Zapis do školy u odkladového dítěte

Anonymní
3.2.16 22:48

zapis do školy u odkladového dítěte

Ahoj holky dnes jsem bylavu zápisu s klukem už má odkla a jsem docela zděšená prý komolí slova a neumí držet tužku. A nezná geometrické tvary ty zná včera jsem z nich zkoušela nevím proč to tam neřekl. Je prý svuj. Já ho mám za šikovnýho ona tvrdí že je tam propast mezi ním a jinýma dětma. Máme hodně cvičit do září. Myslíte že ho nemusí vzít ona mě přímo neřekla že je přijatej jen že máme do září cvičit nikam nás neposílala. Měly jste taky dítko co vám ho u zápisu moc nepochválili a pak ve škole dobrý. Jo prý má specifický výraz radosti že když něco ví tak že tovskoro vyzpívá to jo to má

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9273
3.2.16 22:50

Pokud má odklad, tak už stejně do školy musí, takže to neřeš. Vyprdni se na učitelky, které ho viděly pět minut u zápisu a dej na sebe ;). Navíc půl roku je dlouhá doba, to se ještě naučí věcí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
3.2.16 22:56

Můj měl taky loni odklad a letos při zápisu první věta, kterou mi učitelka po jeho zkoušení řekla: „neuvažovali jste o odkladu?“. Říkám, on už jeden odklad měl… A ona se na to nijak šťastně netvářila, ale co už, do školy ho vzít musí, tak to prostě nějak dáme :palec:
Neboj, i když tvůj synek nebyl u zápisu úplně perfektní, tak v pohodě nastoupí a to víš, že to zvládne! Sama víš, co umí a co ještě musíte dopilovat, máte na to půl roku, to je spousta času se všechno doučit :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.16 23:01

Jako já s ním dělal úkolyckaždej den tak vím co mu jde a co ne. Neříkám že je perfektní ale zrovna slova nekomolí a rozklad dělá pěkně fakt nevím co tam vyváděl :zed: Takže myslíte že jsme přijatý?

• Nahlásit
  • Citovat
2627
3.2.16 23:07

Nestresovala bych se z toho. S dcerou jsme absolvovali letos 6 zápisů/přijímaček na výběrové školy (1. tř.). A ač věřím učitelkám, že školní zralost povětšinou odhadnou dobře, výsledky na různých školách byly diametrálně odlišné. Někde z ní byli nadšeni a byla mezi nejlepšími, ale na 2 školy ji nevzali. Je pravda, že jsem byla u jednoho z těch zápisů, kde to nevyšlo a ač vím, že některé věci umí, té učitelce říkala úplné blbosti. Prostě to neklaplo, no. Normálně trénujte, ale nestresuj sebe ani dítě. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26389
3.2.16 23:14
@Anonymní píše:
Jako já s ním dělal úkolyckaždej den tak vím co mu jde a co ne. Neříkám že je perfektní ale zrovna slova nekomolí a rozklad dělá pěkně fakt nevím co tam vyváděl :zed: Takže myslíte že jsme přijatý?

Dva odklady nejdou, takže přijatý je.
A nestresuj se, nemá to cenu, protože to nezměníš. Nemusela mu sednout učitelka, mohl se bát nového prostředí… Třeba jindy a jinde by to bylo super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2357
3.2.16 23:32
@Billi píše:
Dva odklady nejdou, takže přijatý je.
A nestresuj se, nemá to cenu, protože to nezměníš. Nemusela mu sednout učitelka, mohl se bát nového prostředí… Třeba jindy a jinde by to bylo super.

Trochu tě vyvedu z omylu, 2 odklady jdou. ALE: po 1. odkladu dítě musí nastoupit do 1.tř., v případě velkých potíží může být dán dodatečný 2. odklad, takže dítě pak fakticky nastoupí do školy v 8-mi letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.16 23:34

@sloninka a myslíš v našem případě prostě do školy nastupuje?

