Zápal plic, nárok na ošetření z vlastní vůle

12.10.19 10:57

Zápal plic, nárok na ošetření z vlastní vůle

Ahoj všem,
když půjdu dnes večer na pohotovost, mám nárok na vyšetření, aby mi vyloučili zápal plic? Setkal se někdo z vás s tím už? Beru už šestý den antibiotika na zánět průdušek a mám pocit, ze mi moc nezabírají. Zlepšení tam je, ale ne takové, jaké by se dalo od antibiotik čekat. Ještě dnes ráno jsem cítila, jak trochu chraptím. Jde mi o to, aby mě neposlali do háje s tím, že večer mě nikdo nevyšetří. Máte někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

TRG
1957
12.10.19 10:59

@DobroXzlo Podle ceho soudis, ze ti antibiotika nezabiraji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
1957
12.10.19 11:03

Jinak ja bych sla az v pondeli k obvodakovi. Myslim, ze pohotovost od vylouceni zapalu plic v sobotu (jeste ke vsemu vecer) neni. Do haje asi nemuzou vylozene poslat nikoho, ale zadna specialni vysetreni v sobotu vecer delat nebudou. Asi te do toho haje poslou tak nejak oklikou.

Hele, zkus si udelat dneska a zitra 2× denne Priessnitzuv zabal. Mne to hrozne pomaha. Jeden „cyklus“ je klidne na 2-3 hodiny, ale je vikend. Ja mela do 3 dnu pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12955
12.10.19 11:07

Také bych počkala do pondělka na praktického lékaře. Jinak pokud je stav akutní a horší se, proč nejdeš na pohotovost hned? Proč čekat do večera?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9889
12.10.19 11:10

Ano, samozřejmě že tě na pohotovosti nevyhodí, ale s chrapotem a rekonvalesencí co neprobíhá podle tvých představ tam budeš jedině ztrácet čas svůj i lékařů.

Prostě zůstaň přes víkend v posteli, pij čaj, jez ovoce a zeleninu a čti si a v pondělí uvidíš, jestli potřebuješ důkladnější vyšetření a nebo jestli už ses uzdravila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5034
12.10.19 11:16

Podle mě je pohotovost pro akutní případy. Co když tam bude někdo kdo bude potřebovat opravdu akutní péči a ty jen budeš zdržovat lékaře. Pokud je ti líp vydrž do pondělí, jinak při zhoršení bych tam zašla ráno a ne večer. Jestli budeš mít horečky a budeš se fakt dusit kašlem tak samozřejmě hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.19 11:21

Kdybys se cítila nesnesitelně špatně a měla 40 horečky jela bych. Ale skrz potíže které popisujete bych lékaře neotravovala a taky bych se tam cítila blbě, kdyby byly přede mnou infarkty, úrazy. Chrapot vydrží i do pondělka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18473
12.10.19 11:23

@DobroXzlo A pric jsvcera nesla k praktikovi? Z takovych jako ty maji na pohotovosti urcite radost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2932
12.10.19 11:26

Tohle neni důvod pro návštěvu pohotovosti. Zajdi si v pondělí k obvodnímu, ten tě případně pošle na RTG.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19296
12.10.19 11:26
@DobroXzlo píše:
Ahoj všem,
když půjdu dnes večer na pohotovost, mám nárok na vyšetření, aby mi vyloučili zápal plic? Setkal se někdo z vás s tím už? Beru už šestý den antibiotika na zánět průdušek a mám pocit, ze mi moc nezabírají. Zlepšení tam je, ale ne takové, jaké by se dalo od antibiotik čekat. Ještě dnes ráno jsem cítila, jak trochu chraptím. Jde mi o to, aby mě neposlali do háje s tím, že večer mě nikdo nevyšetří. Máte někdo zkušenost?

Tak on se zánět průdušek nevyléčí jen tak. Počkala bych do pondělka. Na pohotovost bych jela s nesrazitelnou horečkou, s dýchacími obtížemi. Ne s ucpaným nosem, samozřejmě. Nebo s dítětem, co by mu nešla srazit horečka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10768
12.10.19 11:36

Zápal plic není rýma, aby jsi se z toho uzdravila za pár dní. I s antibiotiky je to běh na dlouhou trať. Jestli jsi čekala, že do týdne budeš běhat po horách, tak to opravdu ne. Pohotovost je pro akutní stavy, ne pro kontrolní vyšetření. S tím si zajdi v pondělí k praktikovi nebo si dohodni vyšetření v interní ambulanci, ale na pohotovosti nemáš co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4548
12.10.19 11:37

@DobroXzlo Ty ATB jsi dostala na základě aspoň CRP? Ty ATB by měly zabrat skoro hned max. do tří dnů :zed: Chrapot může zůstat i po infekci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.19 11:39

Reakce na vaše odpovědi

Jj, nedusím se kašlem. Ale to víte. Internet mi nasadil brouka do hlavy. Už několik dní to mám zahleněné. Ikdyž frekvence kašle už není taková, jako třeba před třemi dny. Ale jsou chvilky, kdy se zhluboka nadechnu, přeskočí mi tam a už to jede a nemůžu popadnout dech. Za několik vteřin ho popadnu, napiju se a je to dobrý. Chci se jen ujistit, ze to není na těch plicích, nic víc. Drží se mě to už 4 týdny a to, že chodím do práce tomu moc nepřidává, já vím. Ležet už bohužel nemůžu. Nesuďte mě za to prosím. Mám tak blbou práci a ještě debilnějšího šéfa, kterého to nezajímá. Jsme v práci jen dvě, co se střídáme a kolegyně už za mě nějaké dny šla a tento víkend už odmítla. Byla by už v práci dlouho. Prosím nesuďte mě za to. Potřebuju z něčeho žít a nemůžu si dovolit přijít o práci. Ale asi to udělám tak, že doberu atb, zítra mám poslední den a v pondělí ráno, to mám volno, zajdu na pohotovost, aby mě prohlédli. Doktorka má totiž pondělí a úterý dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10768
12.10.19 11:45
@Swift píše:
@DobroXzlo Ty ATB jsi dostala na základě aspoň CRP? Ty ATB by měly zabrat skoro hned max. do tří dnů :zed: Chrapot může zůstat i po infekci

Měla jsi někdy zápal plic? Nikdy mi antibiotika nezabraly za tři dny. Vyléčit se ze zápalu plic a hlavně rekonvalescence, aby se plíce dostaly zpět do kondice, to je pomalu na měsíc. Uvědomte si, že bez antibiotik se na zápal plic běžně umíralo. Navíc zakladatelka s tím chodí do práce a neodpočívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19296
12.10.19 11:46
@DobroXzlo píše:
Jj, nedusím se kašlem. Ale to víte. Internet mi nasadil brouka do hlavy. Už několik dní to mám zahleněné. Ikdyž frekvence kašle už není taková, jako třeba před třemi dny. Ale jsou chvilky, kdy se zhluboka nadechnu, přeskočí mi tam a už to jede a nemůžu popadnout dech. Za několik vteřin ho popadnu, napiju se a je to dobrý. Chci se jen ujistit, ze to není na těch plicích, nic víc. Drží se mě to už 4 týdny a to, že chodím do práce tomu moc nepřidává, já vím. Ležet už bohužel nemůžu. Nesuďte mě za to prosím. Mám tak blbou práci a ještě debilnějšího šéfa, kterého to nezajímá. Jsme v práci jen dvě, co se střídáme a kolegyně už za mě nějaké dny šla a tento víkend už odmítla. Byla by už v práci dlouho. Prosím nesuďte mě za to. Potřebuju z něčeho žít a nemůžu si dovolit přijít o práci. Ale asi to udělám tak, že doberu atb, zítra mám poslední den a v pondělí ráno, to mám volno, zajdu na pohotovost, aby mě prohlédli. Doktorka má totiž pondělí a úterý dovolenou.

Pokud má dovolenou, je za ni zástup. Na pohotovosti fakt neotravuj. Až ti z toho přecházení nemocí „kvůli blbemu šéfíkovi“ selže srdce, nepomůže ti ani ta vejplata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama