Zapsání otce na základě DNA

Anonymní
10.11.20 16:22

Zapsání otce na základě DNA

Dobrý den mám otázku. Bratr se svojí ex čekají miminko. Jeho ex mu jasně dala najevo že do RL ho zapsat nenechá a dítě neuvidí… Bratr je taková dobrá duše. Chce se postarat… Jak platit alimenty tak samozřejmě má zájem o styk.. Zkoušel se s ex domluvit po dobrém… Bohužel bezvýsledně. Ex si mezitím našla jiného partnera. Bratr má obavy, aby tam nenechala zapsat nynějšího přítele… Jak se postupuje. Bratr bude dávat žádost o určení otcovství… Když se prokáže že je otcem bude zapsán do RL jako otec i když ex se zápisem již teď nesouhlasí?… A co když by zapsala tedy do RL nynějšího přítele, dna test prokázal otcovství bratra… Byl by zapsán do RL bratr nebo by měl smůlu. Podotýkám že bratr má o dítě zájem, ex posílá peníze na výbavu atd… Bohužel s ní není řeč…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17503
10.11.20 16:35

Pokud bude otcovství zapsané souhlasným prohlášením, tak ho soudně napadnout může a po testech dna bude zapsaln jako otec on se všemi právy a povinnostmi. Pokud by se ovšem ex vdala a dítě se narodilo za manželství, tak má smůlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25152
10.11.20 17:16

Já se vždycky divím, jestli se fakt najde chlap, co si začne s těhotnou a ještě se hned nechá zapsat jako otec? Fakt takový blbci existují?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2001
10.11.20 18:13
@pikola píše:
Já se vždycky divím, jestli se fakt najde chlap, co si začne s těhotnou a ještě se hned nechá zapsat jako otec? Fakt takový blbci existují?

Bohuzel ano. A pak se stane, ze si matka najde zase nekoho dalsiho a on pak plati na cizi dite alimenty az do dospelosti. Mam takovy pripad i v rodine, to proste nepochopis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14286
10.11.20 18:52
@Janli píše:
Pokud bude otcovství zapsané souhlasným prohlášením, tak ho soudně napadnout může a po testech dna bude zapsaln jako otec on se všemi právy a povinnostmi. Pokud by se ovšem ex vdala a dítě se narodilo za manželství, tak má smůlu.

Vazne? Vim, ze se v tom orientujes, ale nejak mi hlava nebere, ze by nebylo mozne napadnout otcovstvi jen kvuli nekolikamesicnimu manzelstvi? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17503
10.11.20 19:10

@unuděná protože otcovství v manželství je dané zákonem a co určuje zákon, to nelze napadnout. Neřeší se, kdo a kdy dítě počal, jakmile je to za manželství, je to dané a napadnout to může pouze manžel, nikoliv domnělý otec. Před pár lety vydal v tomto směru nález nejvyšší soud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14286
10.11.20 19:14
@Janli píše:
@unuděná protože otcovství v manželství je dané zákonem a co určuje zákon, to nelze napadnout. Neřeší se, kdo a kdy dítě počal, jakmile je to za manželství, je to dané a napadnout to může pouze manžel, nikoliv domnělý otec. Před pár lety vydal v tomto směru nález nejvyšší soud.

O tom vim. I o ochrane lhute PO manzelstvi. Ale pokud by dite bylo pocato pred manzelstvim a skutecny otec otcovstvi napadl, fakt nema vubec sanci?? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17503
10.11.20 19:28
@unuděná píše:
O tom vim. I o ochrane lhute PO manzelstvi. Ale pokud by dite bylo pocato pred manzelstvim a skutecny otec otcovstvi napadl, fakt nema vubec sanci?? 8o

Nejsem právník, takže ruku do ohně za to nedám, ale otevřela jsem kvůli tobě občanskej zákoník a opravdu jsem tam nenašla, že by bylo možné otcovství popřít a přihlásit se k němu. Může ho popřít matka, manžel, ale ne třetí osoba. Taky se mi to zdá divný, zkusím ještě popátrat, ale podle všeho opravdu ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9863
11.11.20 10:55

Být na jeho místě, tak jí žádné peníze neposílám, ať si dává každý měsíc stranou nějakou sumu a počká až se dítě narodí, udělají se testy atd. Ta jeho ex je teda dobrá, chce ho vyštípat ze života, vyhrožuje že ho nenechá zapsat jako otce a dítě neuvidí, ale peníze si bere?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5991
11.11.20 16:38
@pikola píše:

Tak jako po svete beha velke mnozstvi hloupych zen, tak bude minim. stejne mnozstvi hloupych muzu.

Je to velmi zajimavy ukaz, ale vubec me neprekvapuje, ze se to deje. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4590
12.11.20 19:04

Nejlepší by bylo promluvit si s jejím novým chlapem a vyprávět mu příběh, jak jiný chlap podepsal otcovství, do měsíce ho ženská vykopla a už se závazku nezbavil, neměl ani ženu, ani dítě, ale v zájmu dítěte platil a platil, a to i poté, co se ženská vrátila k biologickému otci a tomu trumberovi se smáli do ksichtu.
Právní cesta, jakmile bude mít dítě v RL jiného, je velmi komplikovaná a kroky by bylo potřeba dělat ještě před narozením dítěte, zabránit zápisu jiného chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama