Zaražené větry a zácpa v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.18 08:05
Zaražené větry a zácpa v těhotenství

Dobré ráno holky, jdu si k vám pro radu :kytka: Jsem ve 22týdnu těhotenství, snad od úplného začátku těhotentsví mě trápí zácpa, v tom mi tak trochu pomáhá sirup Lactulose i když to teda taky není už žádný zázrak, no a před pár dny se přidali zaražené větry a to je vám fakt věc.. :pocitac: Teda doufám, že to jsou oni, pocit plnosti, neskutečný tlak na konečník a hlavně ten konečník už začíná bolet, jak citím, že tam něco je a snažím se to „vytlačit“ :oops: :oops: Přes den to tak nějak jde, ale v noci když lehnu tak je to fakt za trest, už druhou noc jsem nespala, pořád se převalovala. V prvním těhotenství, mě tohle netrápilo, je teda fakt, že jsem takové břicho co mám teď měla skoro až ke konci, tak to asi tak neutlačovalo, teď to je vyloženě za trest. :zed: Nemáte prosím některá nějakou radu, co vám zabralo :( V pondělí mám kontrolu, tak se přeptám i tam, jenže pro mého dr je v těhu všechno normální, takže tyhle věcí moc neřeší. Moc vám všem děkuji. :hug:

Reakce:

Helileli
Závislačka 2957 příspěvků 11.08.18 08:34

Třeba jsou to hemeroidy.
Zkusila bych heřmánkový a fenyklový čaj, lactulosy bereš kolik? Tam se to dávkování dost různí, hlavně musí člověk dostatečně pít, aby to k něčemu bylo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.18 08:38

@Helileli Ze začátku jsem brala 2×krat denně 15ml,ted jednou denně 15ml. Hemeroidy mě taky napadli, preventivně mažu dubovou kurou,ja totiž ani nevim jak je poznat :oops: Pro fenyklový caj jsem poslala muze do lékárny. A jinak moc děkuji :kytka:

Uživatel je onlineHanulka2016
Závislačka 2863 příspěvků 3 inzeráty 11.08.18 08:41

Lactulosa myslim muze byt 15-40ml, tak zkusit postupne navysit a uzivat pravidelne. Do stravy kompoty-super je svestkovy, merunkovy +dostatek vlakniny. Pokud trapi prdy-Spolehlive pomaha rektalni rourka.
Samozrejme je vhodne vyvarova se nadymavemu jidlu.

Káťa19
Kelišová 7364 příspěvků 20 inzerátů 11.08.18 09:06

Taky jsem na to trpela, ja mam zacpu i normalne a v tehotenstvi fakt mazec :(
Nic moc mi nepomahalo. Ale vim, ze hodne radily svestky, kompot, stavu cokoliv. Espumisan klidne zkus, je to.prirodni, berou to i miminka ;) :hug:

Novak2
Stálice 82 příspěvků 11.08.18 10:41

Zkus upravit stravu, mam intoleranci na lepek, takze jsem zvykla jist podle stavu svych strev. Pri mem poslednim těhotenství to bylo znát, stacilo si hlidat prisun ovoce, zeleniny, hodne pit a vysadit cokoli co stavi - bilou rýži, čokoládu apod. Zacpa mne pak netrapila. Ty švestky, jak radí výše, jsou fajn.

Novak2
Stálice 82 příspěvků 11.08.18 10:47

I bile pecivo zkus vysadit - kvůli plynatosti…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >