Reklama

Započtení příjmu přítelkyně do alimentů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fiduška
Stálice 54 příspěvků 01.08.18 01:53
započtení příjmu přítelkyně do alimentů

Ahoj, máte některá zkušenost z praxe, jestli se příjem přítelkyně otce (tedy nikoliv manželky) započítává do jeho příjmů ohledně výpočtu alimentů? Přítelova ex opět žádá o zvýšení a vyhrožuje, že bude chtít zohlednit i můj plat. Já jsem ale vážně nemocná, do práce chodím s vypětím posledních sil a za velké podpory léků a z platu se snažím našetřit si na budoucnost, kdy budu nesoběstačná. Takže pokud bychom s přítelem měli platit vyšší alimenty jen proto, že denně přemáhám bolesti, tak už se na tu práci vykašlu a půjdu na invalidku, jak mi doporučují všichni lékaři. Děti se nemají zle, otec platí pravidelně, měsíčně dá ještě cca tisícovku navíc na aktivity s dětmi, tak mi přijde nefér, aby ex parazitovala na mém platu. Kdybych chtěla být mrcha, tak se vezmeme a otci by brzy přibyla další vyživovací povinnost na nemocnou manželku a alimenty by mu možná ještě snížili…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

vertunka
Závislačka 4580 příspěvků 01.08.18 03:20
@Fiduška píše:
Ahoj, máte některá zkušenost z praxe, jestli se příjem přítelkyně otce (tedy nikoliv manželky) započítává do jeho příjmů ohledně výpočtu alimentů? Přítelova ex opět žádá o zvýšení a vyhrožuje, že bude chtít zohlednit i můj plat. Já jsem ale vážně nemocná, do práce chodím s vypětím posledních sil a za velké podpory léků a z platu se snažím našetřit si na budoucnost, kdy budu nesoběstačná. Takže pokud bychom s přítelem měli platit vyšší alimenty jen proto, že denně přemáhám bolesti, tak už se na tu práci vykašlu a půjdu na invalidku, jak mi doporučují všichni lékaři. Děti se nemají zle, otec platí pravidelně, měsíčně dá ještě cca tisícovku navíc na aktivity s dětmi, tak mi přijde nefér, aby ex parazitovala na mém platu. Kdybych chtěla být mrcha, tak se vezmeme a otci by brzy přibyla další vyživovací povinnost na nemocnou manželku a alimenty by mu možná ještě snížili…

Ta poslední věta je dobrá :potlesk:. Vzít se jen abych obrala děti. Bych se styděla podívat do zrcadla…Za to, že jsi ty invalidní chlap nemůže, ale ty děti jsou JEHO a udělal si je dobrovolně.

Kassor
Kecalka 374 příspěvků 01.08.18 05:16

@Fiduška osobni zkusenost nemam, ale ona muze navrhnout soudu i tenhle svuj napad. Soud ji muze s tim vyrazit, ale taky nemusi, opravdu zalezi na nem. V tom druhem pripade na to budte pripraveni a mejte veskere lekarske zpravy o vasem zdravotnim stavu sebou. Protoze kdyby tedy chtel zohlednit i vase prijmy, musel by zohlednit i vase vydaje a vas stav. Proste se na tu skutecnost pripravte. Myslim, ze kdyz budete pripraveni, tak ji to neprojde. Pokud otec radne plati vyzivne vypocitane ze sveho platu, tak je nesmysl tahat to toho dalsi prijmy. Nenechte si vyhrozovat, budte nad veci a hlavne nepodcenujte pripravu a pravnika. Dobre to dopadne!! :kytka:

jannina1
Závislačka 3984 příspěvků 01.08.18 07:19
@Fiduška píše:

Drzim palce,asi to opravdu nemate jednoduche.

jannina1
Závislačka 3984 příspěvků 01.08.18 07:20
@vertunka píše:
Ta poslední věta je dobrá :potlesk:. Vzít se jen abych obrala děti. Bych se styděla podívat do zrcadla…Za to, že jsi ty invalidní chlap nemůže, ale ty děti jsou JEHO a udělal si je dobrovolně.

A ex se stydet nema?Dle popisu ma nadstandart.

Russet
Extra třída :D 10353 příspěvků 01.08.18 07:25
@jannina1 píše:
Drzim palce,asi to opravdu nemate jednoduche.

Stačilo by nevybrat si chlapa s dětmi z předchozího vztahu. Děti holt něco stojí. Ona je dospělá a svéprávná, uživit se musí sama. Přítel už se asi ženit po předchozí zkušenosti nechce, tak si bude muset poradit sama.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 01.08.18 07:26
@jannina1 píše:
A ex se stydet nema?Dle popisu ma nadstandart.

Opravdu mas pocit, ze platit pravidelne alimenty stanovene soudem a pridat 1000,– je nadstandard?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 01.08.18 07:28
@Russet píše:
Stačilo by nevybrat si chlapa s dětmi z předchozího vztahu. Děti holt něco stojí. Ona je dospělá a svéprávná, uživit se musí sama. Přítel už se asi ženit po předchozí zkušenosti nechce, tak si bude muset poradit sama.

A nezivi se sama, zivi, jen se ji celkem logicky nelibi, proc by mela byt ona zohledňována, coz chapu. Na druhou stranu, pokud nema extremne vysoky plat, tak to nic neovlivni, ale taky me to stvalo z principu.

Russet
Extra třída :D 10353 příspěvků 01.08.18 07:29
@j.a.n.i1 píše:
Opravdu mas pocit, ze platit pravidelne alimenty stanovene soudem a pridat 1000,– je nadstandard?

Asi jo ;) Protože standard je tajit všechny přijmy a vysolit alimenty jednou za půl roku :zed:

Russet
Extra třída :D 10353 příspěvků 01.08.18 07:32
@j.a.n.i1 píše:
A nezivi se sama, zivi, jen se ji celkem logicky nelibi, proc by mela byt ona zohledňována, coz chapu. Na druhou stranu, pokud nema extremne vysoky plat, tak to nic neovlivni, ale taky me to stvalo z principu.

Co si vybrala, to si vybrala. Může být ráda, že nemá děti ještě na krku. Při svých zdravotních problémech.

kve-tinka
Závislačka 4345 příspěvků 4 inzeráty 01.08.18 07:42

Tvuj plat se muze zohlednit ve smeru,ze otec deti zije v domacnosti se dvema prijmy-matka jen s jednim. Penize se budou stale chtit po otci a tva cast by mela pokryt naklady vas dvou.

Macecha.Bože
Povídálka 36 příspěvků 01.08.18 08:41
@Fiduška píše:

Pokud bydlíte spolu,budou chtít vidět kolik vydelavas ???? Ale nezapocitaji tě do toho.
Osobní zkušenost ????

tererez
Stálice 84 příspěvků 01.08.18 09:30

Ahoj, neměli by přihlížet, kolik vyděláváš Ty jako jeho partnerka (nebudou se počítat alimenty z Tvého platu), ale že se dělíte o společné náklady - tzn. řeší se životní úroveň povinného rodiče. Čili pokud má náklady na bydlení ve výší „XY“ kč, předpokládá se, že se o tuto částku dělíte rovným dílem a přítel by tedy měl být schopen více svého výdělku věnovat na dítě. Co vím, tak k tomu někdy je a někdy není přihlíženo, resp. někdy víc a někdy méně, záleží na soudu a soudci konkrétně. Dá se u soudu tvrdit, že jste se v průběhu soudního řízení rozešli a soud to nemůže ověřit - zde je otázka morální, zda na to máte žaludek a svědomí. Anebo u soudu vypovědět tyto okolnosti, o kterých píšeš a soud k nim může a nemusí přihlédnout. Rozhodně zvýšení alimentů, pokud povinný rodič žije ve společné domácnosti s někým jiným, není automatické, ale není také vyloučené. Pokud nejste svoji, je dle mého menší šance, že se svým požadavkem uspěje, ale jak píšu - záleží na konkrétním soudci, jak moc přísný bude. :kytka:

Držím palce, ať se vyřeší ku prospěchu všech a ideálně v dobrém :-)

Fiduška
Stálice 54 příspěvků 01.08.18 12:35
@vertunka píše:

No právě, udělal si je dobrovolně a jsou, jak správně píšeš, JEHO. Tak proč bych se na jejich výživě měla podílet já? :zed:

Fiduška
Stálice 54 příspěvků 01.08.18 12:42

Já si také myslím, že by se k mému platu přihlížet nemělo. Zvlášť když dnes příjem mám, ale za pár měsíců to může být všechno jinak. A je mi jasné, že soud bude u partnera brát třeba náklady na bydlení jen napůl, protože druhou půlku mám zaplatit já, proti tomu nic nemám, ale předpokládám, že matka dětí mi pak také nepřispěje na lepší invalidní vozík, tak proč bych já měla přispívat na výživu jejich dětí. Od toho snad děti mají dva biologické rodiče. Navíc bohužel došlo k tomu, že my jsme s partnerem posuzováni jako dva, ovšem matka sama, protože to že u ní její přítel bydlí důsledně tají, resp. u soudu tvrdí, že u ní nebydlí a jako důkaz udává, že má trv. bydliště jinde. Ale co je dneska trvalé bydliště, to má spousta lidí jinde než ve skutečnosti bydlí… Sociálka vyslýchá a prověřuje nás, i dětí se ptá stále jen na mě, jestli já jsem na ně hodná a jak se mnou vycházejí, ale zeptat se na pána, který je s nimi den co den, to je nikdy nenapadlo, přestože jeho jméno mají i na zvonku :lol: :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama