Zaplacení dovolené po ukončení pracovního poměru

26.2.20 06:50

Zaplacení dovolené po ukončení pracovního poměru

Ahoj,
Můj dotaz zní, když chci ukončit pracovní poměr (ve zkušební době), musí mi proplatit dovolenou?
Mám na výplatní pásce 27 dní dní dovolené, přítel tvrdí že ano, ale já si myslím že ne. :)
Tak kdo má pravdu? ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

39405
26.2.20 06:55

Jak dlouho jsi zamestnana?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3971
26.2.20 06:56

Pokrati to podle doby co jste odpracovala a proplati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 06:56

@matkabagristy

Psala jsem, že jsem ve zkušební době, teď 2,5 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3971
26.2.20 06:57

Pokrati podle odpracovanych dni a proplati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8700
26.2.20 06:58

Dovolenou ti proplatí, ale ne 27 dní. Jen poměrnou část za dobu, kterou jsi skutečně odpracovala.

Předpokládám, že 27 dní je na celý rok, proplacenou dostaneš 1/12 za každý odpracovaný měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 06:59

Dobře, mockrát Vám děkuji.
Takže jsem měla opět pravdu já :rofl: :rofl:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
26.2.20 07:04

Dobrý den, nechci Vám kazit radost, ale nárok na dovolenou máte až po odpracovaných 60 dnech nepřetržitého pracovního poměru. Tudíž při cca 20 pracovních dnech v měsíci to akorát vychází na ty 3 měsíce zkušební doby.

P. S.: Tazatelka uvádí, že je v zaměstnání teprve 2,5 měsíce, takže nárok na dovolenou ve zkušební lhůtě nemá…

Příspěvek upraven 26.02.20 v 07:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39405
26.2.20 07:05

,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6180
26.2.20 07:10
@Petra_VM píše:
Dobrý den, nechci Vám kazit radost, ale nárok na dovolenou máte až po odpracovaných 60 dnech nepřetržitého pracovního poměru. Tudíž při cca 20 pracovních dnech v měsíci to akorát vychází na ty 3 měsíce zkušební doby.

P. S.: Tazatelka uvádí, že je v zaměstnání teprve 2,5 měsíce, takže nárok na dovolenou ve zkušební lhůtě nemá…

Přesně tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8700
26.2.20 07:42
@Petra_VM píše:

No jo vlastně. :oops:

A počítají se do odpracovaných dnů i svátky? Jestli by zakladatelce pomohlo vydržet do konce zkušebky. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8797
26.2.20 07:50
@Petra_VM píše:

má, na dovolenou za kalendářní dny. za každý 21 odpracovaných dní (směn) 1/12 ročního nároku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
26.2.20 07:59
@sagina píše:
má, na dovolenou za kalendářní dny. za každý 21 odpracovaných dní (směn) 1/12 ročního nároku.

kopíruji ze zákoníku práce, nárok na dovolenou se opravdu váže i na těch 60 odpracovaných dní…

Díl 1Dovolená za kalendářní rok a její poměrná část § 212
(1) Zaměstnanci, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce, přísluší dovolená za kalendářní rok, popřípadě její poměrná část, jestliže pracovní poměr netrval nepřetržitě po dobu celého kalendářního roku. Za odpracovaný se považuje den, v němž zaměstnanec odpracoval převážnou část své směny; části směn odpracované v různých dnech se nesčítají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8104
26.2.20 08:15

@Pindruse01 Pokud zakladatelka 60 dní mít odpracovaných nebude, netýká se jí dovolená za kalendářní rok, ale dovolená za odpracované dny jak psala @sagina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
26.2.20 08:24
@Lendeš píše:
@Pindruse01 Pokud zakladatelka 60 dní mít odpracovaných nebude, netýká se jí dovolená za kalendářní rok, ale dovolená za odpracované dny jak psala @sagina

tzn. toto?

Díl 2Dovolená za odpracované dny § 214
Zaměstnanci, jemuž nevzniklo právo na dovolenou za kalendářní rok ani na její poměrnou část, protože nekonal v kalendářním roce u téhož zaměstnavatele práci alespoň 60 dnů, přísluší dovolená za odpracované dny v délce jedné dvanáctiny dovolené za kalendářní rok za každých 21 odpracovaných dnů v příslušném kalendářním roce. Ustanovení § 212 odst. 1 věty druhé platí i zde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama