Reklama

Zaražené větry a zácpa v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.18 08:05
Zaražené větry a zácpa v těhotenství

Dobré ráno holky, jdu si k vám pro radu :kytka: Jsem ve 22týdnu těhotenství, snad od úplného začátku těhotentsví mě trápí zácpa, v tom mi tak trochu pomáhá sirup Lactulose i když to teda taky není už žádný zázrak, no a před pár dny se přidali zaražené větry a to je vám fakt věc.. :pocitac: Teda doufám, že to jsou oni, pocit plnosti, neskutečný tlak na konečník a hlavně ten konečník už začíná bolet, jak citím, že tam něco je a snažím se to „vytlačit“ :oops: :oops: Přes den to tak nějak jde, ale v noci když lehnu tak je to fakt za trest, už druhou noc jsem nespala, pořád se převalovala. V prvním těhotenství, mě tohle netrápilo, je teda fakt, že jsem takové břicho co mám teď měla skoro až ke konci, tak to asi tak neutlačovalo, teď to je vyloženě za trest. :zed: Nemáte prosím některá nějakou radu, co vám zabralo :( V pondělí mám kontrolu, tak se přeptám i tam, jenže pro mého dr je v těhu všechno normální, takže tyhle věcí moc neřeší. Moc vám všem děkuji. :hug:

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2772 příspěvků 11.08.18 08:34

Třeba jsou to hemeroidy.
Zkusila bych heřmánkový a fenyklový čaj, lactulosy bereš kolik? Tam se to dávkování dost různí, hlavně musí člověk dostatečně pít, aby to k něčemu bylo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.18 08:38

@Helileli Ze začátku jsem brala 2×krat denně 15ml,ted jednou denně 15ml. Hemeroidy mě taky napadli, preventivně mažu dubovou kurou,ja totiž ani nevim jak je poznat :oops: Pro fenyklový caj jsem poslala muze do lékárny. A jinak moc děkuji :kytka:

Hanulka2016
Ukecaná baba ;) 1894 příspěvků 11.08.18 08:41

Lactulosa myslim muze byt 15-40ml, tak zkusit postupne navysit a uzivat pravidelne. Do stravy kompoty-super je svestkovy, merunkovy +dostatek vlakniny. Pokud trapi prdy-Spolehlive pomaha rektalni rourka.
Samozrejme je vhodne vyvarova se nadymavemu jidlu.

Káťa19
Kelišová 6776 příspěvků 37 inzerátů 11.08.18 09:06

Taky jsem na to trpela, ja mam zacpu i normalne a v tehotenstvi fakt mazec :(
Nic moc mi nepomahalo. Ale vim, ze hodne radily svestky, kompot, stavu cokoliv. Espumisan klidne zkus, je to.prirodni, berou to i miminka ;) :hug:

Novak2
Stálice 64 příspěvků 11.08.18 10:41

Zkus upravit stravu, mam intoleranci na lepek, takze jsem zvykla jist podle stavu svych strev. Pri mem poslednim těhotenství to bylo znát, stacilo si hlidat prisun ovoce, zeleniny, hodne pit a vysadit cokoli co stavi - bilou rýži, čokoládu apod. Zacpa mne pak netrapila. Ty švestky, jak radí výše, jsou fajn.

Novak2
Stálice 64 příspěvků 11.08.18 10:47

I bile pecivo zkus vysadit - kvůli plynatosti…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama