Zapomenutá antikoncepce a antibiotika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 13:01
Zapomenutá antikoncepce a antibiotika

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Od úterý (12.den cyklu) beru antibiotika Xorimax. Jsem v 15 dni cyklu a navíc včera (14.den) jsem si zapomněla vzít antikoncepci. Vzala jsem si prášek po 20ti hodinách. Chci se zeptat jak mám teď postupovat a jak dlouho se mám chránit ještě jinou metodou, než jen antikoncepčními pilulkami, jestli až do konce další MS, nebo stačí třeba týden?

Reakce:
P4ja
Kelišová 6628 příspěvků 30.11.18 13:08
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat. Od úterý (12.den cyklu) beru antibiotika Xorimax. Jsem v 15 dni cyklu a navíc včera (14.den) jsem si zapomněla vzít antikoncepci. Vzala jsem si prášek po 20ti hodinách. Chci se zeptat jak mám teď postupovat a jak dlouho se mám chránit ještě jinou metodou, než jen antikoncepčními pilulkami, jestli až do konce další MS, nebo stačí třeba týden?

Vše by mělo být v příbalovém letáku, jak postupovat , když zapomeneš, a jak dlouho se chránit. Ale obecně se doporučuje chránit se navíc, pokud bereš ATB.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 30.11.18 13:48

Pokud beres atb a jeste jsi v polovine cyklu zapomnela vzit tabletu, bylo by jistejsi do zacatku pristiho krvaceni pouzivat nejakou alternativni antik. metodu.

Annabela11
Závislačka 2600 příspěvků 30.11.18 14:01
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat. Od úterý (12.den cyklu) beru antibiotika Xorimax. Jsem v 15 dni cyklu a navíc včera (14.den) jsem si zapomněla vzít antikoncepci. Vzala jsem si prášek po 20ti hodinách. Chci se zeptat jak mám teď postupovat a jak dlouho se mám chránit ještě jinou metodou, než jen antikoncepčními pilulkami, jestli až do konce další MS, nebo stačí třeba týden?

V letáku je vše napsáno ale myslím že dnes už je všeobecně známo co dělat při braní ATB a zároveň braní HA… :nevim: je to pořád dokola

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 14:03

@Annabela11 neptam se na brani atb a antikoncepce. Ale na vynechani antikoncepce a brani antibiotik. :nevim:

P4ja
Kelišová 6628 příspěvků 30.11.18 14:07
@Anonymní píše:
@Annabela11 neptam se na brani atb a antikoncepce. Ale na vynechani antikoncepce a brani antibiotik. :nevim:

Tak já nevím, co dělat při vynechání víš z letáku, a když bereš ATB, tak taky. Oboje účinek HA oslabuje To je těžké to zkombinovat a nebo se prostě do konce cyklu chránit i jinak.

Annabela11
Závislačka 2600 příspěvků 30.11.18 14:08
@Anonymní píše:
@Annabela11 neptam se na brani atb a antikoncepce. Ale na vynechani antikoncepce a brani antibiotik. :nevim:

No musíš se chránit ještě jinak… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 14:09

@P4ja ano, o to mi slo. Jestli se chranit do lonce cyklu nebo napr tyden jak pri pouhem brani antibiotik.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 30.11.18 14:13

Jestlize atb mohou snizit hladinu hormonu a ty ji snizis jeste tim, ze si zapomenes hormon vzit vcas, navic v dobe pravd.ovulace, vychazi z toho jedina varianta. Samozrejme, muzes byt vyjimka a ani jedno u tebe ucinnost hormonu neovlivni. Ale to nikdo nevi.

P4ja
Kelišová 6628 příspěvků 30.11.18 14:21
@Anonymní píše:
@P4ja ano, o to mi slo. Jestli se chranit do lonce cyklu nebo napr tyden jak pri pouhem brani antibiotik.

Tak když do toho ještě zapomeneš? Chránila bych se do konce cyklu a vůbec se na to neptala. A samozřejmě dál, pokud bys ještě brala ATB.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 14:23

@P4ja ne vsichni jsou tak vsevedouci jako ty. Polozila jsem do diskuze prispevek (od toho diskuze jsou, aby se diskutovalo) a cekala jsem normalni odpoved :) Arogance neni za potrebi :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 14:24

@P4ja nehlede na to, ze se mi to stalo po prve a nemam s tim asi takovou zkusenost, jako ty :)

P4ja
Kelišová 6628 příspěvků 30.11.18 16:11
@Anonymní píše:
@P4ja nehlede na to, ze se mi to stalo po prve a nemam s tim asi takovou zkusenost, jako ty :)

Já si četla příbalový leták, když jsem je kdysi začala brát, a tam to napsané je. Když jsem si šla pro ATB, zeptala jsem se navíc v lékárně, jak je to s HA. Vynechané prášky jsem nikdy řešit nemusela, ale vzhledem k tomu, že je tady minimálně jedna diskuse za den, kde se to řeší, tak už vím.

A upřímně jsem ráda, že už HA neberu a takové starosti jako ty, řešit nemusím.

P4ja
Kelišová 6628 příspěvků 30.11.18 16:15
@P4ja píše:
Tak když do toho ještě zapomeneš? Chránila bych se do konce cyklu a vůbec se na to neptala. A samozřejmě dál, pokud bys ještě brala ATB.

Co je na tom arogantního? Přece nemůžu za to, že máš ATB a zapomněla sis vzít prášek. Obojí samo o sobě chce ochranu navíc. Když sis to takhle zkombinovala, tak se chraň aspoň do konce pauzy mezi platicky. Je lepší se extra chránit déle, než otěhotnět. :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Expříteli Dary Rolins se už zase (!) vrátila rakovina: „Ta svině nechce dát pokoj!“

Zákeřná nemoc je zpět! Petr Vlasák (43), známý též coby „trenýrkový král“ a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >