Zapsání do rodného listu později

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 10:10
Zapsání do rodneho listu později

Pěkný čtvrtek,
potřebuji se spíše vypovídat, ale i za rady budu vděčná.
Mám dceru. Už ji bude 9 měsíců.
A jejím otcem spolu nejsme od konce těhotenství.
Není uveden v rodném listě, nechtěl byt. Pak zase ano, ale ze chce testy DNA. Doteď o nic nepožádal. Dceru neviděl ted sedmi týdnů.
Alimenty mi začal platit v jejich třech měsících a teď dva měsíce nic. Jeho rodiče jezdí dvakrát -třikrát do měsíce za námi.
Naposledy mi napsal, že má stejná práva jako ja a chce ji co nejvíc. Nerozumím ale tomu, ze když bydli vedle ve městě nepřijede. A mám ale strach, že mu ji ten soud když me tedy dá k soudu da na vikendy. Nezná ho. Ale ne moji vinnou. Nechci to řešit s jeho rodiči. Jsou opravdu hodni. Hlavně máma. Ale asi mi nic jiného nezbyde.
On se mnou nekomunikuje.
Upřímne jsem si myslela, že to bude lepší. Ale je to snad ještě horší, než hned po porodu.

Reakce:
smurfka
Vesmírná mluvilka 30145 příspěvků 30.08.18 10:33

pokud není uveden v RL nemáš povinnost mu dítě půjčovat - oficiálně to není její otec. POkud chce testy dna tak at si zažádá a zaplatí - to si myslím že ho odradí a dokud není zapsaný v RL nemůže nic řešit - nemá stejná práva jako ty. Je to v podstatě cizí člověk

Lenka230798
Kecalka 175 příspěvků 30.08.18 10:34

Může chtít soudně určitě otcovství, které když se prokáže, tak samozřejmě musí být zapsán do RL. Ale podle toho co píšeš.. není to typ, co by šel do soudu. :-) Mimochodem - není v RL, alimenty pro něj nejsou povinnost. ;) Zároveň ale nemá k dítěti žádná práva. Záleží, co je pro tebe důležitější.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >