Zápočtový list a nové zaměstnání

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
24.6.19 19:55

@Katche Mám jít pracovat do školství. To je úplná bezpečnostní prověrka, co mám povypisovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.19 14:33

Také se přidávám. Když jsem nyní na ÚP, předtím pár brigád a předtím normální zaměstnání, mám zaměstnavateli, který mě teď chce přijmout dát co? Ten z posledního zaměstnání nebo se do toho nějak počítá i evidence, když půjdu do práce odtud?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.19 15:11

Nikdo neví?

• Citovat
  • Nahlásit
14924
25.6.19 16:01

Občanský soudní řád, § 294 odst. 1: Ten, kdo přijímá zaměstnance do práce, je povinen vyžádat si od něho potvrzení vystavené tím, u koho naposledy pracoval, o tom, zda byl nařízen výkon rozhodnutí srážkami z jeho mzdy, kterým soudem a v čí prospěch. Takové potvrzení je povinen každý zaměstnavatel vydat zaměstnanci, který u něho přestal pracovat; to obdobně platí pro plátce jiných příjmů (§ 299), z nichž byly prováděny srážky, jestliže bylo jejich provádění ukončeno, ačkoliv pohledávka není uspokojena.

Co se má dít, když přijímaný zaměstnanec naposledy pracoval v zahraničí v zemi, kde zaměstnavatel nemá takové potvrzení zaměstnanci povinnost vydat, se v zákoně nepíše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.20 13:54

Nevíte někdo, zda se stále nesmí psát do zápočtového listu doba pracovní neschopnosti?
Nikde to nemůžu dohledat.
Předem díky.

Raději anonym :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
42354
8.2.20 13:59
@Anonymní píše:
@Katche Mám jít pracovat do školství. To je úplná bezpečnostní prověrka, co mám povypisovat.

oni ten zapoctak po tobe chteji, aby vedeli, do jake platove tridy a stupne te zaradit. Pokud nemas dolozenou praxi, zaradite do prvniho stupne jako absolventa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7687
8.2.20 14:52

@matkabagristy tak to už má zakladatelka po půl roce určitě vyřešeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42354
8.2.20 16:37
@karkarka píše:
@matkabagristy tak to už má zakladatelka po půl roce určitě vyřešeno.
:mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14924
8.2.20 18:10
@Anonymní píše:
Nevíte někdo, zda se stále nesmí psát do zápočtového listu doba pracovní neschopnosti?
Nikde to nemůžu dohledat.
Předem díky.Raději anonym :oops:

Co se píše do potvrzení o zaměstnání, si můžeš přečíst v zákoníku práce, § 313.
https://www.pracomat.cz/…hlava-7.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.20 22:06

@eumedon Tak doufám, že to chápu správně a ta doba pracovní neschopnosti se tam neuvádí.
Děkuju :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 10:48

Zapoctak a neschopenka

Dobrý den, měla bych dotaz zda někdo nevíte jak postupovat v mé situaci.
Tento měsíc mám nastoupit do nového zaměstnání, kde po mě chtějí zápočtový list.
Od minulého roku jsem na neschopence, v minulé práci jsem dala výpověď a výpovědní doba mi skončila na konci května. Za tuto dobu zápočtový list mám. Červen, červenec jsem byla na neschopence dal, pokračovala mi i po výpovědi a ještě trvá. Neschopenka se mi ukončí den před nástupem do práce a nastoupím rovnou do nového zaměstnání. Nejsem si jistá čím mohu doložit zminene 2 měsíce na neschopence, nebo jestli to nemusím řešit a předložit pouze zapoctak z práce. Nemáte prosím s tímto zkušenost? Vůbec nevím kde tyto informace najít.
Děkuji moc!! :srdce: :) :D

• Citovat
  • Nahlásit
7687
6.8.20 10:50
@Anonymní píše:
Tento měsíc mám nastoupit do nového zaměstnání, kde po mě chtějí zápočtový list.
Od minulého roku jsem na neschopence, v minulé práci jsem dala výpověď a výpovědní doba mi skončila na konci května. Za tuto dobu zápočtový list mám. Červen, červenec jsem byla na neschopence dal, pokračovala mi i po výpovědi a ještě trvá. Neschopenka se mi ukončí den před nástupem do práce a nastoupím rovnou do nového zaměstnání. Nejsem si jistá čím mohu doložit zminene 2 měsíce na neschopence, nebo jestli to nemusím řešit a předložit pouze zapoctak z práce. Nemáte prosím s tímto zkušenost? Vůbec nevím kde tyto informace najít.
Děkuji moc!! :srdce: :) :D

Neřešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4928
6.8.20 11:05

Dáš zápočtovy list z posledního zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14924
6.8.20 17:10
@Anonymní píše:
Děkuji moc!! :srdce: :) :D

Novému zaměstnavateli se předkládá zápočtový list z posledního zaměstnání. Jestli jsi od června nebyla zaměstnaná, tak tvoje poslední zaměstnání je to, které skončilo v květnu, a zápočtový list z něho máš, jak sama píšeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama