Zaplatí úřad kurz na rodičovské?

51
7.2.20 14:46

Zaplatí úřad kurz na rodičovské?

Dobrý den,
Mám poslední rok rodicak a našla jsem si kurz asistenta pedagoga. Už jsem si ho i objednala ale napadlo mě, jestli by mi ho mohl zaplatit úřad práce. Nemáte s tím někdo zkušenost? :think:
Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8572
7.2.20 14:49

@Eris055 Proč by ti ho měl platit ÚP? Kdybys byla v evidenci, tak nějaké kurzy platěj, ale takhle těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12922
7.2.20 14:54
@Eris055 píše:
Dobrý den,
Mám poslední rok rodicak a našla jsem si kurz asistenta pedagoga. Už jsem si ho i objednala ale napadlo mě, jestli by mi ho mohl zaplatit úřad práce. Nemáte s tím někdo zkušenost? :think:
Díky :kytka:

Myslím, že bys musela být v evidenci, jinak asi těžko. A jiak nepřemýšlela jsi spíš o studiu AP než tomhle?? Takových rychlokvašek bude spousta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1932
7.2.20 14:57

Můžu se zeptat mimo otázku, jaký kurz sis přesně vybrala? A jaké zaměstnání bys chtěla dělat? Já už dlouho chci pracovat s dětmi, buď ve školce nebo třeba družině. Kurz vyžadují už všude, ale nemůžu se pořád rozhodnout, který si vybrat. Původně jsem si myslela, že budou jen na pár měsíců, ale zatím všechny, co jsem našla byly otázkou několika let. Tak mě zajímá, o kterém píšeš ty :) Jinak, jsem také pořád na rd, ikdyž už nějaký ten měsíc pracuju, ale pochybuji, že by něco takového úřad práce proplácel. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9711
7.2.20 15:02

Dle mě ne i kdyby jsi byla evidována. Já si kurz pro AP platila celý sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
7.2.20 15:09

Možná ano, jako matka na RD spadas do rizikové skupiny lidí, kteří jsou ohrozeni ztrátou zaměstnání. Dojdi na UP s rozšířenou působností, okresní UP, a zajdi přímo na odbor rekvalifikaci. Tam ti řeknou co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1467
7.2.20 15:24

Nezaplatí, pokud by si podnikala tak můžeš jako OSVČ využít projekt Podpora odborneho vzdělávání zaměstnanců. Jinak máš smůlu a na asistenty pedagogů bývají na úřadech vysazení je to rekvalifikace, kterou chce každý a spousta jich pak zůstává v evidenci. Delam na UP v oddělení rekvalifikaci. Pokud by si byla v evidenci můžeš využít tzv. Zvolenou rekvalifikaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
7.2.20 15:31

@Terezxx je to z téhle stránky našla jsem to normálně přes google když zadám kurz asistent pedagoga http://scholaservis.cz/…avani/kolin/

@karmen1 píše:
Nezaplatí, pokud by si podnikala tak můžeš jako OSVČ využít projekt Podpora odborneho vzdělávání zaměstnanců. Jinak máš smůlu a na asistenty pedagogů bývají na úřadech vysazení je to rekvalifikace, kterou chce každý a spousta jich pak zůstává v evidenci. Delam na UP v oddělení rekvalifikaci. Pokud by si byla v evidenci můžeš využít tzv. Zvolenou rekvalifikaci.

Děkuji, takže bych si musela vybrat nějaký kurz, který nabízí přímo ÚP, aby ho proplatili, chápu to správně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.20 15:35

Tak já také uvažuju, že po rodičáku druhého dítěte, nastoupím na pracák, aby mi kurz zaplatil UP. Chci jít na kurz asistenta pedagoga a vzít si svého prvního postiženého syna z denního stacionáře domů a mít ho nastálo doma. Prý to takhle jde udělat a nebývá problém proplatit kurz přes úřad práce.

• Nahlásit
  • Citovat
26652
7.2.20 15:52
@karmen1 píše:

Proč ji chce každý?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1932
7.2.20 16:13
@Eris055 píše:
@Terezxx je to z téhle stránky našla jsem to normálně přes google když zadám kurz asistent pedagoga http://scholaservis.cz/…avani/kolin/Děkuji, takže bych si musela vybrat nějaký kurz, který nabízí přímo ÚP, aby ho proplatili, chápu to správně?

Moc děkuji za odkaz, jsem také z Kolína :mrgreen: takže i lokalitou je to přesně to, co jsem hledala :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
7.2.20 16:28

@Terezxx třeba se tam potkáme :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
7.2.20 16:30

@P4ja jasně že uvažovala a chci se potom přihlásit na dálkové studium ale chci po rodičáku jít pracovat a ne zůstat na pracaku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12922
7.2.20 18:10
@Eris055 píše:
@P4ja jasně že uvažovala a chci se potom přihlásit na dálkové studium ale chci po rodičáku jít pracovat a ne zůstat na pracaku

To chápu, ale na co tedy kurz a potom škola? Není lepší přijít do školy s tím, že už studuje? Než mít papír, který dneska má každý. I finančně na tom asi budeš i líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18151
7.2.20 18:15

Teď už bych nešla jen tak do nějakého kurzu, chtějí měnit vyhlášku a AP bude muset mít studium v trvání nejméně 250 hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama