Zápis do školky a stěhování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mika110
Povídálka 16 příspěvků 01.04.19 11:00
Zápis do školky a stěhování

Dobrý den,
mám na Vás dotaz v květnu se podávají přihlášky do školky. Je tam i kolonka trvalého bydliště a problém je že se budeme do Liberce stěhovat přes prázdniny. Takže do zápisu školky to nebude zapsané. Nevíte co s tím? Co v této situaci mohu udělat? Abych mi syna do školky vzali? Diky

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 13565 příspěvků 01.04.19 11:02

Můžeš doložit kupní nebo nájemní smlouvu, nicméně u nás k tomu neprihlizeli a brali to jen podle trvalého bydliště ;) takže syna nevzali

Kriss Tina
Echt Kelišová 9422 příspěvků 01.04.19 11:03

@Mika110 a nemůžete si dát trvalý pobyt dřív než se přestěhujete? Tohle je situace na houby, přednost mají vždycky spádové děti. Takhle vám nezbyde než doufat že tam zůstane volné místo třeba ve 2. kole.

chaela
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 1 inzerát 01.04.19 11:13

My to budeme řešit příští rok. Taly zápis v květnu a stěhování o prázdninách. My si dame trvalý pobyt do noveho mesta uz v dobe rekonstrukce, klidně půl roku před samotným stěhováním. Ale ne vždy to samozřejmě jde. Ideálně zavolej do školky a domluv se s ředitelkou. Že třeba doneses kupní nebo nájemní smlouvu nebo pokud vás tam někdo zná, tak přes něj.

Pantalaimon
Kecalka 125 příspěvků 01.04.19 11:14

Byli jsme takřka ve stejné situaci, s tím, že trvalé bydliště nejdřív na podzim, zápis v květnu. Bylo to na malém městě a s ředitelkou školky jsem se domluvila s tím, že věděla, kde stavíme a věděla, že se stěhováním nelžu :D. Těžko říct, zda by tato domluva fungovala ve městě, asi těžko. Další možností je domluvit se na úřadě a s dětmi se přihlásit k trvalému pobytu na úřad v místě bydliště pokud už máte třeba kupní smlouvu na byt, mohli by být vstřícní.

Elishka1
Závislačka 3195 příspěvků 01.04.19 11:58

@Mika110 v nejhorším sehnat někoho (známého, příbuzného) z Liberce a přihlásit dite k nemu, tohle je situace na houby

Luka123
Kecalka 105 příspěvků 01.04.19 12:00

Zeptej se natvrdo ředitelky dané školky. Je to ústav od ústavu.

Váš příspěvek
Reklama