• Nahlásit
  • Citovat
2529
4.2.16 01:08
@Anonymní píše:
Ahoj holky dnes jsem bylavu zápisu s klukem už má odkla a jsem docela zděšená prý komolí slova a neumí držet tužku. A nezná geometrické tvary ty zná včera jsem z nich zkoušela nevím proč to tam neřekl. Je prý svuj. Já ho mám za šikovnýho ona tvrdí že je tam propast mezi ním a jinýma dětma. Máme hodně cvičit do září. Myslíte že ho nemusí vzít ona mě přímo neřekla že je přijatej jen že máme do září cvičit nikam nás neposílala. Měly jste taky dítko co vám ho u zápisu moc nepochválili a pak ve škole dobrý. Jo prý má specifický výraz radosti že když něco ví tak že tovskoro vyzpívá to jo to má

Podívej..,u určitých dětí, jdou udělat odklady 2,ale musela bys mít nějakého psychologa.
Tužku by dítě mělo umět držet v ruce, protože bude psát-učit se psát. mělo by umět mluvit a domluvit se.na druhou stranu, znám dítě, dneska už velké, které do konce 2.třídy patlalo, že mu nebylo sjkoro rozumět (od syna ze třídy).
Když nebudete dělat druhý odklad a půjde do školy…,mě ve škole řekli, že dceru po odkladu už na druhý zápis nemusím brát a můžem přijít rovnou v září, jen nahlásit, že kdybychom náhodou šli jinam.
Většina dětí do školy třeba připravená je a některá není. jsou děti, co umí kde co a jiné, které se to všechno opravdu učí až tam. jestli budou mít rozumnou pí učitelku, uvidíš, že jsi se bála víc, než bylo zdrávo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
4.2.16 01:14

A propast mezi ním a jinýma dětma…tu má moje dcera taky a je ve 2.třídě. Bojí se zklamání a tak se nikam nevtírá. Pracujeme na zlepšení, ale to přeci není důvod k nepřijetí. Učitel, zvlášt u prvňáků by tam neměl být jen kvůli učení, ale taky trochu jako seznamovatel..,pomoct těm dětem. Vždy´t ty děti to mají ted v 1.třídě nejtěžší…ještě nedávno byla školka, hry, blbnutí a spaní a najednou,2 měsíce po, se po nich chce samostatnost, udržení pozornosti, rozhodnost a chápavost…a další a další. učitel má být ten, kdo ty děti správně navede..ve škole. Doma rodič.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7254
4.2.16 05:40
@Anonymní píše:

To, jestli jste přijati záleží i na tom, jestli jste ve byli spádové škole, či ne. Nespadova vás vzít nemusí, spádová vy mela. Záleží na počtu děti, ale i tak mají děti s odkladem většinou prednost.
Mimochodem, učitelka ve školce mi rekla, že 2 odklady být mohou. Ale my o druhém neuvažujeme, takže jsem po podrobnostech nepatrala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.2.16 07:13

@klafina123 no nikam nás neposílala takže asi dobrý :) o druhým odkladu řeč nebyla tak snad nás vezmou. Já si teda osobně myslím že to zvládne umí spousta věcí a teď se začíná zajímat o čtení.

• Nahlásit
  • Citovat
22291
4.2.16 07:14

Díte musí nastoupit k plnění školní docházky ve školním roce, ve kterém dovrší nejvýše osmi let. Odklad je tedy možné dát jen jeden. Pokud je dítě tělesně nebo duševně nevyzrálé, může v průběhu prvního roku ředitel dodatečně odložit školní docházku na další školní rok - to se týká i dětí po odkladu. Zakladatelky syn tedy do školy nastoupí, rozhodnutí o přijetí dostane buď písemně, nebo jistě dostala informace o tom, jakým způsobem se o přijetí dozví(internetové stránky, vývěska atd.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
4.2.16 07:24
@Anonymní píše:
Ahoj holky dnes jsem bylavu zápisu s klukem už má odkla a jsem docela zděšená prý komolí slova a neumí držet tužku. A nezná geometrické tvary ty zná včera jsem z nich zkoušela nevím proč to tam neřekl. Je prý svuj. Já ho mám za šikovnýho ona tvrdí že je tam propast mezi ním a jinýma dětma. Máme hodně cvičit do září. Myslíte že ho nemusí vzít ona mě přímo neřekla že je přijatej jen že máme do září cvičit nikam nás neposílala. Měly jste taky dítko co vám ho u zápisu moc nepochválili a pak ve škole dobrý. Jo prý má specifický výraz radosti že když něco ví tak že tovskoro vyzpívá to jo to má

pokud odklad měl, vzít ho musí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
4.2.16 09:28

Mě se líbí, jak při zápisu zkouší, jestli dítě pozná čísla, jak arabská, tak na kostce nebo jestli umí napočítat do dvacet…A pak se celý první půlrok učí počítání do deset :zed: a většina dětí, co to uměla, se tam hezky nudí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama