Reklama

Zápis do ZŠ - ovlivnění přidělení k třídnímu učiteli?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34006 příspěvků 04.04.18 10:04
zápis do ZŠ - ovlivnění přidělení k třídnímu učiteli?

Z nadpisu jasné - v pátých třídách nyní končí dvě učitelky, jedna zřejmě horší (pořád koukají na filmy, málo se učí - dle rodičů, známá učitelka se poptala a doporučila také tu druhou). Tak přemýšlím, že bych ředitele požádala, aby k ní mého syna nedávala. Asi tedy bude lepší dělat, že jsem si z nějakého důvodu vyhlédla tu druhou, než se vymezovat proti první.
Je to běžné / neobvyklé? Drzé / normální? Jakým způsobem je nejlepší požádat a jaká doba je na to ideální? Plánuji napsat email řediteli tak za 2 týdny, až bude mít jasno o počtu zapsaných dětí.

Navíc se to komplikuje, z pátých tříd odcházejí dvě, ale prvňáčků budou možná třídy 4 - takže budou brát dvě nové učitelky, nikdo neví koho.
A učitelka, která má staršího syna ve druhé třídě (a máme jí rádi) šla do synovy první třídy od druháků, nevíme, zda tento model nebude ředitel opakovat - potom bych chtěla pro druhého syna nejraději ji a aby tu lepší z pátých tříd dostal ten starší. Ona sama to ale ještě neví.
Už vidím, jak formuluji své přání, aby bylo jasně srozumitelné a přitom zdvořilé :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12673 příspěvků 1 inzerát 04.04.18 10:06

Nebylo by lepší to řešit osobně, email mi přijde divný :think:

TamaraAlmara 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 10:09

Za me to zbytecne resite. Ze se ucitelka s 5-taky diva na filmy z ni jeste nedela spatnou nebo mene vhodnou ucitelku pro prvni tridu. Nechala bych tohle na osudu. Treba si s ni syn zrovna sedne a nebo si naopak nesedne ani s tou co mu ji vyberete. :dance:

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 42251 příspěvků 04.04.18 10:09

Poptala bych se rovnou u zápisu. Zvažuju dvě školy, v jedné řekli, že vybírat učitele bohužel nejde, ve druhé, ať jim to sdělíme u zápisu - nic nezaručí, ale pokud to půjde, tak to půjde.

Petra Z
Hvězda diskuse 51825 příspěvků 04.04.18 10:09

@Pudloslava nemáte schůzku rodičů pro budoucí prvňáčky?? že bys to nadnesla tam?

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2137 příspěvků 04.04.18 10:12

Emailem bych to neřešila, neosobní a může to vyznít arogantně. Spíš bych si po zápisech a sdělení o přijetí požádala o schůzku s ředitelem nebo zástupcem.

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 04.04.18 10:17

Tuto informaci jsem řekla u zápisu.
U nás mají děti stejnou třídní první dva roky, syn ukončoval druhou třídu, takže jsem chtěla u zápisu řekla, že bych chtěla, aby druhé dítko mělo jeho učitelku.

sagina
Echt Kelišová 7526 příspěvků 04.04.18 10:22

@Pudloslava zeptej se u zápisu, za to nic nedáš.

jinak u nás na škole se rozdělení do tříd řešilo vždycky na schůzce budoucích prvňáčků - teď už si nevybavuji, jestli na konci května nebo v červnu. u nejstarší holky jsem tu schůzku tak nějak úplně zazdila a nepřišla na ni (nebyl v tom úmysl, prostě jsem ji vypustila), ale u mladších dvou bylo běžné, že nám ředitel na schůzce představil naše budoucí třídní, a potom nechal kolovat seznam, do kterého každý mohl zapsat svoje preference a to jak k jaké učitelce chce být přidělený, tak i s jakým kamarádem chce být ve třídě a kdyby obojí nešlo, tak čemu dává přednost. ale tedy ujistil nás, že konečně rozdělení je něm, i když tedy pokud to půjde, bude se našich přáních držet.

tezi
Hvězda diskuse 49406 příspěvků 1 inzerát 04.04.18 10:23

@Pudloslava u nás ve škole se dají napsat přání na učitele nebo kamaráda ve třídě na konci zápisu.

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 04.04.18 10:26

…a ještě dočítám, zeptala bych se třídní první syna, jestli netuší, jestli bude s nimi dál nebo půjde opět do první. (Na tohle se může zeptat i syn - A paní učitelko, budeme vás mít i příští rok? Mám takový pocit, že v podobném stylu děti zjišťovaly „dědění“ učitelky za další dva roky - u nás se v páté třídě chodí učit na druhý stupeň, to již dostávají i učitele II. stupně).

Run
Generální žvanilka 20522 příspěvků 04.04.18 10:42

U nás je to běžné a díky za připomenutí :lol: u nás všichni chválí pana učitele, u něj bude nátřesk, moje malá ale chlapa nechce, takže mám tip na jinou učitelku a kamarádka k ní taky dá kluka. Takže aspoň jeden kámoš ve třídě zaručen. Jde totiž na jinou školu než zbytek třídy. A řešit to budeme dnes u zápisu.

Vallunka
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 04.04.18 12:22

Já řešila osobně s ředitelkou a vyšla mi vstříc, dodala, pokud bude organizačně možné a bylo:).. hodně štěstí :mavam:

alisekR
Kelišová 5009 příspěvků 04.04.18 12:30

Mail bych nepsala, při zápisu se zeptala. Je to slušnější a osobnější. U nás šlo loni preferovat okruh děti, se kterými chce dítě jít. My nepsali nic, dcera šla nakonec s dětma se kterýma se ve školce spíš míjela. Šla tedy do třídy s něj kamarádkou. Učitelku dostala přísnou a údajně zlou na děti. Tomu se dnes směju. Všichni nás až na malé výjimky varovali, že nemá ráda děti. Dnes vím, že dostala něj učitelku, kterou znám. Dcera není už dva měsíce ve škole a možná se tam letos už nevrátí a paní učitelka s námi skvěle spolupracuje a tak díky tomu naše dítě jede stále na samé jedničky. I když studuje první třídu opravdu dálkově. Ono často je ve skutečnosti všechno jinak než jak se povídá.

Uživatel je onlineKelsey
Hvězda diskuse 44235 příspěvků 04.04.18 13:12

.

Příspěvek upraven 04.04.18 v 14:34

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34006 příspěvků 04.04.18 13:49

Zápis byl včera, ale netroufla jsem se zeptat, protože vůbec nevím, kdo byly ty dvě osoby, u kterých jsem ty papíry vyplňovala. Ani nevím, jak ty dvě učitelky vypadají, takže to mohla být jedna z nich, nebo obě. Ještě tam teda ponesu zápisový lístek, až budou výsledky zápisu po druhém kole na webu. Tak myslíte, že si mám domluvit s ředitelem schůzku?

schůzka rodičů prvňáčků je až v červnu a to už jsou děti do tříd rozděleny.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama