Zapsání přítele do RL, jde u 4letého dítěte?

Anonymní
25.5.16 21:50

Zapsání přítele do RL, jde u 4 letého dítěte?

Otázka je jednoduchá, přítel (v budoucnu pravděpodobně manžel) by se rád stal oficiálním otcem syna z mého předchozího vztahu. Biologický otec v RL není. Jak na to? Dítě má 4 roky. Kam zajít a co vyřídit, předpokládám že v tomhle pozdějším věku nepůjde zapsat „jenom tak“ ale bude nutná adopce, nebo se pletu? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

164
25.5.16 21:55

Ahoj pokud v rd. l není otec. Můžeš tam uvést koho chceš. Zajdete na matriku zaplatíte +-100kč. Podepíšete uznání otcovství a je to.Ale dobře to zvaž, koho tam zapíšeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8478
25.5.16 21:55

Pokud tam nikoho nemá, tak to jde jen tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14656
26.5.16 07:51

Podepíše to raz dva, ale už se z toho nikdy nevyvlíkne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
26.5.16 08:35
@Anonymní píše: Biologický otec v RL není. Jak na to?

A proč tam není? Jaký vztah má dítě s bio. otcem? Ví dítě, kdo je skutečný otec?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11617
26.5.16 08:58
@Jasorka píše:
A proč tam není? Jaký vztah má dítě s bio. otcem? Ví dítě, kdo je skutečný otec?

Proč se ptáš? Jak to souvisí? Dotaz zakladatelky zněl, jak do RL svého dítěte zapsat současného přítele. Snad sama umí posoudit jejich situaci a zvážit případné problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59265
26.5.16 09:03
@Anonymní píše:
Otázka je jednoduchá, přítel (v budoucnu pravděpodobně manžel) by se rád stal oficiálním otcem syna z mého předchozího vztahu. Biologický otec v RL není. Jak na to? Dítě má 4 roky. Kam zajít a co vyřídit, předpokládám že v tomhle pozdějším věku nepůjde zapsat „jenom tak“ ale bude nutná adopce, nebo se pletu? :think:

je to fakt jednoduché, dojít na matriku, zapsat tam koho chceš.. chce to zvážit veškeré důsledky (ale to je na vás)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14656
26.5.16 09:10
@martina.se píše:
je to fakt jednoduché, dojít na matriku, zapsat tam koho chceš.. chce to zvážit veškeré důsledky (ale to je na vás)

Tak jednoduché to snad není, měl by s tím souhlasit nebiologický otec a i ten (i když z chlapského hlediska myslím, že hlavně ten) nese za své rozhodnutí velká rizika. Osobně neznám nikoho, kdo by tohle dokázal udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 09:12

Holky, v klidu. Nejde o to že bych tam někoho potřebovala mít, ale přítel se o syna stará už přes dva roky, je pro něj otec a já chci aby jím byl i oficiálně a hlavně za něj mohl rozhodovat a podobně. Přítel sám to navrhnul, nebyl to prvotně můj nápad. Jenom chceme aby pro něj mohl chodit do školky, mohl podepisovat souhlasy a podobné.

Biologický otec v RL není protože neměl zájem se účastnit výchovy a já jsem neměla potřebu ho pumpovat na alimentech. Vím kde je, on taky ví že na něj kontakt mám, nezakazuji mu se třeba ozvat, nejsem ta co by mu v tom bránila. Synovi to řeknu, že je jeho otec někdo jiný a klidně je seznámím až bude mít dost rozumu.

• Nahlásit
  • Citovat
59265
26.5.16 09:16
@zoidberg píše:
Tak jednoduché to snad není, měl by s tím souhlasit nebiologický otec a i ten (i když z chlapského hlediska myslím, že hlavně ten) nese za své rozhodnutí velká rizika. Osobně neznám nikoho, kdo by tohle dokázal udělat.

je to tak jednoduché - to dítě nikoho v RL nemá, máma může přijít s kýmkoliv, bohužel.. ten zapsaný na sebe přebírá veškerou odpovědnost coby otec vč placení alimentů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59265
26.5.16 09:19
@Anonymní píše:
Holky, v klidu. Nejde o to že bych tam někoho potřebovala mít, ale přítel se o syna stará už přes dva roky, je pro něj otec a já chci aby jím byl i oficiálně a hlavně za něj mohl rozhodovat a podobně. Přítel sám to navrhnul, nebyl to prvotně můj nápad. Jenom chceme aby pro něj mohl chodit do školky, mohl podepisovat souhlasy a podobné.Biologický otec v RL není protože neměl zájem se účastnit výchovy a já jsem neměla potřebu ho pumpovat na alimentech. Vím kde je, on taky ví že na něj kontakt mám, nezakazuji mu se třeba ozvat, nejsem ta co by mu v tom bránila. Synovi to řeknu, že je jeho otec někdo jiný a klidně je seznámím až bude mít dost rozumu.

jj, pokud to máte takhle ujasněno, je to v pohodě  :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
26.5.16 10:06
@Anonymní píše: je pro něj otec a já chci aby jím byl i oficiálně // Jenom chceme aby pro něj mohl chodit do školky, mohl podepisovat souhlasy a podobné. // Synovi to řeknu, že je jeho otec někdo jiný a klidně je seznámím až bude mít dost rozumu.

Je to samozřejmě Vaše rozhodnutí. Pokud partner zná veškeré důsledky a je mu jasné i to, že za dítě tímto přebírá plnou zodpovědnost a pokud se za X let rozejdete, bude o dítě pečovat nebo platit výživné až do konce studia, tak je to jen jeho volba. Dovolím si však poznámku, že biologický otec pouze jeden a navždy bude a žádný papír to nezmění. Rodinou diagnózu, předpoklady, apod. to je dáno, nikdo to nezmění a každý tyto věci musí o sobě vědět pro jeho dobro. Dítěti jsou 4 roky a stále neví, kdo je pravý otec? Mělo by to vědět od prvních měsíců života. Jednou z toho může mít psychické problémy (křivda/lež/nedůvěra,…). Tohle bych v žádném případě neodkládala. I dle zákonu ČR musí adoptované dítě vědět už před nástupem do ZŠ, že je adoptované. Do školky může chodit pro dítě kdokoliv, koho dáte na seznam. Hodně štěstí. Zapsání do RL je formalita, za kterou však stojí obrovské důsledky. Biologický otec s tím souhlasí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 12:09
@Jasorka píše:
Je to samozřejmě Vaše rozhodnutí. Pokud partner zná veškeré důsledky a je mu jasné i to, že za dítě tímto přebírá plnou zodpovědnost a pokud se za X let rozejdete, bude o dítě pečovat nebo platit výživné až do konce studia, tak je to jen jeho volba. Dovolím si však poznámku, že biologický otec pouze jeden a navždy bude a žádný papír to nezmění. Rodinou diagnózu, předpoklady, apod. to je dáno, nikdo to nezmění a každý tyto věci musí o sobě vědět pro jeho dobro. Dítěti jsou 4 roky a stále neví, kdo je pravý otec? Mělo by to vědět od prvních měsíců života. Jednou z toho může mít psychické problémy (křivda/lež/nedůvěra,…). Tohle bych v žádném případě neodkládala. I dle zákonu ČR musí adoptované dítě vědět už před nástupem do ZŠ, že je adoptované. Do školky může chodit pro dítě kdokoliv, koho dáte na seznam. Hodně štěstí. Zapsání do RL je formalita, za kterou však stojí obrovské důsledky. Biologický otec s tím souhlasí?
Četla jsi co jsem psala?
To jsem mu jako měla v šesti měsících ukazovat fotku a říkat, tohle je táta? Biologický otec měl a stále má šanci se kdykoliv zapojit, nechce, já se vnucovat nebudu ;)

Před nástupem do ZŠ, to je šest let. To je ještě dost daleko. Dítě otce má, je to ten který se stará. To že ho splodil někdo jiný se dozví až na to bude dost starý aby to pochopil.

Křivda? Ano, povím mu že o něj jeho tatínek neměl zájem a já mu v tom nikdy nebránila. Pravděpodobně bude naštvaný na otce, to máš pravdu.

Biologického otce se neptám, ten má kdykoliv možnost se ozvat, i když tam bude přítel tak stačí soud a přepíše se to. Pokud bude chtít ale ptát se ho nebudu, mohl do toho zasáhnout 4 roky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
11617
26.5.16 12:25
@Anonymní píše: Četla jsi co jsem psala?
To jsem mu jako měla v šesti měsících ukazovat fotku a říkat, tohle je táta? Biologický otec měl a stále má šanci se kdykoliv zapojit, nechce, já se vnucovat nebudu ;)

Před nástupem do ZŠ, to je šest let. To je ještě dost daleko. Dítě otce má, je to ten který se stará. To že ho splodil někdo jiný se dozví až na to bude dost starý aby to pochopil.

Křivda? Ano, povím mu že o něj jeho tatínek neměl zájem a já mu v tom nikdy nebránila. Pravděpodobně bude naštvaný na otce, to máš pravdu.

Biologického otce se neptám, ten má kdykoliv možnost se ozvat, i když tam bude přítel tak stačí soud a přepíše se to. Pokud bude chtít ale ptát se ho nebudu, mohl do toho zasáhnout 4 roky ;)
:mrgreen: :mrgreen: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
26.5.16 13:48
@Anonymní píše:
Otázka je jednoduchá, přítel (v budoucnu pravděpodobně manžel) by se rád stal oficiálním otcem syna z mého předchozího vztahu. Biologický otec v RL není. Jak na to? Dítě má 4 roky. Kam zajít a co vyřídit, předpokládám že v tomhle pozdějším věku nepůjde zapsat „jenom tak“ ale bude nutná adopce, nebo se pletu? :think:

Rodiče nedělá zplození, ale výchova, starání se a péče o dítě. Podstatné je, co je dobré pro dítě, a aby rozhodnutí tvého přítele bylo JEHO ROZHODNUTÍM, dobrovolným, vědomým, se všemi důsledky z toho plynoucími. Tvého přítele bych do toho ani netlačila, ani mu to nijak nerozmlouvala, řekla bych mu jen pro a proti (včetně důsledků v případě vašeho rozchodu, dědění apod.) a nechala rozhodnutí na něm. Předpokládám, že je svéprávný a ví, co dělá a proč. Biologický otec o dítěti ví, zapojit se mohl, neudělal to, zapojit se kdykoli může, je to jeho rozhodnutí a jeho nezájem, jeho volba. Samozřejmě konečné slovo, zda ho necháš zapsat nebo ne, je pak na tobě, i ty si musíš zvážit, zda ti případná rizika za to stojí.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama