Zapalování svíček během obřadu

Anonymní
13.9.21 14:47

Zapalování svíček během obřadu

Hezký den všem.
Chci se zeptat, setkala jste se některá při civilním obřadu se zapalováním svíček?
Přijde mi to jako hezké zpestření obyčejného civilního sňatku. Maminky snoubenců by měly mít každá jednu hořící svíčku a těmi zapálit třetí, kterou drží snoubenci a následně ty své dvě sfouknout. Mělo by to symbolizovat to, že teď budou žít společný život.
Jen o tom neexistuje moc článků, vlastně jsem o tom četla jen v jednom, a to tam bylo popsáno snad dvěmi věty. Setkaly jste se s tím někdy? Říká během toho něco oddávající? Nebo maminky či snoubenci? Nebo u toho jen hraje třeba houslista něco krátkého?
Mockrát díky za odpovědi!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4740
13.9.21 15:12

Pokud to bude bez komentáře, tak si všichni svatebčani budou říkat: proboha, co a proč to tam s těma svíčkama nacvičují? Pokud chcete hrát nějaké tanečky, které nejsou tradiční, tak je vhodný je okomentovat, aby to všichni pochopili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
13.9.21 15:17

Nesetkala ale mě se to líbí :) a myslím, že oddávající by jen k tomu mohl říct jen 2 věty pěkně zformulovane a všichni pochopí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24575
13.9.21 15:20

Neznám a přijde mi to jako blbost, hlavně se musíš domluvit tam, kde se to má odehrát, jestli chcete obřad natahovat a nějaké sliby a průpovídky navíc, tak si na vás musí vyhradit víc prostoru. Plus teda nevím, jak by se oddávající tvářil, kdyby měl ještě navíc mít nějaké svíčkové proslovy :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21350
13.9.21 15:31

Už jsi se tady na to ptala
upřímně je to trapný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
13.9.21 15:33

Svicky jsou jak na hrbitove, jeste se popalite voskem. Ptala ses tu asi nedavno na neco podobneho. Podle me k symbolice slouzi ty tradice po obradu, talir, jedeni polevky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21902
13.9.21 15:47

Jestli myslíš smuteční obřad, tak jo, tam se to hodí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22510
13.9.21 15:50

Nejdřív se zeptej, jestli ti to v obřadní síni vůbec dovolí. S ohledem na požární předpisy a na to, že byste jim mohli voskem znečistit podlahu, ti takřka na 100% můžu říct, že vám to nepovolí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34797
13.9.21 16:13
@Anonymní píše:
Hezký den všem.
Chci se zeptat, setkala jste se některá při civilním obřadu se zapalováním svíček?
Přijde mi to jako hezké zpestření obyčejného civilního sňatku. Maminky snoubenců by měly mít každá jednu hořící svíčku a těmi zapálit třetí, kterou drží snoubenci a následně ty své dvě sfouknout. Mělo by to symbolizovat to, že teď budou žít společný život.
Jen o tom neexistuje moc článků, vlastně jsem o tom četla jen v jednom, a to tam bylo popsáno snad dvěmi věty. Setkaly jste se s tím někdy? Říká během toho něco oddávající? Nebo maminky či snoubenci? Nebo u toho jen hraje třeba houslista něco krátkého?
Mockrát díky za odpovědi!

Jedině při večerním obřadu a venku. Nedovedu si představit, že by to povolili uvnitř. Sfouknutí svíčky pro mě moc naděje nevzbuzuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8614
13.9.21 16:25
@Russet píše:
Jedině při večerním obřadu a venku. Nedovedu si představit, že by to povolili uvnitř. Sfouknutí svíčky pro mě moc naděje nevzbuzuje.

Přesně to byl můj pocit po přečtení, že to teda ve mně nic moc pozitivního nevyvolává, dohořel plamen a šlus :D Jinak si myslím, že je to součást pravoslavného obřadu. Možná jsem to viděla ve filmu Moje tlustá řecká svatba nebo jak se to jmenovalo :D Na mě by to působilo celkově divně, jakoby vytržené z kotextu té církevní svatby, abyste byli zajímaví :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34797
13.9.21 17:02
@Michelle_M píše:
Přesně to byl můj pocit po přečtení, že to teda ve mně nic moc pozitivního nevyvolává, dohořel plamen a šlus :D Jinak si myslím, že je to součást pravoslavného obřadu. Možná jsem to viděla ve filmu Moje tlustá řecká svatba nebo jak se to jmenovalo :D Na mě by to působilo celkově divně, jakoby vytržené z kotextu té církevní svatby, abyste byli zajímaví :nevim:

Tu jsem viděla několikrát a přiznávám, že si to nevybavuju. Jen jak ho křtili ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
13.9.21 17:46

Tuhle diskusi už jsem tady jednou četla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat