Zápis do více školek najednou 2021/2022

2
10.4.21 07:56

Zápis do více školek najednou 2021/2022

Ahoj, potřebovala bych radu. Budu syna hlásit do školky, ale mám strach, že pro velký počet dětí, nemusí být přijat a proto bych chtěla mít v záloze i jiné školky. Je možné poslat přihlášku do více školek a když ho přijmou do více, tak pak vybrat tu, která bude nejblíž k domovu a oznámit to školce, nebo musím nějak na přihlášku napsat, že jsem poslala přihlášky i jinde?

Moc děkuji za odpovědi.
Hezký den :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7533
10.4.21 08:29

Určitě lze více přihlášek. Já dávala 6 přihlášek… Potřebovala jsem dát dítě do školky v 2,5 letech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1539
10.4.21 08:43

Dávala jsem 4, bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21078
10.4.21 10:00

Já hlásila na 3 školky, když ho pak přijali do te co sem chtěla nejvíc, tak sem tam šla osobně potvrdit ze nastoupí a ředitelka zadala do systému ze je u nich a v těch ostatních školkách se ta zadost automaticky stáhla. Stejně to dělám i teď se školou, taky chci mít raději jednu v záloze, než pak řešit kdyby ho nevzali. Jedine u te školky nevýhoda, ze sem za každou přihlášku musela platit u Dr zvlášť potvrzení, takže se to pak prodraží když člověk hlásí na víc školek :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1969
10.4.21 10:38

U nás elektronická přihláška umožňovala zadat tři školky, přičemž v pokynech bylo, že na prvním místě má být ta, kam bychom chtěli nejvíce, tedy řazení dle preference. V reálu ale bylo možné podat přihlášek klidně 20. Nevýhoda byla jen v tom, že probíhal klasický zápis a přihlášky se nosily do školek v jeden den. My tehdy měli tři školky, ve druhé jsme čekali asi 2 hodiny, než jsme se dostali na řadu, takže si nedovedu představit, jak by bylo možné časově stihnout objet 20 školek. Když jsme přihlašovali druhé dítě, to už byl první nouzový stav, takže vše bylo jen na dálku, to jsme se hlásili pouze do jedné školky, kde byl už starší sourozenec a bylo jisté, že se tam dítě dostane.

Co se poplatku od pediatra týče, záleží asi na pediatrovi. Vím, že někde chtěli peníze za každou školku, které se potvrzení dávalo, jinde to sfoukli jedním poplatkem za všechny školky.

Když nás do konkrétní školky přijali, dali si nějak vědět v rámci systému a my si do těch ostatních pouze šli pro rozhodnutí o nepřijetí, protože ředitelé chtěli šetřit za poštovné a žádali rodiče, aby si pro papír došli k nim :-). Asi ale není nic proti ničemu poslat do těch ostatních školek třeba e-mail nebo zavolat, že jste si nakonec vybrali jinou. Vím, že nás o to tuším žádali, protože pokud jsme i tam splnili kritéria přijetí, odmítnutím jejich školky se uvolnilo místo jiným zájemcům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6871
10.4.21 11:38

@zajecice1 na tohle se ptej zřizovatele školek u vás. Každá obec to může mít jiank. U nás stačí podat jednu přihlášku s uvedením nejvíce preferované školky. Pokud nebude do ní dítě přijato, nabízejí jiná místa v jiných obecních školkách. Ale klidně podej přihlášek třeba 50, ničemu to nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat