Zapomněla jsem se nahlásit na pojišťovnu

Anonymní
5.1.21 13:36

Zapomněla jsem se nahlásit na pojišťovnu

Ahoj. Jsem koza a nejraději bych si dala facku. Od 5.11 jsem vedena na UP. Práci mám slíbenou od jara.

Ale úplně mi vypadlo se přihlásit na zdravotní pojišťovnu. Dnes mi přišel dopis, vyplnila jsem ho, přiložila potřebný dokument od úřadu práce. Ale nevím co napsat do těch datumu, prosím? A dále bych se chtěla zeptat mSlite, že mi hrozí finanční postih? Přeci jen mám dva měsíce skluz, přihlásit jsem se měla do 8 dnů. Přitom pptrvezbi od úřadu práce mi přišlo 25.11 a do toho můj zákrok s rukou a prostě mi to úplně vypadlo z hlavy…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.1.21 13:48

Já jsem to takhle zapomněla nahlásit, když jsem šla na mateřskou a v pohodě.. udělali to zpětně

• Citovat
  • Nahlásit
1309
5.1.21 14:01

Úřad práce to pojišťovně hlásí automaticky sám, stačí si do pojišťovny zavolat a ověřit si to. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 14:15

@Kolicek95 tak to nevím, kdes to vzala. Ne nehlásí, je to povinnost uchazeče

• Citovat
  • Nahlásit
1309
5.1.21 14:25
@Anonymní píše:
@Kolicek95 tak to nevím, kdes to vzala. Ne nehlásí, je to povinnost uchazeče

Tak mě nahlásili. Ptala jsem se na to paní na ÚP a říkala, že se o to nemusím starat, že je to její povinnost. Zkontrolovala jsem si to jenom na MojeVZP online a opravdu to nahlásili. Zkušenost z letošního září. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15241
5.1.21 14:30
@Anonymní píše:
Ahoj. Jsem koza a nejraději bych si dala facku. Od 5.11 jsem vedena na UP. Práci mám slíbenou od jara.Ale úplně mi vypadlo se přihlásit na zdravotní pojišťovnu. Dnes mi přišel dopis, vyplnila jsem ho, přiložila potřebný dokument od úřadu práce. Ale nevím co napsat do těch datumu, prosím? A dále bych se chtěla zeptat mSlite, že mi hrozí finanční postih? Přeci jen mám dva měsíce skluz, přihlásit jsem se měla do 8 dnů. Přitom pptrvezbi od úřadu práce mi přišlo 25.11 a do toho můj zákrok s rukou a prostě mi to úplně vypadlo z hlavy…

No, do datumů napiš pravdu. Když budeš lhát, tak stejně na to přijdou. Nebo budeš mít hlavu v pejru, že na to přijdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3741
5.1.21 14:42
@Kolicek95 píše:
Tak mě nahlásili. Ptala jsem se na to paní na ÚP a říkala, že se o to nemusím starat, že je to její povinnost. Zkontrolovala jsem si to jenom na MojeVZP online a opravdu to nahlásili. Zkušenost z letošního září. :kytka:

To není, je to povinnost uchazeče.

https://www.vzp.cz/…-uradu-prace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 14:43

@eumedon ale co tam mám napsat???

• Citovat
  • Nahlásit
5.1.21 14:44

Já měla skluz nějak podobně, tak jsem to dohlásila opožděně a nic se nestalo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15241
5.1.21 14:54
@Anonymní píše:
@eumedon ale co tam mám napsat???

Jak, co tam mám napsat? Nevíš, co ty kolonky znamenají? Kterému datu konkrétně nerozumíš? Musíš se zeptat konkrétně, pak třeba dostaneš konkrétní odpověď nebo radu, ať se zeptáš na pojišťovně (pokud mají nesrozumitelný formulář).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1309
5.1.21 15:09

@renduli tak se paní nepřesně vyjádřila, ale jak vidíš, dělají to automaticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3741
5.1.21 15:33
@Kolicek95 píše:
@renduli tak se paní nepřesně vyjádřila, ale jak vidíš, dělají to automaticky.

S VZV mají dohodu. Otázkou je, jak často posílají sjetiny ostatním pojišťovnám. To budou spíše kvartály nebo pololetí. Určitě ne každých 8 dní, což je lhůta pro nahlášení.
Každopádně při evidenci na ÚP není nikde kolonka pro zdravotní pojišťovnu, zprostředkovatelé vůbec netuší, u jaké ZP jsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7420
5.1.21 15:46
@Anonymní píše:
Ahoj. Jsem koza a nejraději bych si dala facku. Od 5.11 jsem vedena na UP. Práci mám slíbenou od jara.Ale úplně mi vypadlo se přihlásit na zdravotní pojišťovnu. Dnes mi přišel dopis, vyplnila jsem ho, přiložila potřebný dokument od úřadu práce. Ale nevím co napsat do těch datumu, prosím? A dále bych se chtěla zeptat mSlite, že mi hrozí finanční postih? Přeci jen mám dva měsíce skluz, přihlásit jsem se měla do 8 dnů. Přitom pptrvezbi od úřadu práce mi přišlo 25.11 a do toho můj zákrok s rukou a prostě mi to úplně vypadlo z hlavy…

Co nejrychleji napravit, komunikovat s nimi, tím každopádně rizika minimalizuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
5.1.21 20:48

Stalo se mi to taky a zpětně úplně v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
6.1.21 16:48

Já mám taky VZP a musela jsem se tam nahlašovat sama. Poslali mi z pracáku poštou papír, který jsem tam musela donést a až najdu práci a budu se odhlašovat, tak zas to bude stejný proces. Takhle mi to řekli u nás na pracáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat