Musím u zápisu do školky nahlásit otce?

8.4.20 19:00

zápis do školky matka a otec co nejeví zájem o dítě

Zdravím všechny maminky,
blíží se zápisy do školek, a tak mám poněkud důležitý dotaz, ale nenašla jsem odpověď, kterou přesně potřebuju. Jsem matka, co má tříleté dítě a žije s novým přítelem už skoro dva roky. Soud dal do péče syna mi s tím, že jsme mezi sebou měli jen dohodu o tom, že syna může vídat a budeme se každý týden domlouvat, který den si malého vezme. Jenomže před půlrokem se mnou otec přerušil kontakt a v přihlášce do školky chtějí uvést i otce dítěte. Musím ho tam uvádět?? Je možné, že ačkoli o syna nejeví zájem by mi najednou mohl bez mého vědomí malého ze školky vyzvednout?? Nestojím o to, aby najednou se zase začal starat… :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3076
8.4.20 19:05

Při zápisu se dokládá rodný list, tak ti asi nic jinýho nezbyde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
748
8.4.20 19:06

Řešila jsem a pokud je uveden v rodném liště, tak by tam být měl. Mohlo by se stát, že tam nakráčí s rodným listem. Co se týče styku, doporučuji kontaktovat OSPOD a poradit se s nimi jak postupovat dál a ošetřit styk. Standardně se do školky dá rozsudek, ze kterého poznají kdy má otec dítě mít. Případně pokud by se tam zjevil a oni o ničem nevěděli poprosit aby vám zavolali (ale záleží na ochotě učitelek)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24756
8.4.20 19:14

@HellDry
Uvést bys ho měla a zároveň rozsudek, jak ho máte v péči. Tak to chodí u nás ve školce. Dále vyplníš jmenný seznam lidí, co ho mohou vyzvedávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12496
8.4.20 19:14

Ano musí. Ale nemusíš na něj uvádět žádný kontakt.
Já kontakt na Ex nikde neuvádím. Uvedu vždy jen jméno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.4.20 19:17

@MichaelaHw No já vlastně ani nevím kde se otec zdržuje v současné době natož jaké telefonní číslo má, ale boužel v rodném listě je. A než dojde k osvojení dítěte taky uplyne nějaká doba. Takže asi fakte nezbyde nic ne OSPOD. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1068
8.4.20 19:23

Pracuji v Ms. Pokud je otec uveden v rodném listě a není zbaven otcovství, musí být uveden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
8.4.20 19:27

Otce uveď, protože je v RL, kontakt neuváděj, nikdo po tom pátrat stejně nebude. Já to udělala stejně. Plus chtěli po mně ještě rozsudek o svěření dítěte do péče. Následně v MŠ vyplňuješ evidenční list a tam uvádíš osoby, které můžou dítě vyzvedávat. Mně se učitelky ve školce ptaly, když jsem jim dávala ten rozsudek, jak to s otcem máme a pokud by si pro něj přišel, jestli nebude problém. Prostě jsme se dohodly, že kdyby se tam zjevil, tak mi zavolaj. A OSPOD kontaktuj. Papa a držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.4.20 19:35

@Mišu G Dobře děkuji moc. Se mi poněkud ulevilo. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58599
8.4.20 20:04

@HellDry nemusíš, doloz rozhodnutí, že je svěřen do tvé péče.. To stačí, do přihlášky jen jeho jméno, tedy otce a nazdar..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
748
8.4.20 22:22

@HellDry
Ničeho se nebojte, tam jsou zvyklé na horší věci. Hlavně si to ošetřete úřadním,, lejstrem" ať máte klid a kdyby se milostpán probudil ať máte jistotu co může a co ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama