zapis do skolky a odmitani nocniku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
alison
Povídálka 17 příspěvků 04.02.09 23:15
zapis do skolky a odmitani nocniku

Zdravim, holky, chci se zeptat, taky mame problem s nocnikem. A kdyby mel nastoupit v zari do skolky, tezko by ho vzali. Bud se to podari naucit nebo prijde samo časem, jinak nevim. Mate zkusenosti s detmi a skolkami v pripadech, kdy to dite neumi? Asi ho nevemou, vidte? Malej ma 2r 3mesice. Sedi, ale stejne se pocura jinde. typicke zkusenosti tady popisovane na jinych diskuzich. Jinak je bystrej, chytrej. Pozitivni, negat motivace zatim nezabrala, holt neni neco, co ma rad, tak si vyhraje s cimkoli jinym:-)) Slibite neco, co chce, chvili place, pak se zabavi necim jinym :-) Proste pohoda. A maminka mi stale opakuje, jak dnes poslouchame psychologicke rady a jak to dopada…:-)
 Ali

Reakce:
Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 04.02.09 23:51

Ahoj, já bych řekla, že do září je ještě hodně času a jistě se to naučí. Jinak mě bylo řečeno, že děti musí umět chodit na záchod, musí sami jíst a oblékat se ve školce. Vše jsme splnovali až na to oblekaní. Ale nejsou sami, kteří to neuměj. Učitelky jim s tím pomáhají. Ale s nočník asi tolerovat nebudou.No zeptej se jich na to u zapisu. V každý školce to je jinak.

dalif
Kelišová 5869 příspěvků 05.02.09 01:12

ahoj,
neboj do zari casu dost, u naseho maleho se to zlomilo ve 2,5 letech / v cervnu- behem tydne byl suchy i pres noc ! a predtim mu nocnik nic nerikal./ Pozor v nekt. skolkach nemaji nocniky, jen male zachody, nicmene kluky naucit curat vestoje je v pohode napr. motivace : pojd pocuras tady ten list, klacik, mravence :lol:
o tom ze donedavna jsme ale resili kakani do trenyrek radejc pomlcim, ale i tak mi ho ve skolce vzali ;) vse je o dohode.

ma rada nabizet jestli chce plinku ci trenyrky, jednoho dne rekne trenyrky, tyden se bude trochu pocuravat, zapominat kdyz se zabere do nejake hry ale pak…

D

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.09 06:33

Myslím si , že pokud je chlapec jinak zdravotně v pohodě. Tak, je to předevšém v mamince. Základ je v tom, že maminka musí být důsledná, a dítě musí vědět, že to že čůrá do kalhot nebo na zem je špatné.
Jste jěště ne začátku, a určitě to zvládnete. Musíš dát synovi najevo, že to co dělá je špatné. Často to maminy neumějí dát dítěti najevo, a dítě si pak myslí že se nic neděje, a trvá jim dlouho než děti pochoipí co se od nich žádá. Maminka musí dát najevo, že dítě udělalo něco nepřijatelného, maminčin kometář Ach jo, ty ses zase počůral. NEbo Ale to se přece nedělá., je pro dítě sdělení asi jako, to nic, to nevadí.

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 05.02.09 08:38

U nás pomohlo vynechání nočníku a chození na velký záchod. Ve školce by ho s počůráváním nevzali. Mají tam malé záchůdky a hrozně se mu líbí, jak nemusí na stoličku a krásně se ve stoje vyčůrá.
Zkusila bych asi ten záchod nebo jak už tu někdo psal - vyčůrat na klacík, na kousek papírku, na travičku (to je teď v zimě horší).
U nás se denní počůrávání zlomilo během týdne kolem 2a1/4 roku.

Pet-s
Kecalka 282 příspěvků 05.02.09 10:02

Ahoj, tak u mé první dcery se to také najednou zlomilo ve 2,5 letech a téměř ze dne na den byla bez plenky i v noci. Do té doby nepomáhalo nic, ani hubování, ani velký záchod, nočník, odměny „když se podaří“. . . Pak jsem to nechala být, abych si zklidnila nervy :lol: , protože já byla vážně při každé nehodě už na infarkt a asi za měsíc mi sama začala hlásit, že chce jít na záchod a najednou to fungovalo bez nehod. Prostě musela sama začít chtít (a tak je to s její povahou doteď :? ).
A nočník jsme také úplně přeskočili, dokonce i redukční prkénko na záchod, prostě chtěla sedět jako my :) .
U zápisu bych se být tebou moc nepídila, protože ten půlrok je hrozně dlouhá doba a proč si ztěžovat situaci u zápisu (kdoví, třeba by dali přednost „bezproblémovým“), když to pravděpodobně v září nebude vůbec potřeba řešit a kdyby jo, řeš to až v září. Držím palce a hlavu vzhůru! Ono to půjde!

Marhulka
Stálice 72 příspěvků 05.02.09 11:45

Já bych se taky nebála - my jsme šli k zápisu taky s plínkama ne celej den a přesně v 2,5 letech se to během týdne naučil - takže do září máte ještě spoustu času… nebojte
a teď už chodí 4 měsice a začal se počurávat při spaní a učitelky to berou v poho ..... prý ho to zase přejde :wink:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.09 09:47
nočník

Tak mémumalemu je taky 2,5 a přes den si občas řekne,ale když jde spát tak chce plenku. nehody čůrací máme povedlo se i jedno kakaní na koberec. zatim nevim jak na něj aby si řekl. on je schoplnej se na nočniku vyčůrat a pak třeba za 10 minut se v pokoji počůrat a přijde mi říct že je mokrej. nevím už jak na něj. ráno už chodí krásně hned jak vstane tak veme nočník a sedí a kouká na pohádky na dvd. je schopnej sedět třeba hodinu a večer taky místo spaní raději nočník,ale jak mu vysvětlit aby si řekl už nevím. přes noc je plenka taky mokrá tak sem zatím nezkoušela bez pleny. kakaní do pleny v noci jen občas. nějaká rada pro mě??

erdita
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 15.07.09 22:52

tak moje dcera (dva apul roku)nastupuje ted v zari do skolky.take jste chodi na nocnik.ale po domluve s reditelkou ze kdyz ji to moc nepujde na tech malych zachudkach muzu donest i nocnik,ze to nevadi..ale ja myslim ze ten nocnik tam ani nebude potrebovat umi i na zachod.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >