Zapsání do rodného listu později

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 10:10
Zapsání do rodneho listu později

Pěkný čtvrtek,
potřebuji se spíše vypovídat, ale i za rady budu vděčná.
Mám dceru. Už ji bude 9 měsíců.
A jejím otcem spolu nejsme od konce těhotenství.
Není uveden v rodném listě, nechtěl byt. Pak zase ano, ale ze chce testy DNA. Doteď o nic nepožádal. Dceru neviděl ted sedmi týdnů.
Alimenty mi začal platit v jejich třech měsících a teď dva měsíce nic. Jeho rodiče jezdí dvakrát -třikrát do měsíce za námi.
Naposledy mi napsal, že má stejná práva jako ja a chce ji co nejvíc. Nerozumím ale tomu, ze když bydli vedle ve městě nepřijede. A mám ale strach, že mu ji ten soud když me tedy dá k soudu da na vikendy. Nezná ho. Ale ne moji vinnou. Nechci to řešit s jeho rodiči. Jsou opravdu hodni. Hlavně máma. Ale asi mi nic jiného nezbyde.
On se mnou nekomunikuje.
Upřímne jsem si myslela, že to bude lepší. Ale je to snad ještě horší, než hned po porodu.

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 30.08.18 10:33

pokud není uveden v RL nemáš povinnost mu dítě půjčovat - oficiálně to není její otec. POkud chce testy dna tak at si zažádá a zaplatí - to si myslím že ho odradí a dokud není zapsaný v RL nemůže nic řešit - nemá stejná práva jako ty. Je to v podstatě cizí člověk

Lenka230798
Kecalka 175 příspěvků 30.08.18 10:34

Může chtít soudně určitě otcovství, které když se prokáže, tak samozřejmě musí být zapsán do RL. Ale podle toho co píšeš.. není to typ, co by šel do soudu. :-) Mimochodem - není v RL, alimenty pro něj nejsou povinnost. ;) Zároveň ale nemá k dítěti žádná práva. Záleží, co je pro tebe důležitější.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >