Reklama

Zapsat trvalé bydliště ke kamarádovi, když já mám exekuce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

V anda
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 15.08.18 12:17
Zapsat trvalé bydliště kamaradovi, když já mám exekuce ?

Ahojky,

dotaz, netýká se mě…nejsem ani majitel bytu co má exekuci ani druhý známý co potřebuje razítkově trvalý pobyt…jen zjištuji info…

Prostě jeden kamarád co bydlí mimo EU a chce tady žádat o vízum má přechodný pobyt potřebuji kvuli vízu mít někde trvalý bydlistě. Další známý má byt na hypotéku a byl ochotný ho k sobě napsat. Jenže má exekuci na plat i na ten byt. Byl ale ochotný aby ten cizinec to získal ho zapsat s tím, že spolu bydlet nebudou fakticky jen papírově. Ten cizinec není žádný šílenec, bez dlužný je atd…

plyne z toho nějaké riziko pro někoho z nich? Když ten co se chce napsat dluhy nemá a exekuce má jen majitel bytu?

děkuji

Reklama

Reakce:

Korculalala
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 15.08.18 12:32

Trochu jsem se v tom zamotala, ale pokud bude někdo bydlet v bytě, jehož majitel má exekuce, bude to mít za následek že přijde o bydliště, protože byt půjde do dražby kdyby majitel nedodržel splátky které má dohodnuté s exekutorem ne?
Nikdy by mě nenapadlo se hlásit do bytu na který je uvalena exekuce. Jinak na toho cizince by se exekuce nevstahovala a ani by exekutor neměl důvod zabavovat jeho majetek, pokud bude sepsána smlouva kde bude jasně uvedeno co v bytě, je majitele.
Ale stejně píšeš že tam bydlet nebude takže je to klasický podvod a já bych to nedělala.

Příspěvek upraven 16.08.18 v 15:39

V anda
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 15.08.18 13:11
@Korculalala píše:
Trochu jsem se v tom zamotala, ale pokud bude někdo bydlet v bytě, jehož majitel má exekuce, bude to mít za následek že přijde o bydlení protože byt půjde do dražby kdyby majitel nedodržel splátky které má dohodnuté s exekutorem ne?
Nikdy by mě nenapadlo jít do bytu na který je uvalena exekuce. Jinak na toho cizince by se exekuce nevstahovala a ani by exekutor neměl důvod zabavovat jeho majetek, pokud bude sepsána smlouva kde bude jasně uvedeno co v bytě, je majitele.
Ale stejně píšeš že tam bydlet nebude takže je to klasický podvod a já bych to nedělala.

zamotala…:) odpovídáš na něco jiného uplně :)

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 15.08.18 13:54

Pro kamaráda z ciziny je riziko toho,že to trvalé bydliště může ztratit,když byt na hypotéku dají do dražby,pro zadluženého majitele jen to,že pokud by se ten kamarád cizinec zadlužil,přijdou do bytu jemu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62931 příspěvků 3 inzeráty 15.08.18 14:41
@Aduš8 píše:
Pro kamaráda z ciziny je riziko toho,že to trvalé bydliště může ztratit,když byt na hypotéku dají do dražby,pro zadluženého majitele jen to,že pokud by se ten kamarád cizinec zadlužil,přijdou do bytu jemu.

Přesně tak, na druhou stranu cizinecká policie to potvrzení chce cca 1× ročně, takže rok by měl vyřešený…

Korculalala
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 15.08.18 21:00
@V anda píše:
zamotala…:) odpovídáš na něco jiného uplně :)

A v čem ty chytrá? Vše na co jsem odpovídala bylo v dotazu

V anda
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 16.08.18 08:58

@admin prosím smazat téma děkuji

Korculalala
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 16.08.18 15:36

@V anda Od: V andadnes v 08:57

třeba ve všem ty hloupá  kdyby si četla pořádně víš že se neptám na to kdo bude bydlet v bytě atd…:) ale pro nánu jako ty asi těžké pochopit 

ps. klidně mě nahlaš 

///// klidně jsi mi to mohla napsat veřejně a ne do sz. Omlouvám se že jsem napsala, že pokud tam bude bydlet, může přijít o bydlení ale to tady padlo i v jiné odpovědi než mojí. Taky jsi jí napsala jaká je to nána?

katrinacek
Povídálka 39 příspěvků 16.08.18 20:18
@Korculalala píše:
@V anda Od: V andadnes v 08:57

třeba ve všem ty hloupá  kdyby si četla pořádně víš že se neptám na to kdo bude bydlet v bytě atd…:) ale pro nánu jako ty asi těžké pochopit 

ps. klidně mě nahlaš 

///// klidně jsi mi to mohla napsat veřejně a ne do sz. Omlouvám se že jsem napsala, že pokud tam bude bydlet, může přijít o bydlení ale to tady padlo i v jiné odpovědi než mojí. Taky jsi jí napsala jaká je to nána?

To ti poslala do sz ? :lol: tak to je síla.. Přitom jsi nic zas tak mimo nenapsala :D :D :mrgreen: jí nahlaš když chce :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >