Zapomenutý poslední prášek - sníží účinnost HA?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.19 10:14
Zapomenutý poslední prášek - sníží účinnost HA?

Ahoj, jdu si pro radu, abych mohla byt v klidu. Přes víkend jsem byla u přítele a bohužel jsem si u nej zapomnela platicko s posledním praskem, bydlí daleko, vídáme se jen o víkendech, takže jsem si včera prasek proste nevzala. Den predtim jsem si ho vzala místo večer až ráno, ale do 12h, takže účinnost by klesnout neměla. Jde tedy o to, zda když udělám teď pauzu, s branim začnu o den dříve než normálně, abych nepretahovala 7 denní pauzu, je zde nejake riziko? Bojím se, ze když jsem nedobrala všechny, sníží to nějak účinnost antikoncepce. Včera jsme měli nechráněný styk. Dělám dlouhé cykly a tohle bylo prave poslední platicko, jinak bych jela dal a prasek si vzala dodatečně.

Reakce:
P4ja
Extra třída :D 10627 příspěvků 08.07.19 10:54

Pokud jsi jela dlouhý cyklus, tak to bude určitě dobré udělat tak, jak píšeš. A můžete se pro klid chránit teď o pauze a pak 7 dní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.19 11:04
@P4ja píše:
Pokud jsi jela dlouhý cyklus, tak to bude určitě dobré udělat tak, jak píšeš. A můžete se pro klid chránit teď o pauze a pak 7 dní.

Dobře dekuju moc, já prave vůbec netuším, jestli to nemá nějaký vliv, když nedoberu cele platicko, nikde jsem o tom nic nenašla a byla jsem včera celkem vydesena. Udělám teď tedy 7denni pauzu a potom zase najedu od znova.

P4ja
Extra třída :D 10627 příspěvků 08.07.19 11:06
@Anonymní píše:
Dobře dekuju moc, já prave vůbec netuším, jestli to nemá nějaký vliv, když nedoberu cele platicko, nikde jsem o tom nic nenašla a byla jsem včera celkem vydesena. Udělám teď tedy 7denni pauzu a potom zase najedu od znova.

Tak pokud jsi spojila víc platicek a nebrala jsi jenom jedno, tak by to mělo jít. Jen si pak hlídej pauzy atd

P4ja
Extra třída :D 10627 příspěvků 08.07.19 11:11
@Anonymní píše:
Dobře dekuju moc, já prave vůbec netuším, jestli to nemá nějaký vliv, když nedoberu cele platicko, nikde jsem o tom nic nenašla a byla jsem včera celkem vydesena. Udělám teď tedy 7denni pauzu a potom zase najedu od znova.

Tak pokud jsi spojila víc platicek a nebrala jsi jenom jedno, tak by to mělo jít. Jen si pak hlídej pauzy atd

lafelay
Kecalka 192 příspěvků 08.07.19 11:22

Účinnost se nesnizi. Pokud navazujes, klidně si můžeš vzít i jen jeden prášek z plata a udělat pauzu. Jen nezapomeň že začneš o den dřív zase brát :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.19 11:51

@P4ja
Na doporučení doktorky beru vždy 3 plata najednou. Teď si tu pauzu ohlidam, abych fakt nepresahla, jen jsem chtěla mít jistotu, ze pokud to udělám takhle, nesníží se účinnost. Prave mě napadlo, ze si dojdu pro nové balení a vezmu si jeden prasek, udělám pauzu a ten zapomenutý si vezmu místo toho vybraného, jenze teď už je to více než 12h, takže jako jedine řešení mi přijde teda udělat pauzu už teď a ten prasek proste už nijak nedobirat, jen jsem si nebyla jistá, zda to nevadí. Dekuju

Váš příspěvek
Reklama