Reklama

Zapíjet sirupy na kašel?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Majča
Kecalka 121 příspěvků 02.03.11 08:31
Zapíjet sirupy na kašel?

Ahoj všichni, omlouvám se asi za dost hloupou otázku, ale na žádném příbalovém letáku jsem se nedočetla, jestli se sirupy na kašel mají zapíjet nebo ne. Jak to děláte vy? Díky.

Reklama

Reakce:

Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 02.03.11 08:45
Ahoj,

my teda zapíjíme, (dcera 18 měsíců), měla strašnej kašel a rýmu, brala Mucosolvan a ještě jeden sirup a já jí prostě pokaždé když jí dám sirup, dám automaticky láhev, aby to hodně zapila :-D

peta h
Ukecaná baba ;) 1167 příspěvků 02.03.11 08:47

Ahojky, nevím jestli záleží zda je to na suchý nebo vlhký kašel, nicméně na ACC psali, že se má zapít sklenicí vody a i potom hodně pít, urychluje to rozpouštění hlenů. Takže já dávám zapít a i pak hodně pije. A u sirupů na suchý kašel taky dávám zapít a vždycky pomůže.

peta h
Ukecaná baba ;) 1167 příspěvků 02.03.11 08:50

Ještě jsem nedodala, že ACC beru já, malý buď Ambrobene nebo Mucosolvan a na suchý kašel Sinecod, jen pro upřesnění. ACC můžou myslím až starší děti.

Zebra
Echt Kelišová 9351 příspěvků 02.03.11 08:50

Já jsem nikdy zapíjet nedávala a asi teda budu 8-o :oops: Ani mě to nenapadlo :think: :roll:

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 02.03.11 08:51

Syn stráááášně málo pije a jediná situace, kdy pije dostatečně je, když zapíjí sirup. Nakukala jsem mu, že paní doktorka řekla, že sirúpky se prostě zapíjet musí a HODNĚ! Bohužel autorita paní doktorky v jiných situacích nefunguje :think: . Takže ano, zapíjíme. Momentálně už skoro měsíc :roll: .

Majča
Kecalka 121 příspěvků 02.03.11 09:08

Holky, díky. Já právě taky nedávala většinou zapít, tak se hned polepším :-) .

Jana206
Nadpozemská drbna 26368 příspěvků 02.03.11 09:20

Mají se zapíjet, napomáhá to rozpouštění hlenů.

Skoro všechny léky se mají zapíjet. Pokud ne, většinou je to napsáno v příbalovém letáků, upozorní na to lékař i lékárník.
Většina léků se zapíjí čajem nebo vodou, ale jsou i léky, které se zapíjí jen ovocnou šťávou, vyjímečně mlékem. Pokud je to tak, tak to ale taky píší v příbalu.

Já se přiznám, že dětem nenutím zapíjet léky, které dostanou v noci - většinou je to ATB. Mladší teď bere, vychází to na 4 ráno, dostane to Nurofenovou stříkačkou v polospánku, čaj už nechce a spí dál. Kdybych ji probudila, tak bych jí narušila spánek. Ale zapíjet by se to mělo, větším množstvím tekutiny.

Vanesanka
Závislačka 3278 příspěvků 02.03.11 09:22

Ahoj, tak já jsem své dceři jak byla moc malá dávala např. Mucosolvan přímo do čaje, mléka, aby to nepoznala, ona normálně dodnes nechce žádné léky :mrgreen: Mám problém do ní dostat cokoliv ještě dodnes :lol: :cert: Jako vyšlo to : dostala sirup do čaje či mlíka a zároveň ho zapila- dobrá finta :lol:

Liduš88
Závislačka 2609 příspěvků 02.03.11 09:36

Dřív když kluk nechtěl sirupy ani vidět tak jsem mu to dala do trošku pití a vypil to aniž by to cítil v tom :-D Teď už je polyká bez problémů a vždycky to zapije.

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 02.03.11 09:40

Dáváme zapít všechny léky, tedy i sirupy.

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 17.10.16 14:23

Prosim zapiji se stopkasel sirup nebo ne? je psano ze pro vetsi ucinek se ma chvili kloktat a jinak je ciste prirodni, zadna chemie. Z toho usuzuji ze asi nezapijet? :nevim:

alifie
Extra třída :D 12581 příspěvků 18.10.16 09:28
@LadyBrigit píše:
Prosim zapiji se stopkasel sirup nebo ne? je psano ze pro vetsi ucinek se ma chvili kloktat a jinak je ciste prirodni, zadna chemie. Z toho usuzuji ze asi nezapijet? :nevim:

Zajásala jsem, že konečně něco čistě přírodního - předčasně:… sorban draselný, benzoan sodný, polysorbát 20,…

Čistě přírodní si představuji poněkud jinak. :,(  :think:

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 18.10.16 10:23
@alifie píše:
Zajásala jsem, že konečně něco čistě přírodního - předčasně:… sorban draselný, benzoan sodný, polysorbát 20,…Čistě přírodní si představuji poněkud jinak. :,( :think:

To mas bohuzel pravdu :(

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >