Zaplacený právník, chci to zrušit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 11:00
Zaplaceny pravnik, chci to zrusit

Dobry den.
Chci se rozvadet. Byla jsem u pravnika a bude me zastupovat u soudu - rozvod a majetek. Deti pry ne, ze je to skoda penez.
Jenze byla jsem u nej uz minuly tyden v utery a rekl, ze tento tyden mi posle sepsanou zadost o deti a ze si ji mam poslat sama. Rekl ze tenhle tyden to budu mit a je patek a nic. Nastvalo me to a na pravnika, na ktereho neni spolehnuti nechci. Nechala jsem u nej 17.000. Mam narok na vraceni cele castky? Nevite? Kdyz nedorzel co slibil?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4324 příspěvků 09.02.18 11:09

Tak záleží, jak máš specifikovanou objednávku, případně smlouvu, případně jaká mezi vámi proběhla komunikace.
Na vrácení celé částky bych to neviděl, protože určitě nějaký čas s tebou strávil např. konzultací, ale pokud v předem dojednaném temrínu něco nesplnil, tak bych o vrácení příslušné částky požádal.
Ale s právníkáma, těma špatnejma, to je jak v tom vtipu.

• Kolik stojíte?
  • Tisíc korun za otázku.
  • Není to hodně?
  • Ne, ale už to máme za dva tisíce.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 09.02.18 11:10

Predpokladam, ze nektere ukony (a konzultace) jiz provedl a ty budou zpoplatnene.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 11:19

Konzultace probehla jedna, ani ne hodinu. Tak tu si asi necha tedy. Ale jinak to pravo vraceni mam ne?

Sany80s
Kelišová 6453 příspěvků 09.02.18 11:22

Jenže kromě té konzultace už určitě provedl i nějakou práci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 11:29

To nevim. Kazdopadne ale nedodrzel co slibil.

Sany80s
Kelišová 6453 příspěvků 09.02.18 11:32
@Anonymní píše:
To nevim. Kazdopadne ale nedodrzel co slibil.

Pokud jsi něco zaplatila, tak snad máš doklad, za co to bylo.

mooch
Extra třída :D 13724 příspěvků 09.02.18 11:35

Týden končí nedělí, ne? Nebo řekl poslední pracovní den v tomto týdnu? I tak má do půlnoci čas. Navíc teda (pokud to chápu správně), tak děti řešit nemá, jak jste se dohodli. A žádost o děti se týká dětí, ne?

veria
Generální žvanilka 23419 příspěvků 1 inzerát 09.02.18 11:35

Tento týden ještě neskončil, je pátek poledne…
každopádně nevím nevím jak to z nej dostaneš. Těch 17 tis bylo za co? Mas to někde písemné? Mas písemne ten termín?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 11:36

Platilo se vsechno najednou i se zastupovanim u soudu. U pravnika jsem byla poprve, tak nevim jak to chodi. Jestli nebyla blbost mu dat celou castku.

veria
Generální žvanilka 23419 příspěvků 1 inzerát 09.02.18 11:39
@Anonymní píše:
Platilo se vsechno najednou i se zastupovanim u soudu. U pravnika jsem byla poprve, tak nevim jak to chodi. Jestli nebyla blbost mu dat celou castku.

To byla pokud ještě úkony neprovedl. Obvykle se dává záloha a zbytek po provedení práce.

Lea L
Kecalka 322 příspěvků 09.02.18 11:40
@Anonymní píše:

No tak máte nějakou smlouvu alespoň? Přeci jste mu nedala 17 tisíc bez jakékoliv písemnosti?
Nicméně příště bych se rovnou domlouvala na úhradách až po provedení jednotlivých úkonů a to na základě vystavené faktury! Každý případ je jiný a nemůže paušálně stanovit cenu za celý průběh kauzy.. jeden rozvod může zabrat 6 hodin práce a jiný zase 60..

veria
Generální žvanilka 23419 příspěvků 1 inzerát 09.02.18 11:43

No přesně. To jako řekl ze je Konecna částka? Vždyť ani neví kolik práce na tom bude, kolikrát půjde k soudu atd.

Safija
Kecalka 261 příspěvků 09.02.18 11:47

Tak predne, byla si u advokata? Pokud jo, tak bys mela mit smlouvu o poskytovani pravnich sluzeb a v ni bys mela mit uvedeno, za co vsechno si tech 17tis platila, jestli je to jenom zaloha a za co nebo na co konkretne. No a taky bys v te smlouve mela mit uvedeno, za jakych podminek jde smlouvu vypovedet a s jakym financnim vyporadanim.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.18 11:48

U deti me zastupovat nebude. Ale zadost mi mel poskat sepsanou a ja ji pak odeslat k soudu sama. O vikendu u nas posta nechodi.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo příště vypadne ze StarDance? Mišík! Blbě kouká, neustále si kontroluje účes

Jsou výsledky taneční show StarDance …když hvězdy tančí opravdu tak... číst dále >

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >