Zápis do školky, chtějí podpis obou rodičů

4279
21.3.16 15:05

zápis do školky, chtějí podpis obou rodičů

Zdravím. Byla jsem si tedka pro žádost do MŠ kam chci dceru na 90% dát.
Otec je v RL, mam soudí rozhodnutí z prosince 2015 že dcera je v mé péči a nemá žádný styk s otcem určený soudem (otec nemá ani zájem). Jenže když jsem tohle řekla ve školce tak mi řekli at si to zařídím jinak mi dceru do školky nevezmou že je potřeba podpis obou. Otec bydlí 100km od nás a moc spolu nevycházíme protože on o nic nemá zájem. Je dnes opravu potřeba u všeho podpis obou rodičů? já myslela že to zrušily :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64767
21.3.16 15:07

@novakova.t na to nemají právo.. vždycky jsem zapisovala dítě sama a nikdy nebyl problém..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
21.3.16 15:09

@martina.se no ale jak dál? to mi řekla přímo ředitelka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64767
21.3.16 15:13
@novakova.t píše:
@martina.se no ale jak dál? to mi řekla přímo ředitelka

normálně jí říct, že se otec nezajímá, nic nepodepíše, že mám rozsudek, dítě svěřený do své péče.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
21.3.16 15:18

@martina.se to jsem jim přesně řekla. V jiných školách to prý nechtějí. Tak já jsem z toho jelen… :?.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2892
21.3.16 15:20

@novakova.t A to chce ověřený podpis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5782
21.3.16 15:21

Kopii rozsudku o ustanoveni pece o nezletilou a rozumna domluva. Pokud byl soudem urcen jeden zakonny zastupce, tak by si to meli nechat vysvetlit…
Jinak po nas take chteli oba podpisy, ale jsme manzele… Po moji mame je samozivitelka chteli rozsudek ze soudu… Tak nevim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5782
21.3.16 15:21

Vlozilo se mi 2× a mela jsi ten rozsudek s sebou? A jste rozvedeni nebo ma dcerka jeho jmeno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64767
21.3.16 15:25
@novakova.t píše:
@martina.se to jsem jim přesně řekla. V jiných školách to prý nechtějí. Tak já jsem z toho jelen… :?.

po mě nikdy nic nechtěli a to jsme měli původně rozsudek na společnou péči. Řekla jsem, že nepodepíše, že pečuju já a to stačilo :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
21.3.16 15:26

@Pipi 00 oni chtějí jen jeho podpis na žádost.
@xjuklickova rozsudek jsem sebou neměla až při příjmu přihlášek mam dát kopii. Nebyly jsme v manželství a příjmení má po mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10911
21.3.16 15:34

@novakova.t zařiď si to tak, že jim dáš vyplněnou přihlášku se svým podpisem, průvodní dopis s textem zhruba „Vzhledem k tomu, že dítě je svěřeno do mé péče (viz příloha), otec o dítě nejeví zájem a není mi známo, kde se v současnosti zdržuje, nemohu jeho podpis na přihlášce zajistit. Věřím, že rozhodnutí o svěření dítěte bude plnohodnotnou náhradou jeho podpisu. S pozdravem…“ a přiložíš k tomu kopii rozsudku.
Od toho dopisu si uděláš kopii a necháš si na ni napsat „převzala… (čitelně jméno + podpis) dne…“ ideálně i razítko školky.

Pokud s tím budou mít problém, tak jim v klidu řekni, že se teda odvoláš se na zřizovatele, aby rozhodl.
Pokud by odmítli převzít, pošli doporučeně s dodejkou - existuje na to taková obálka, dá se koupit na poště - kus té obálky se ti vrátí podepsaný od toho, kdo to převzal.

http://www.ivj.cz/…15330001.jpg

Imo je kravina, aby na něčem takovém měli právo trvat, pokud otec skutečně není dostupný. To by se totiž nedostaly do školky děti, jejichž pečující rodiče to potřebují nejvíc.
Ale samozřejmě si zkusí zjednodušit život. Většinou stačí, aby pochopili, že tudy cesta ke zjednodušení nevede (budou řešit odvolání, stížnosti, v krajním případě soudy apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19570
21.3.16 15:34

Tak ho tam podepiš ty :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5782
21.3.16 15:36

@novakova.t me tako dokumenty pripadaji jako samozrejmost, takze urcite prilozit k prihlasce. Aspon beznou kopii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
21.3.16 15:36
@weyky píše:

to bych nedělala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64767
21.3.16 15:42
@weyky píše:

to bych nedělala :nevim: ať je to jak chce, je to falzum a mohla by z toho mít problémy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat