Zapeklitá smlouva, pronájem chaty

10
6.5.16 08:46

zapeklitá smlouva, pronájem chaty

Dobrý den.
Prosím o radu, jsme majitelkou chaty a pronajímám ji. Smlouva je uzavřená tak, že ji paní pronajímám na 30 let s tím, že se za 5 let na ní přepíše. Nicméně chatu chci teď prodat a pronájem zrušit ale paní nechce a trvá si na svém. Co myslíte, je nějaká možnost jak se z toho vykroutit?
K přepisu na katastru ještě nedošlo, páč jsem jí to začala pronajímat nedávno a neuběhlo ještě zmiňovaných 5 let. Takže je to zatím jenom ve fází pronájmu.
Děkuji za rady :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64717
6.5.16 08:48

@violettaa kdo proboha napsal tak debilní smlouvu? Jaké jsou tam klauzule o výpovědi atd? Nejjednodužší - vem si právníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
6.5.16 08:53

Děkuji za odpověď žádné klauzule o výpovědi tam bohužel nejsou :( asi to opravdu vypadá na toho právníka :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
6.5.16 08:55
@violettaa píše:
Děkuji za odpověď žádné klauzule o výpovědi tam bohužel nejsou :( asi to opravdu vypadá na toho právníka :,(

kdo to jako sepsal? Vem si právníka a takovou smlouvu prostě nějak vypověz - nějak to bude muset jít. Max cosi zacvakáš.. Ale jako podepsat smlouvu, kde za 5 let chatu na někoho převedu, to je fakt vtipný :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
6.5.16 08:57

Souhlasím, nějak to jít musí, ale nemůžu přijít na to jak :think:
je to příbuzná tak jsme se tak domluvili, moje blbost :zed:
nicméně situace se změnila a teď nevím jak z toho vybruslit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
6.5.16 09:01

Nějak to jít musí - tipuji, že z důvodu že se tam musíš sama nastěhovat a sama ji úžívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
6.5.16 09:06

Sama ji užívat nebudu, nicméně ji musím prodat kvůli nečekaným výdajům v rodině

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
6.5.16 09:15

No jasně, ale to (prodej) nebudeš řešit teď, ale až následně. Musíš to oddělit a nejdřív vyřešit problém se smlouvou o pronájmu.

Jsem ti napsala že jediný legální důvod jak takovouhle smlouvu vypovědět je že ji musíš ty sama užívat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
6.5.16 09:23

Děkuji za odpověď. jestli ještě někoho napadne jak to vypovědět tak budu vděčná za každou radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
6.5.16 09:24
@ivvet píše:
No jasně, ale to (prodej) nebudeš řešit teď, ale až následně. Musíš to oddělit a nejdřív vyřešit problém se smlouvou o pronájmu.Jsem ti napsala že jediný legální důvod jak takovouhle smlouvu vypovědět je že ji musíš ty sama užívat!

není, ale zaplatí nějakou smluvní pokutu.. ona je majitelka, ona rozhoduje. Otázkou jen je, kolik jí to bude stát.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17657
6.5.16 09:27
@violettaa píše:
Dobrý den.
Prosím o radu, jsme majitelkou chaty a pronajímám ji. Smlouva je uzavřená tak, že ji paní pronajímám na 30 let s tím, že se za 5 let na ní přepíše. Nicméně chatu chci teď prodat a pronájem zrušit ale paní nechce a trvá si na svém. Co myslíte, je nějaká možnost jak se z toho vykroutit?
K přepisu na katastru ještě nedošlo, páč jsem jí to začala pronajímat nedávno a neuběhlo ještě zmiňovaných 5 let. Takže je to zatím jenom ve fází pronájmu.
Děkuji za rady :mavam:

Přepíše se na ni zadarmo? A nebo má ta paní jen předkupní právo? Pokud není stanovena prodejní cena, mohla bys ji tak natáhnout, že paní na to nebude mít a byl by pokoj. Jestli se jedná o bezplatný převod, tak já být jí, ani se nehnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
6.5.16 09:28

Jak zjistím kolik bude ta smluvní pokuta? budu se muset domluvit s paní které to pronajímám? ona se špracla a chce to za každou cenu, připadá mi, že už jí jde jenom o princip a o to, kdo to vyhraje :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
6.5.16 09:33

Nemá předkupní právo a cena je jenom ústně domluvená. kupec který tu chatu chce tak ji chce hned ale musím nejdřív zrušit smlouvu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12313
6.5.16 09:41

@violettaa a ty se jí divíš? Prostě jste se na tom domluvili, tak na tom trvá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
6.5.16 09:46

Domluvili ale situace se změnila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu