zeptala, zda-li by se tu našel někdo, kdo má doma pejska západosibiřské lajky, popřípadě odkud ho má a jaké má zkušenosti s tímto plemenem. Je to náročné plemeno?

Děkuji všem za jakékoli rady.
Alena :kytka:

no je to na mne moc chlupate, na zamku to zit nemuze, rozkousal by nam luxusni sofa.
Pro mne idealni je cinsky palacovy psik, nebo nekaky nahac, cinsky chocholaty pes, nebo takovy ten maly japonsky palacovy psik.
Jsou elagantni, zvykli zit v luxusu, spt v posteli, jist u stolu, kdyz je vezete v kocarku, moc mista nezabiraji, je mozne je nosit i v kabelce pres rameno a letat s nimi na kline letadlem.
Pro chov na zamku jiste vhodnejsi. jsou tak ztepili a elgantni!!!!!

smajlik345
Kecalka 490 příspěvků 30.09.18 10:39

@Alena07 no pořizovat si něco nebo chtít si pořídit něco o čem moc nevím je blbost. Ale už jen podle názvu bych si ho pořídíla když bych měla zahradu aby mohl žít na zahradě neboť v domě mu moc dobře nebude tím že původ je v zemi kde je krutá zima tak doma by se mu moc nelíbílo. Jinak idealně než se ptát tady si něc načíst a kontaktovat chovatele a jestli máš fc tak skupinu těchto psů a poptat se tam. Jinak co jsem si ted o něm přečetla tak je to podle mě dost náročné plemeno a musí mít své využití tedy dostatečně dlouhé procházky, aktivity aby se vylítal a měla bych strach ho pořizovat někde kde je více zvířat díky jeho ostrosti co jsem si přečetla

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 1 inzerát 30.09.18 10:58
@LucinkaPardubice píše:
no je to na mne moc chlupate, na zamku to zit nemuze, rozkousal by nam luxusni sofa.
Pro mne idealni je cinsky palacovy psik, nebo nekaky nahac, cinsky chocholaty pes, nebo takovy ten maly japonsky palacovy psik.
Jsou elagantni, zvykli zit v luxusu, spt v posteli, jist u stolu, kdyz je vezete v kocarku, moc mista nezabiraji, je mozne je nosit i v kabelce pres rameno a letat s nimi na kline letadlem.
Pro chov na zamku jiste vhodnejsi. jsou tak ztepili a elgantni!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: je ti dobře?
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 1 inzerát 30.09.18 11:00

@Alena07 je to náročné plemeno. Určitě je vhodný najít si chovatelskou stanici a popovídat si o tom s nimi. Tohle není zlatý retrívr, kterého si může pořídit prakticky kdokoli.

HSY
Kecalka 134 příspěvků 30.09.18 11:10

Mám s nimi zkušenosti z lovu. Tam jsou velice šikovné, vytrvalé, odolné a zastaví i velké prase. K ostatním psům i lidem nekonfliktní, ale ne úplně vtíravý mazel. Ne tedy jako malijitel, ale viděla jsem je několikrát při práci a mluvila s chovateli. Nevím, jestli zrovna tyhle informace oceníš :)
Každopádně asi potřebují dost vyžití, pohybu a jsou pěkně chlupaté, takže spíš domek se zahradou a procházky než přetopený byt. Jelikož se používají jako lovečtí psi, budou mít lovecký pud, takže počítat s možnou tendencí lovit, či utíkat za zvěří a přizpůsobit tomu výcvik.

magraata
Kecalka 124 příspěvků 30.09.18 11:13

Zalezi na co ho chces :) pokud planujes s nim jezdit kazdy na kole nebo chodit behat a k tomu nejake psychicke vybiti na cvicaku (agility, zachranarina, obedience..), tak klidne i do bytu ;) ale jen pes spolecnik to nikdy nebude - budete nestastni oba, pes ti pak mue nicit nejen byt, ale i sebe, muze zacit z nedostatku psychickeho a fyzickeho vybiti byt labilni, agresivni… Vybirej podle toho na co si psa porizujes a pokud jsi zacatenik, tak i podle toho, jake mas kolem sebe kynologicke zazemi :) prox te zaujala zrovna lajka? Ja s jednou zkusenost mela na treninku a vubec me to zvire povahove nezaujalo teda :think:

atominnka
Generální žvanilka 21821 příspěvků 30.09.18 11:32

@Čičorečka jestli se nepletu, v jedné diskusi radila čerstvě rozejité, ať si najed několik lepších a bohatých mužů a vybere si nejbohatšího a bude si žít jako princezna… Buď si dělá p.rdel nebo jí jebe :mrgreen:

magraata
Kecalka 124 příspěvků 30.09.18 11:39

@atominnka tak kazdy unikame z nudne sedi reality jinak no :lol: nebo ma jen dobry matros :lol:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 1 inzerát 30.09.18 11:39

@atominnka už jsem ty její příspěvky probrouzdala :D no je roztomilá. Ale nemá to dotažený do dokonalosti. Luxusní žena na úrovni by nepsala na emiminu takový slátaniny. Takže ten pracně smyšlenej životní příběh sedí spíš na lacinou hloupou rajdu. To je jediná chyba, kterou tam má. Jinak mě baví :D

atominnka
Generální žvanilka 21821 příspěvků 30.09.18 11:51
@magraata píše:
@atominnka tak kazdy unikame z nudne sedi reality jinak no :lol: nebo ma jen dobry matros :lol:

pokud je to matrošem, chci ho taky :mrgreen: :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >