Je nutný zápočtový list při změně zaměstnání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 03.01.18 12:18
Zápočtový list - je nutný při změně zaměstnání?

Jmenuje se to ještě zápočtový list??

Je nutné při nástupu do nového zaměstnání VŽDY předkládat zápočtový list? Když dotyčný pracoval nějaký čas v cizině.. zápočtový list nedali… nyní chce pracovat v ČR.
děkuji.

Reakce:

karkarka
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 03.01.18 12:25

Podle me to nutne neni.novy zamestnavatel ti potom vyda novy zapoctovy list.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 03.01.18 12:26

Chtěli ho po mně, ale když jsem řekla, že nemám, mávlo se nad tím rukou :nevim:

inkakřivák
Extra třída :D 13627 příspěvků 03.01.18 12:32

No ale pak ti ta doba bude chybět na důchod, ne?

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 03.01.18 12:34
@inkakřivák píše:
No ale pak ti ta doba bude chybět na důchod, ne?

mě ne :-)

ale už jsme to zjistili… dotyčný pracoval v zemi EU, takže je na to příslušný formulář, který oni musí vystavit, takže to bude ok. asi…

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 03.01.18 12:35

Zápočtový list se předložit nemusí. Zaměstnavatel však může ZL vyžadovat, protože jsou v něm uvedené údaje o srážkách ze mzdy atd.. a je potřeba k výpočtu budoucího důchodu.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 03.01.18 12:46

@inkakřivák Nebude. Důchody se dnes vedou přes ELDP, resp. růžový formulář, který musí zaměstnavatel každý rok zasílat ČSSZ, která vše eviduje. Původní ZL, kde se načítaly odprac. léta jsou již minulostí.

eumedon
Extra třída :D 13547 příspěvků 03.01.18 12:47
@3HE píše:
Jmenuje se to ještě zápočtový list??Je nutné při nástupu do nového zaměstnání VŽDY předkládat zápočtový list? Když dotyčný pracoval nějaký čas v cizině.. zápočtový list nedali… nyní chce pracovat v ČR.
děkuji.

Není nutné to vždy předkládat. Jen když to požaduje zaměstnavatel.

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 03.01.18 12:49

@Sojkka a evidenční listy důchodového pojištění?

je nutné si jejich papírovou podobu každý rok zakládat doma a po celá léta střežit, ať se neztratí?

těžko říct tedy, co bude třeba za 30let :D

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 03.01.18 12:53

@3HE Určitě je dobré si jej schovat pro svou vlastní kontrolu až přijde čas na důchod :-)

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 03.01.18 13:01
@Sojkka píše:
@3HE Určitě je dobré si jej schovat pro svou vlastní kontrolu až přijde čas na důchod :-)

ono se to nezdá, ale potom to dohledávat by mohl být problém.

spíš mě zajímalo, jestli je nutné si jej schovat… nebo lze podle pojištění zpětně dohledávat? možná ano, ale musel by si dotyčný zpětně vzpomínat, jak se která firma jmenovala a kde sídlila… určitě lepší je si listy shovat.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 03.01.18 13:22

@3HE Když si je schováš, tak máš v ruce doklad o oprávněnosti nároku na důchod v situaci, kdy třeba zaměstnavatel vůbec ELDP sociálce nezaslal. Zároveň je dobré si každý rok ELDP zkontrolovat, když se něco nezdá, nechat si to od zaměstnavatele zdůvodnit.

inkakřivák
Extra třída :D 13627 příspěvků 03.01.18 17:15

@3HE Určitě bych si je zakládala. na tvém místě. Já třeba měla kliku a měla jsem na sociálce vše, ale setře chybělo deset let a ty fofry! Firmy, dvě, které dávno zanikly a ted hledej potvrzení, žes tam dělala?

Slart 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 22:04
@3HE píše:
Jmenuje se to ještě zápočtový list??Je nutné při nástupu do nového zaměstnání VŽDY předkládat zápočtový list? Když dotyčný pracoval nějaký čas v cizině.. zápočtový list nedali… nyní chce pracovat v ČR.
děkuji.

ne kdyz delas na cerno a vydelas 5 krat tolik nez normal ja to tak mam :D

3HE
Generální žvanilka 21894 příspěvků 03.01.18 23:06

Děkuji všem za odpovědi

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >