Zapomenutá pilulka, prosím poraďte!

25.1.16 20:18

Zapomenutá pilulka, prosím, poraďte!

Dobrý den,
beru antikoncepci již několik let, tento měsíc ale mám takový problém. V prvním týdnu jsem si zapomněla vzít jednu pilulku a proto si další den vzala dvě najednou, bylo mně potom dost zle, měla jsem i teplotu. Jenže dnes jsem zjistila, že jsem si včera zase pilulku nevzala, dnes už si dvě najednou brát nechci - je možné tu včerejší pilulku prostě přeskočit a pokračovat dál? Nejde mi o to, jestli budu chráněna nebo ne, jde mi o to, aby mi to udělalo, co nejmenší chaos v těle. Antikoncepci beru již několik let zcela pravidelně, tohle se mi stalo poprvé, protože toho teď mám hodně. Díky za jakoukoliv radu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22750
25.1.16 20:23

@Marika20 dvě neber, prostě přeskoč. A přečti si příbalový leták, tam jsou takové situace a co máš dělat, popsány.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
729
25.1.16 20:30

@Marika20 Mě když se to stalo, vzala jsem si je v nějakém rozestupu. Například: beru pokaždé v 7:00, v úterý ráno jsem zjistila, že jsem si zapomněla vzít v pondělí. Tak jsem si vzala hned ráno pondělní a pak po obědě úterní. Špatně mi nikdy nebylo. A samozřejmě, příbalový leták to jistí. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27372
25.1.16 21:06

Preskoc ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.16 21:39

Ja bych dala jeste lepsi radu - neber antikoncepci vubec…vidis jakou ti dela v tele paseku :jazyk: :jazyk: :jazyk: ale jinak si myslím, že každá HA ma příbalový leták, kde píšou co a jak, když se zapomene :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.16 22:12

Děkuju za rady! Příbalový leták jsem samozřejmě četla a píšou tam, že si mám vzít 2 pilulky zároveň a dál pak pokračovat dokonce ještě bez pauzy mezi platíčky.. ale jelikož oni tam všechno popisují hlavně v zájmu zachování ochrany před početím, tak asi nemůžou napsat, abych ji prostě přeskočila.. :?

Poslední dobou právě přemýšlím, že bych ji nebrala vůbec, ale odhodlat se k tomu prvnímu vysazení jsem se zatím nějak nedostala, dost mi pomohla na pleť, tak se bojím toho, co by přišlo 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.16 23:41

@Marika20 ver ze si telo zvykne…my se s pritelem dohodli, ze to prestanu brat a cpat do sebe tu chemii…a kupodivu…gynekologicke problemy, ktere jsem cely rok resila byly razem pryc, plet se o krapek zhorsila, ale spolu s vycistenim celeho tela se vycistila po case i plet, takze za me mohu jen doporucit :palec: a pokud beres HA kvuli pleti, tak to ti radim uz tuplem prestat!!! to mi prijde zcela zbytecne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27372
26.1.16 06:16

Tak zkusit to muzes, nicmene ohledne te pleti bych nebyla tak optimisticka jako miska. Ja mam plet bez HA i skoro ve ctyriceti jak pubertak, strasnou, proste hormonalni nerovnovaha. Co mas za antikoncepci? Ony ty na plet jsou pomerne vysokodavkove, takze pokud by se plet zhorsila ve smyslu, ze byti to vadilo fakt hodne, tak bych spis zauvazovala o prejiti na jinou HA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
729
26.1.16 09:32

Já sem brala antinu kvůli pleti xy let a pak si řekla stop. A světe div se, pleť dobrá. Prostě jsem z toho vyrostla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.19 22:02

1× tydne se nic nestane kdyz vemes dve pilulky v jeden den, ale 2× tydne je to uz opravdu zmatek pro telo. Proste bych to preskocila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama