Zaražené větry a zácpa v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.18 08:05
Zaražené větry a zácpa v těhotenství

Dobré ráno holky, jdu si k vám pro radu :kytka: Jsem ve 22týdnu těhotenství, snad od úplného začátku těhotentsví mě trápí zácpa, v tom mi tak trochu pomáhá sirup Lactulose i když to teda taky není už žádný zázrak, no a před pár dny se přidali zaražené větry a to je vám fakt věc.. :pocitac: Teda doufám, že to jsou oni, pocit plnosti, neskutečný tlak na konečník a hlavně ten konečník už začíná bolet, jak citím, že tam něco je a snažím se to „vytlačit“ :oops: :oops: Přes den to tak nějak jde, ale v noci když lehnu tak je to fakt za trest, už druhou noc jsem nespala, pořád se převalovala. V prvním těhotenství, mě tohle netrápilo, je teda fakt, že jsem takové břicho co mám teď měla skoro až ke konci, tak to asi tak neutlačovalo, teď to je vyloženě za trest. :zed: Nemáte prosím některá nějakou radu, co vám zabralo :( V pondělí mám kontrolu, tak se přeptám i tam, jenže pro mého dr je v těhu všechno normální, takže tyhle věcí moc neřeší. Moc vám všem děkuji. :hug:

Reakce:
Helileli
Závislačka 3156 příspěvků 11.08.18 08:34

Třeba jsou to hemeroidy.
Zkusila bych heřmánkový a fenyklový čaj, lactulosy bereš kolik? Tam se to dávkování dost různí, hlavně musí člověk dostatečně pít, aby to k něčemu bylo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.18 08:38

@Helileli Ze začátku jsem brala 2×krat denně 15ml,ted jednou denně 15ml. Hemeroidy mě taky napadli, preventivně mažu dubovou kurou,ja totiž ani nevim jak je poznat :oops: Pro fenyklový caj jsem poslala muze do lékárny. A jinak moc děkuji :kytka:

Hanulka2016
Závislačka 3944 příspěvků 13 inzerátů 11.08.18 08:41

Lactulosa myslim muze byt 15-40ml, tak zkusit postupne navysit a uzivat pravidelne. Do stravy kompoty-super je svestkovy, merunkovy +dostatek vlakniny. Pokud trapi prdy-Spolehlive pomaha rektalni rourka.
Samozrejme je vhodne vyvarova se nadymavemu jidlu.

Káťa19
Echt Kelišová 8152 příspěvků 19 inzerátů 11.08.18 09:06

Taky jsem na to trpela, ja mam zacpu i normalne a v tehotenstvi fakt mazec :(
Nic moc mi nepomahalo. Ale vim, ze hodne radily svestky, kompot, stavu cokoliv. Espumisan klidne zkus, je to.prirodni, berou to i miminka ;) :hug:

Novak2
Kecalka 133 příspěvků 11.08.18 10:41

Zkus upravit stravu, mam intoleranci na lepek, takze jsem zvykla jist podle stavu svych strev. Pri mem poslednim těhotenství to bylo znát, stacilo si hlidat prisun ovoce, zeleniny, hodne pit a vysadit cokoli co stavi - bilou rýži, čokoládu apod. Zacpa mne pak netrapila. Ty švestky, jak radí výše, jsou fajn.

Novak2
Kecalka 133 příspěvků 11.08.18 10:47

I bile pecivo zkus vysadit - kvůli plynatosti…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Výměna, která se málem nedotočila: Patrik útočil na štáb a vyhazoval jej

Bylo to nefalšované drama. Úklidový šílenec Patrik ve středeční Výměně... číst dále >

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >