Zapsání do RL bez vědomí otce

Anonymní
29.10.20 10:17

Zapsání do RL bez vědomí otce

Zdravím, mám velmi delikátní problém, proto ta anonymita.

Jsem 20 let vdaná s manželem to klape, problémy nemáme.

Z ničeho nic se v našem životě objevila 23 letá slečna, která přišla s rodným listem svého 3 letého chlapečka, v němž je jako otec zapsán můj manžel (!!).

Asi nemusím říkat co probíhalo, hádky vysvětlování, manžel přísahal, že s dotyčnou nic neměl, že by mohla být jeho dcera (v tomto mu zase na jednu stranu trochu věřím). Nicméně to zdali mu věřím či ne není předmětem dotazu.

Manžel je po prodělaných spalničkách v dospělosti neplodný, a je neplodný cca 12 let, děti které máme jsou z logického důvodu tedy osvojené. Najednou přijde tato slečna, mává mi škodolibě před nosem rodným listem a chce alimenty tři roky zpětně, což nás finančně položí.

Studovala jsem zákon ze všech stran, jsou jediné dva způsoby jak dostat otce do RL - souhlasným prohlášením na matrice za přítomnosti otce a jeho podpisem a pak v jeho nepřítomnosti soudně, což ale neproběhlo.

Manžel tvrdí, že nikde nebyl, nic nepodepisoval, já mu v tomto věřím, i kdyby s dotyčnou něco proběhlo, nebyl by tak hloupý, aby šel a podepsal RL, když ví, že dítě jeho být nemůže. Navíc, prostě my jsme pořád spolu, máme rodinnou firmu, takže spolu pracujeme, koníček máme taky společný, takže i tam trávíme volný čas. Neříkám, že nebyl nevěrný, ale měl by to sakra těžký, jsme spolu téměř 24/7. Máme i společné přátele, bavit se chodíme taky spolu… :nevim:

Prosím, máte s tímto někdo zkušenost? Je opravdu možné takto na „černotu“ nechat zapsat dítě do RL? S manželem se rozvádět nehodlám, ale nechce se mi věřit, že něco takového lze za úplatek u nás v republice udělat. Známá straší, že když nebudeme reagovat a soudně se bránit, že mu to dítě pak už nikdo neodpáře, ani když dodáme testy paternity, když to všechno proběhne po zákonných lhůtách, máme smůlu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23861
29.10.20 10:26

Asi bych šla okamžitě za právníkem, tuhle diskuzi bych brala jen jako informační, ale okamžitě bych řešila jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5163
29.10.20 10:26

No holka. Nezávidím. Vím, že tu kdosi psal, že právě ani soud otce jen tak nevymaže, když není nikdo, kdo by se tam zapsal místo něj! A to i když budete mít papíry o neplodnosti a test DNA. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8210
29.10.20 10:27

Manžel nejspíš bohužel lže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5163
29.10.20 10:27
@vokishka píše:
Asi bych šla okamžitě za právníkem, tuhle diskuzi bych brala jen jako informační, ale okamžitě bych řešila jinak.

Bez právníka ani ránu. Sami to nevyřešíte!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17477
29.10.20 10:28

Ono to jde. V zákoně o matrice je totiž chyba a matrikářka nemůže po otci požadovat prokázání totožnosti. Nebo alespoň pár let zpět to bylo. Moc se o tom neví, matrikářky o tom mlčí, ale pokud to dotyčná věděla, tak to šlo tímto obejít. Pokud je tohle všechno pravda, bohužel to vypadá jako špatná story, tak budete muset co nejdříve k soudu a žádat o popření otcovství. Bohužel u souhlasného prohlášení to tak jednoduchý není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5977
29.10.20 10:28

Takze ty veris, ze ho do RL zapsala podvodem bez jeho souhlasu?! :roll:

Ale no tak, kolik ti je prosim te?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4778
29.10.20 10:29

Manžel ti lže. Buď jí to podepsal, nebo soud proběhl a jen o tom nevíš.

Přijde mi zvláštní, že by holka riskovala problémy, kvůli starýmu, ne zrovna bohatýmu chlapovi, kdyby to nebyla pravda. Co by z toho měla? :nevim:

Trvej na testech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3376

Je to možné pouze podvodem. Takže pokud má manžel opravdu svědomí čisté jak okvětí bílé lilie, tak mazejte za právníkem!!!

PS: už jste u právníka měli být dávno!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5513

Asi bych se v první řadě obrátila na právníka a na matriku kde vydali rodný list. Ale jen tak někoho tam opravdu nezapisou. A nevěřím, že by nějaká úřednice takto riskovala a zaspala do ho RL bez ověření totožnosti, podpisu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899

Známá má pravdu, otce jen tak nevymažeš.

• Okopírovat si rodný list, zajít na matriku a zjistit, kdy byl otec zapsán do rodného listu - na základě čeho? Soudního rozhodnutí? Dle čeho? Jako dle občanky? Nebo si tam dáma dotáhla známého a on řekl, jsem ten a ten a nikdo to oficiálně nezjistil?
  • Nebo se jen stala chyba a místo pana Petra Nováka ročník 85 tam je Petr Novák ročník 95, který třeba souhlasí s tvým manželem (roky jsem dala náhodou ale asi jste starší :kytka: )
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10240
29.10.20 10:31
@Janli píše:
Ono to jde. V zákoně o matrice je totiž chyba a matrikářka nemůže po otci požadovat prokázání totožnosti. Nebo alespoň pár let zpět to bylo. Moc se o tom neví, matrikářky o tom mlčí, ale pokud to dotyčná věděla, tak to šlo tímto obejít. Pokud je tohle všechno pravda, bohužel to vypadá jako špatná story, tak budete muset co nejdříve k soudu a žádat o popření otcovství. Bohužel u souhlasného prohlášení to tak jednoduchý není…

k určení otcovství souhlasným prohlášením rodičů je přece potřeba občanka i rodný list obou rodičů viz odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9775
29.10.20 10:32

Uf, zakladatelko, to z ní jak z nějaké nepovedení skorokriminálky :roll: :roll: :roll: :roll:

Ráda bych ti poradila, nicméně toto je tak specifické, že jenom doporučím najít dobrého právníka a radit se s ním. :hug: držím palce ať se to vyřeší :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19644

Manzel se tam musel nechat zapsat sam, jinak to nejde, ani soud ti nezapise otce bez jeho vědomí a soud by ho zapisoval na zaklade testu dna, ne ze na nej ukaze prstem naka nana a rekne, ze je otec :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682

Ne, opravdu nejde jen tak napsat otce do RL. Buď je tdo RL automaticky zapsán manžel matky dítěte, nebo otec podepíše souhlasné prohlášení na matrice, nebo se to řeší soudně (matka podá žalobu na určení otcovství).
Logicky, kdyby to šlo, víš kolik dětí by měly některé hvězdy na sebe napsáno?
Pan manžel ti pěkně kecá, nevím, jak jinak by to šlo ošulit. Každopádně právník a soud. Ještě bych být manželem zvážila cestu na místní matriku, která RL vydala, aby se tam šel zeptat, na základě čeho ho do RL zapsali (pokud teda přísahá, že s paní nemá nic společného).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama