Zapsání otce do rodného listu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  29.03.18 19:25
Zapsání otce do rodného listu

Dobrý den maminky. Našla by se tu prosím nějaká sociální pracovnice (péče o dítě, hmotná nouze,.. )? Měla bych dotaz…

Mám 3 letého syna, který nemá psaného otce v rodném listě. Teď bych chtěla nechat zapsat, ale otec není biologický. Dá se to vůbec? A když ano, tak to musí být soudně nebo stačí zajít na matriku? Jsem vedena na hmotné nouzi. Jak by to po té postupovalo tam? Měla bych ještě nárok na nějaký příspěvek? Děkuji :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Apalosa
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 29.03.18 19:30

Ahoj, pokud nemá nikoho v RL, tak není problém zajít s přítelem na matriku a nechat ho tam zapsat, je jedno ze není biologicky :). S hmotnou ti neporadím :)

pedigka
Ukecaná baba ;) 1458 příspěvků 29.03.18 19:37

„Otec“ souhlasi, ze bude zapsany v RL?

Korolka
Povídálka 12 příspěvků 29.03.18 19:38

Ono jde o to, že už je to ex přítel. Nežijeme spolu. Ale je ochotný se do rodného listu zapsat. Vztahy mezi sebou máme super a bere ho za svého. Jak se popřípadě potom řeší alimenty? Určitě to po mě budou na hmotce chtít??? Stačí, že budeme mít mezi sebou jen dohodu?

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 1 inzerát 29.03.18 19:41

Stačí zajít na matriku, není naprosto žádný problém tam hned kohokoli napsat ;) Je úplně jedno, že to není biologický otec. Samozřejmě ale je to veliký krok :) Stačí jen občanky a rodné listy :)

Tunrida
Hvězda diskuse 45072 příspěvků 29.03.18 19:46
8o 8o 8o

pe-terka
Extra třída :D 14050 příspěvků 29.03.18 19:51
@Korolka píše:
Ono jde o to, že už je to ex přítel. Nežijeme spolu. Ale je ochotný se do rodného listu zapsat. Vztahy mezi sebou máme super a bere ho za svého. Jak se popřípadě potom řeší alimenty? Určitě to po mě budou na hmotce chtít??? Stačí, že budeme mít mezi sebou jen dohodu?

tak to je expřítel hodně odvážný, ptž z toho pro něj pramení řada závazků, doživotně. Bude na „syna“ muset platit alimenty, dokud nedostuduje, syn po něm bude mít právo dědit :think:
Na hmotce je to asi zajímat bude, ptž se alimenty budou započítávat do tvých příjmů :think:

Korolka
Povídálka 12 příspěvků 29.03.18 19:55

@pe-terka Ano samozřejmě, se vším počítá. Jak už jsem psala, bere ho za svého. Vztahy máme super. Jen by mě zajímalo, jak se řeší ty alimenty.

vonajebohyne
Echt Kelišová 8433 příspěvků 29.03.18 19:57
@Korolka píše:

A uvedomuje si, ze to cizi decko po nem muze kdykoliv chtit penize (dnes uz hranice 26 let neplati) a bude po nem dedit atd. 8o?
Umim si to predstavit ve funkcnim vztahu, ale takhle..
A ty si uvedomujes, ze kdykoliv muze chtit treba stridavku (a lide se meni)? Dnes je to super, ale zitra byt nemusi.

Příspěvek upraven 29.03.18 v 19:58

pe-terka
Extra třída :D 14050 příspěvků 29.03.18 19:57
@Korolka píše:
@pe-terka Ano samozřejmě, se vším počítá. Jak už jsem psala, bere ho za svého. Vztahy máme super. Jen by mě zajímalo, jak se řeší ty alimenty.

a jak budou vysoké alimenty - jaké má „budoucí“ otec příjmy? To je asi dost zásadní v otázce (ne)přiznání hmotné nouze.

Korolka
Povídálka 12 příspěvků 29.03.18 20:00

@pe-terka No právě vůbec nevím jak to je. Jestli stačí nějaká dohoda s ex kolik bude platit? To budou chtít dokládat i jeho příjmy i když spolu nežijeme?

pe-terka
Extra třída :D 14050 příspěvků 29.03.18 20:03
@Korolka píše:
@pe-terka No právě vůbec nevím jak to je. Jestli stačí nějaká dohoda s ex kolik bude platit? To budou chtít dokládat i jeho příjmy i když spolu nežijeme?

tak částka by měla být zřejmě úměrná jeho příjmům :nevim: Ale prakt. zkušenost nemám. Musím ale říct, že ten tvůj ex musí být v podstatě frajer :think: Nebo neprozíravej trouba :nevim: Obvykle se cukají i bio otcové a tenhle bude dobrovolně platit na dítě, které nezplodil :palec: ;)

Příspěvek upraven 29.03.18 v 20:04

Korolka
Povídálka 12 příspěvků 29.03.18 20:04

@vonajebohyne Pro něj můj syn cizí není. Dědit po ex nemá co a sám ho chce uvést do pojistky. Se vším počítá…

Tak myslíte, že raději nezapisovat?

vertunka
Závislačka 3706 příspěvků 29.03.18 20:05

Jsi opravdu blazen pokud nechas napsat do RL sveho ditete ciziho chlapa s kterym nejsi ve vztahu. Chudak dite.

pe-terka
Extra třída :D 14050 příspěvků 29.03.18 20:05
@Korolka píše:
@vonajebohyne Pro něj můj syn cizí není. Dědit po ex nemá co a sám ho chce uvést do pojistky. Se vším počítá…Tak myslíte, že raději nezapisovat?

a o co ti jde? aby měl syn po formální stránce „otce“, aniž bys ztratila nárok na hmotku?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Ondřej Koptík o léčbě: Doživotní abstinence nebude jednoduchá!

Staronový milenec Hanky Gregorové Ondřej Koptík, který přiznal drogovou... číst dále >

Nejstylovější ženou svatby je manželka Clooneyho! What else?

Už jen minuty nás dělí od velkolepé události, kterou dozajista je svatba... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Reklama