Zapomněla jsem dvakrát za sebou HA - těhotná?

17.2.20 06:17

Zapomněla jsem dvakrát za sebou - těhotná?

Holky, jsem fakt blbá a něco takového se mi stalo poprvé. V sobotu jsem si v obvyklou hodinu večer (ve 20:00) zapomněla vzít prášek (HA 2.tyden) a proto jsem si ho podle návodu vzala druhý den hned co jsem to zjistila. Včera večer se mi ale stalo to samé - automaticky jsem vypnula budík, který mě má na prášek upozornit a nevzala si ho. Opět jsem znovu vzala dneska ráno. Včera jsme měli cca v 11 dopoledne sex. Myslíte z, že to může být problém? Nebo teda problém..na dítě se těšíme, jen jsme chtěli ještě trochu počkat. K antikoncepci mám už úplně svou vlastní averzi a chtěla jsem jí přestat brát v dubnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2953
17.2.20 06:34

Z 90% tehotna nebudes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7563
17.2.20 06:48

Pokud tabletu užiješ do 12 hodin, tak by účinnost snížená být neměla. Pokud déle, je v letáku psáno, kdy se je potřeba chránit a co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 06:54

@Aduš8 Včera jsem to do 12 hodin nestihla, pak jsme spolu právě spali. Dneska jo, protože jsem si to uvědomila cca v půl 6 ráno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
17.2.20 07:06

Mělo by to být OK. Já HA nikdy nebrala na čas - někdy v 8, někdy ve 14..Jak jsem si vzpomněla.. Občas se mi stalo, že jsem snědla dva prášky za den :roll: Ptala jsem se na to doktora a on říkal, že je to v pohodě. Horší kdybych zapomněla pár dní po sobě. A z těch dvou prášků. že si tělo vezme určité množství co potřebuje a zbytek vyloučí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7563
17.2.20 07:15

@Mariaane no a co pro tento týden stojí v příbalovém letáku? Oni je k tomu nedávají jen tak. @Lucie1903 tohle bych tak jistě neříkala, spíš si měla štěstí, moje sestra otěhotněla po jednom vyzvraceném prášku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6297
17.2.20 07:23

Mýlím, že těhotná z toho nebudeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
17.2.20 07:52

@Aduš8 Tak ono ani HA při pravidelném a poctivém braní není 100%, proto píšu že by to mělo být ok. Řekla bych, že je to i hodně individuální, také znám pár ženských, které otěhotněly přes tělíska, HA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 14:21

@Aduš8 příbalový leták mi toho moc navíc nepoví…
• Jestliže se opozdíte s užitím tablety o méně než 12 hodin, ochrana proti těhotenství se tím nesníží. Užijte tabletu, jakmile si chybu uvědomíte, a následující tabletu užijte v obvyklou dobu.

• Jestliže se opozdíte s užitím tablety o více než 12 hodin, ochrana proti těhotenství se tím může snížit. Čím více po sobě následujících tablet jste vynechala, tím větší je riziko snížení antikoncepčního účinku.

Zvlášť vysoké riziko nedostatečné ochrany proti otěhotnění je tehdy, pokud jste vynechala tabletu na začátku nebo na konci blistru. Měla byste se proto řídit následujícími pravidly (viz také níže uvedený diagram):

• Více než jedna vynechaná tableta v tomto blistru

Poraďte se se svým lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
230
17.2.20 14:43

Ja brala prasky nepravidelne a zapomela treba i 3 dny po sobe. Pak tyden brala a zase jsem zapomela na par dni. Holt jsem nasla v te dobe noveho pritele a byla myslenkama jinde, tak jsem zapominala :lol: ale za tu dobu jsem neotehotnela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 15:04

A poradíte mi, kdy bych si třeba měla pro jistotu udělat test?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama