Zaplatil jsem exekuční příkaz, co se bude dít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
D.vojtech
Nováček 3 příspěvky 17.04.19 15:45
Zaplatil jsem exekuční příkaz, co se budr dít?

Ahoj. Přišel nám exekucni prikaz prodejem nemovitosti a vymahana částka byla 16500. (jsem osvc a nemám BU, máme ho se partnerkou společný a já jsem disponent). V exek. prikaze bylo napsáno, že bude barák prodán vč. Příslušenství, ale zároveň byla tam i výzva k zaplacení dluhu do 30ti dnů.. Samozřejmě jsme exekuci ihned obratem zaplatili.

Samozřejmě jsem totálně na mrtvici, protože člověk vůbec neví co může čekat od exekutorů (má první zkušenost - dluh kvůli zapomenutému vzp z dob podnikání - 7500+-). Předpokládám, že zaplacením požadované částky je vše ok, nicméně se musím zeptat na vaše zkušenosti, co se děje dál, když se dluh zaplatí. (v příkazem byl vyčíslen dluh i náklady ex). Mám samozřejmě nejcernější myšlenky a úplně vidím jak nám chtějí sebrat dům. Přijde mi šílený, že 16.000 a už by prodávali barák (2generacni asi za 6M). Čekal bych třeba oblepovani věci atd… Ale ne… Rovnou přišlo toto a na katastru svítí plomba „exekucni prikaz k prodeji“. :zed:

Díky za odpovědi.

Každopádně je to cenná lekce, platit si vše zodpovědně a mít pořádek v papírech, protože dneska vás systém může zničit ze dne na den :(

Reakce:
xjuliax
Kecalka 369 příspěvků 17.04.19 15:56

Většinou na dopise bývá tel. číslo na někoho, kdo to má na starosti. Bych tam zavolala a řekla danou situaci. :palec:

Lucy75
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 17.04.19 15:57

Příkazy k prodeji nemovitostí slouží de facto jako takový exekuční zajišťovací institut, pracuji v tom, mohu tě uklidnit, že se fakticky obvykle nevykonávají spoustu let, nebo je jich na jednu nemovitost pět, deset… je to prostě jakási „plomba“, abys nemohl nemovitost bez dalšího jen tak prodat apod.
takže klid, nic se prodávat zatím nebude, exe máš zaplacenou, nyní se spoj s příslušným exekutorem (písemně, na maily reagují obvykle během dvou tří dnů, někdo i obratem), zašli klidně kopii o úhradě a hlavně žádej další vyčíslení (náklady řízení apod.)..
plomba z KN pak zmizí poté, co bude vše zcela uhrazeno a exekutor tam zašle příslušné písemnosti.
Viděla jsem příkazy k prodeji i u menších částek 8) lidi se většinou leknou, protože to působí tak, že „zítra to půjde do dražby“, ale obvykle to skutečně slouží jen k zajištění..
a pokud jsi dluh uhradil, tak se prodeje neobávej

Denisa56
Kelišová 6673 příspěvků 17.04.19 15:57

Zavolej tomu exekutorovi a zeptej se, ať máš klid. Ale logikou věci - dluh byl uhrazen a tím je to hotovo, nemůžou ti prodat barák za již neexistující dluh.

D.vojtech
Nováček 3 příspěvky 17.04.19 15:59
@xjuliax píše:
Většinou na dopise bývá tel. číslo na někoho, kdo to má na starosti. Bych tam zavolala a řekla danou situaci. :palec:

No je to ex úřad prahy7 a odkazujou jen na podatelnu… Ale hlavně ptám se vás lidi, protože nevim na kolik relevantní je co mi řekne exe úřad… :nevim:

Lucy75
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 17.04.19 16:01
@D.vojtech píše:
No je to ex úřad prahy7 a odkazujou jen na podatelnu… Ale hlavně ptám se vás lidi, protože nevim na kolik relevantní je co mi řekne exe úřad… :nevim:

no rozhodně to bude relevantnější, než anonymní příspěvky na e-miminu. Co znamená exekuční příkaz k prodeji nemovitosti a jak je to ve tvém případě jsem ti psala výše. Dále se opravdu musíš spojit s konkrétním EÚ a doplatit zbylé náklady řízení apod. aby poté bylo zajištění z KN odstraněno.

Denisa56
Kelišová 6673 příspěvků 17.04.19 16:02
@D.vojtech píše:
No je to ex úřad prahy7 a odkazujou jen na podatelnu… Ale hlavně ptám se vás lidi, protože nevim na kolik relevantní je co mi řekne exe úřad… :nevim:

Fakt se neboj. Ten exekutor už nemá, na základě čeho by to mohl prodávat. Zaplatil jsi to a tím je to vyřešené. Maximálně ti přijde ještě nějaká částka za úhradu nákladů řízení, ale myslím, že spíš už ne. Hlavně se nenervuj. :hug:

Monchichik
Echt Kelišová 8347 příspěvků 17.04.19 16:04

@Lucy75 Není náhodou nějaká částka, pod kterou nesmí dávat exekutor nemovitost k prodeji? Mám za to, že se mluvilo o 30 tisících :think:

welovefashion
Zasloužilá kecalka 934 příspěvků 87 inzerátů 17.04.19 16:04
@D.vojtech píše:

Napiš jim nebo zavolej, ujisti se, že peníze dorazily a nebudou chtít nic jiného… Řekni jim, že chceš potvrzení o zaplacení exekuce a rovnou se i zeptej jak dlouhi trva výmaz z katastru, měl by to být cca 1-2 měsíce…

Lucy75
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 17.04.19 16:05

@Monchichik ta se vždy posuzuje individuálně… viděla jsem zaexekuované nemovitosti na 5-7-10 stran A4 výpisů KN i pro opravdu bagatelní jistiny.. problém je v tom, že to povinní často neřeší a léty narůstá příslušenství obludných rozměrů :cert:

Monchichik
Echt Kelišová 8347 příspěvků 17.04.19 16:11

@Lucy75 já myslela, že je na to nějaký zákon, že pod 30 tisíc nesmí na nemovitost vůbec ani pomyslet ;) právě proto, aby kvůli pár tisícovkách nesebrali nemovitost v úplně jiné finanční hodnotě…protože tohle dělali běžně…to, že to povinné neřeší, to je jejich problém, když to nechají narůst, tak pak mají smůlu…

Lucy75
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 17.04.19 16:17

@Monchichik nene, exekuční příkazy řeší § 47 a násl. exekučního řádu a způsoby provedení exekuce § 58 a násl. EŘ no a prodej nemovitosti tam řeší § 66, kde jediná podmínka je : (2) K exekuci prodejem nemovité věci povinného může exekutor přistoupit, jen jestliže bude listinami vydanými nebo ověřenými státními orgány, popřípadě též veřejnými listinami notáře doloženo, že nemovitá věc je ve vlastnictví povinného…
tzn. žádná taková hranice, jakou máš (i logicky) na mysli, stanovena není..

každopádně v případě tazatele může být klidný.. už si jen dořeší zbytek případného příslušenství a zápis z KN pak bude vymazán…

Monchichik
Echt Kelišová 8347 příspěvků 17.04.19 16:21

@Lucy75 díky za vysvětlení ;) žila jsem v bludu :D

Váš příspěvek
Reklama