Je nutný zápočtový list při změně zaměstnání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

3HE
Generální žvanilka 21642 příspěvků 03.01.18 12:18
Zápočtový list - je nutný při změně zaměstnání?

Jmenuje se to ještě zápočtový list??

Je nutné při nástupu do nového zaměstnání VŽDY předkládat zápočtový list? Když dotyčný pracoval nějaký čas v cizině.. zápočtový list nedali… nyní chce pracovat v ČR.
děkuji.

Reklama

Reakce:

karkarka
Ukecaná baba ;) 2218 příspěvků 03.01.18 12:25

Podle me to nutne neni.novy zamestnavatel ti potom vyda novy zapoctovy list.

Uživatel je onlineBandii
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 03.01.18 12:26

Chtěli ho po mně, ale když jsem řekla, že nemám, mávlo se nad tím rukou :nevim:

inkakřivák
Extra třída :D 12533 příspěvků 03.01.18 12:32

No ale pak ti ta doba bude chybět na důchod, ne?

3HE
Generální žvanilka 21642 příspěvků 03.01.18 12:34
@inkakřivák píše:
No ale pak ti ta doba bude chybět na důchod, ne?

mě ne :-)

ale už jsme to zjistili… dotyčný pracoval v zemi EU, takže je na to příslušný formulář, který oni musí vystavit, takže to bude ok. asi…

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 03.01.18 12:35

Zápočtový list se předložit nemusí. Zaměstnavatel však může ZL vyžadovat, protože jsou v něm uvedené údaje o srážkách ze mzdy atd.. a je potřeba k výpočtu budoucího důchodu.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 03.01.18 12:46

@inkakřivák Nebude. Důchody se dnes vedou přes ELDP, resp. růžový formulář, který musí zaměstnavatel každý rok zasílat ČSSZ, která vše eviduje. Původní ZL, kde se načítaly odprac. léta jsou již minulostí.

eumedon
Extra třída :D 12820 příspěvků 03.01.18 12:47
@3HE píše:
Jmenuje se to ještě zápočtový list??Je nutné při nástupu do nového zaměstnání VŽDY předkládat zápočtový list? Když dotyčný pracoval nějaký čas v cizině.. zápočtový list nedali… nyní chce pracovat v ČR.
děkuji.

Není nutné to vždy předkládat. Jen když to požaduje zaměstnavatel.

3HE
Generální žvanilka 21642 příspěvků 03.01.18 12:49

@Sojkka a evidenční listy důchodového pojištění?

je nutné si jejich papírovou podobu každý rok zakládat doma a po celá léta střežit, ať se neztratí?

těžko říct tedy, co bude třeba za 30let :D

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 03.01.18 12:53

@3HE Určitě je dobré si jej schovat pro svou vlastní kontrolu až přijde čas na důchod :-)

3HE
Generální žvanilka 21642 příspěvků 03.01.18 13:01
@Sojkka píše:
@3HE Určitě je dobré si jej schovat pro svou vlastní kontrolu až přijde čas na důchod :-)

ono se to nezdá, ale potom to dohledávat by mohl být problém.

spíš mě zajímalo, jestli je nutné si jej schovat… nebo lze podle pojištění zpětně dohledávat? možná ano, ale musel by si dotyčný zpětně vzpomínat, jak se která firma jmenovala a kde sídlila… určitě lepší je si listy shovat.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 03.01.18 13:22

@3HE Když si je schováš, tak máš v ruce doklad o oprávněnosti nároku na důchod v situaci, kdy třeba zaměstnavatel vůbec ELDP sociálce nezaslal. Zároveň je dobré si každý rok ELDP zkontrolovat, když se něco nezdá, nechat si to od zaměstnavatele zdůvodnit.

inkakřivák
Extra třída :D 12533 příspěvků 03.01.18 17:15

@3HE Určitě bych si je zakládala. na tvém místě. Já třeba měla kliku a měla jsem na sociálce vše, ale setře chybělo deset let a ty fofry! Firmy, dvě, které dávno zanikly a ted hledej potvrzení, žes tam dělala?

Slart 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 22:04
@3HE píše:
Jmenuje se to ještě zápočtový list??Je nutné při nástupu do nového zaměstnání VŽDY předkládat zápočtový list? Když dotyčný pracoval nějaký čas v cizině.. zápočtový list nedali… nyní chce pracovat v ČR.
děkuji.

ne kdyz delas na cerno a vydelas 5 krat tolik nez normal ja to tak mam :D

3HE
Generální žvanilka 21642 příspěvků 03.01.18 23:06

Děkuji všem za odpovědi

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Reklama