Zaplatit manželův taxametr?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 19:51
Zaplatit manželoj taxametr?

Jak jsem již napsala v příspěvku, manžel se dnes dozvěděl, že do ledna musí mít nový taxametr a problém je v tom, že na to nemá peníze tak jsem řekla, dobře jsme manželé a já ti ten taxametr zaplatím, jenže manžel řekl, že zabudování, meterologie…prostě to bude dohromady dělat cca 18000-20 000kč. 8o Nevím jak se vypořádat s touto situací :nevim: peníze mám ale pokud mu dám těch 20 000kč, tak budu totálně vyšmahlá a nebudu mít na účtě ani korunu…budou vánoce, máme 4měsíční dceru, nemohla by jsem jí koupit žádný dárek, vlastně ani rodině by jsem nemohla nic kouppit ale zase by měl manžel vše v pořádku. :nevim: Jak by ste to řešily Vy :nevim:
Omlouvám se za anonym :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 13.11.14 19:52

Pokud bych na to neměla, těžko bych mu to zaplatila.. takže co zvolit nějaký příspěvek? :think: né plnou částku, ale prostě něco mu doplatit.

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 13.11.14 19:52

Tak pokud ho to živí tak si myslím, že je asi jasno, ne? :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 19:54
@martina.se píše:
Pokud bych na to neměla, těžko bych mu to zaplatila.. takže co zvolit nějaký příspěvek? :think: né plnou částku, ale prostě něco mu doplatit.

Jenže on nemá ušetřeno nic :nevim:

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 13.11.14 19:54

Čtyřměsíční dítě Vánoce mít nemusí

jessikka
Extra třída :D 10899 příspěvků 13.11.14 19:55

Věčný problém oddělených účtů v manželství snad nejsou tvoje a moje peníze, ale naše, ne?

Jinak souhlasím s výše napsaným - pokud vás to živí, tak není o čem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 19:55
@H8N2O4S píše:
Tak pokud ho to živí tak si myslím, že je asi jasno, ne? :nevim:

To mě je jasné, jen je mě líto, že letos nebude mít dcera žádné Vánoce ale co, nedá se nic dělat. Spíš jsem potřebovala nějakou radu jak to vyřešit ale stejně se nedá nic dělat :nevim:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 13.11.14 19:56
@Anonymní píše:
Jenže on nemá ušetřeno nic :nevim:

pak je to na Tobě - jestli myslíš, že si vydělá, tak mu to zaplať.. ale přijde mi zvláštní, že nemá našetřeno :think:

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 13.11.14 19:58
@Anonymní píše:
To mě je jasné, jen je mě líto, že letos nebude mít dcera žádné Vánoce ale co, nedá se nic dělat. Spíš jsem potřebovala nějakou radu jak to vyřešit ale stejně se nedá nic dělat :nevim:

Nemyslím, že by čtyřměsíční dítě mělo trauma z toho, že nebude mít 20 dárků, věř mi. A rada asi jiná není, leda tak nechat se zaměstnat jinde.

lasička1
Echt Kelišová 8199 příspěvků 13.11.14 19:58

Pokud manžel podniká, tak by z rentabilního podnikání měly zbývat peníze na nenadálé výdaje, které nezatíží běžný rozpočet. Pokud manžel není schopen svým podnikáním vydělat na takové investice, tak je něco špatně.
Buď manžel vydělává-příkladem-třeba 20 tisíc, které potřebuje pro rodinu, tak ok. A když přijde podobný nenadálý výdaj, tak by byl měsíc úplně bez příjmů? Tak to je potom otázka, zda má význam dále v tomto stavu setrvávat.
Jestli dobře chápu, tak je manžel taxikář. A z čeho platí nepředvídatelné opravy auta, garanční prohlídky, nové pneumatiky? A to jsou občas vyšší částky, než 18-20 tisíc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 19:59
@jessikka píše:
Věčný problém oddělených účtů v manželství snad nejsou tvoje a moje peníze, ale naše, ne?Jinak souhlasím s výše napsaným - pokud vás to živí, tak není o čem.

Právě, že máme odělené účty no ale najednu stranu alson' něco ušetřím ale někdy mě to mrzí no..Manželovi je 59let a v předchozím manželství měli také odělené účty takže jeho v tomhle nepředělám :zed:

Chocoloco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 19:59

Ja to nechapu, u nas nejsou moje a jeho penize, ale vyhradne ty nase a je jedno, na jakem jsou uctu. Pokud by manzel potreboval, nic neresim a dam mu je, on by udelal totez a nenapadlo by mne to resit na netu.To musi byt velmi podivny vztah :nevim:.

Příspěvek upraven 13.11.14 v 20:01

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 13.11.14 20:00

Mocnechápu, zaplatit manželovi taxametr, já mám našetřeno a on ne. Snad je SJM, peníze společné, ne? Pokudmanžel potřebuje taxametr k rpáci, která vám dává jednu z výplat a tudíž vás živí, tak není co řešit, ne? Bez toho jezdit nemůže nebomu hrozí pokuty. Tudíž dárky pro rodinu jdou stranou, čtyřměsíčnímu dítěti stačí jedna hračka a podstatné je mít v pořádku práci, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 20:03
@lasička1 píše:
Pokud manžel podniká, tak by z rentabilního podnikání měly zbývat peníze na nenadálé výdaje, které nezatíží běžný rozpočet. Pokud manžel není schopen svým podnikáním vydělat na takové investice, tak je něco špatně.
Buď manžel vydělává-příkladem-třeba 20 tisíc, které potřebuje pro rodinu, tak ok. A když přijde podobný nenadálý výdaj, tak by byl měsíc úplně bez příjmů? Tak to je potom otázka, zda má význam dále v tomto stavu setrvávat.
Jestli dobře chápu, tak je manžel taxikář. A z čeho platí nepředvídatelné opravy auta, garanční prohlídky, nové pneumatiky? A to jsou občas vyšší částky, než 18-20 tisíc.

Manžel vydělává 25000kč měsíčně, mě dává 3500kč na nájem a nakupuje potraviny.Pak si kupuje cigárka, naftu, sociální, zdravotní, silniční dan'…dá mu to měsíčně jentaktak :nevim:
Jinak co se menších oprav týče, ty si hradí sám ale jak je to částka větší než 3000kč tak mu peníze dávám, neb na to nemá :?

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 13.11.14 20:04

U nás teda jsou moje a tvoje peníze. Máme i rozdělené, co kdo zaplatí… Ale v tomhle případě bychom prostě zasedli a nějak se domluvili. Koupě něčeho, co nás živí, by byla přednější než celé Vánoce.

Jak to teda je? Chlap je lempl, co nespoří, nemá rezervy… nebo jak?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >