Zaráží vás přístup vašeho gynekologa?

242
16.1.19 20:06

Zaráží vás přístup vašeho gynekologa?

Ahoj holky, cca rok a půl se s přítelem snažíme o miminko a když jsem si nebyla něčím jistá, zabrousila jsem sem, takže mám načteno spoustu diskuzí a mnohdy mi zkušenosti jiných i pomohly… Teď jsem ale nevydržela a musím se také podělit o opravdu zajímavý zážitek z návštěvy svého gyndaře a zajímaly by mě vaše názory. Mám cyklus 21 dní a při minulé prohlídce jsem se doktora ptala, zda to není problém a dá se s tím otěhotnět. Řekl mi, že to půjde, ale že si mám zjistit, zda ovuluji. Zkoušela jsem to přes bazální teplotu, ale při mém rozházeném spánkovém režimu jsem to po pár pokusech vzdala, pustila to z hlavy a řekla si, že to nechám přírodě a že při příští návštěvě gyndy si to nechám zjistit přímo doktorem. No a teď jsem tam šla zrovna 13. den, co jsem to měla dostat. Zpoždění jsem mela za tu dobu snažení max týden a nikdy v živote mi ms nevynechala, tak jsem byla nervózní, co mi na to poví. A on mi řekl, že to není žádné zpoždění??? Vím sice, že to mohl brát s ohledem na ten můj krátký cyklus, ale já přece vím, jak mé tělo funguje, ne? A nad tím krátkým cyklem se navíc podivil, že prej jestli to nechci upravit… Řekla jsem mu, že jsem s ním o tom mluvila posledně a nic 5akového mi nenabízel… A pak se dozvím, že mám nízkou sliznici… Věděla jsem prd, co to znamená, až doma mi to nedalo, tak jaem si to vygooglila… Byla jsem ze všeho taková vyplesklá, tak mě ani nenapadlo se zeptat a říkám si, proč s námi někdy ti doktoři nejednají jako s laiky a pořádně nám ty věci nevysvětlí… Navíc předpokládám, že ru nízkou sliznici mám celou dobu, tak nevím, proč to neřešil už minule a taky mě až teď kvůli mému věku posílá na testy plodnosti (je mi skoro 35), ale minule ticho po pěšině… Prý mám jít na krev, až mi to bude končit, ptala jsem se, co když to nedostanu, bylo to odmávnuto rukou a větou: „To určitě dostanete!“ Ani mi meřekli, abych se třeba ještě testovala (což mám samozřejmě stejně v plánu ;-) ) a rovnou mě v postatě poslali do háje, že těhotná být nemůžu? :? Tak, to bylo vyčerpávající, jsem zvědavá, co si o tom myslíte… Byla jsem tam včera, dnes už je to 14 dní a ms stále nikde a za týden mám mít už vlastně další… Ale zpoždění nemám… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1732
16.1.19 20:17

Tyjo, jestli je Ti 35 a chces deti, tak bych supajdila jinam, protoze i kdyz to ted zacnes resit, muze chcili trvat, nez se najde pricina, tak at mas klid a neco si pak nevycitas… Nebo jinak: chtela bych po nem doporuceni do CARu a na nej se vyprdla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5276
16.1.19 20:18

@chrisbarrie ja jsem to mela podobne :roll: nakonec jsem otehotnela az po zasahu v IRM.
Ja bych utekla. Ja si obdobne laxni pristup pak zazila i behem tehotenstvi ( pri kontrole po hospitalizaci, pri ktere mi byl zastavovan porod ve 25tt ) nademnou mavl rukou, ze vetsina pak stejne prenasi, zhorseny nalez neresil, atd, atd. Ja kvuli takovemu pristupu gynekologa momentalne menim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49507
16.1.19 20:18

No, postupně - cyklus 21 dní opravdu není problém, pokud ovuluješ. Pokud ovuluješ, u takhle krátkého cyklu to bude pravděpodobně honě brzo (já s cyklem 23 dní ovulovala kolem 11.DC). Pokud máš jinak cyklus pravidelný a jen teď zpoždění a k tomu nízkou sliznici, je možné, že máš zrovna anovulační cyklus. A jo, jednou MS fakt dorazí, otázka kdy. Při nízké sliznici pravděodobně těhotná nebudeš. Předpokládám, že při 13denním zpoždění už jsi dávno testovala sama.
A teď, co s tím - pokud jsi s doktorem nespokojená, změň ho. Pokud je ti pětatřicet a rok a půl se marně snažíte otěhotnět a chcete to řešit, vykašli se v tomto na obvodního gynekologa a zajděte oba do některého centra asistované reprodukce, žádanky netřeba. Tam se nechte oba důkladně vyšetřit a dle výsledků postupujte dále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2172
16.1.19 20:21

a co tak těhotenský test?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.19 20:29

Jestli je ti 35, chces mimino a uz se snazite rok a pul, tak supajdi nekam do caru… To vubec nemusi hned znamenat, ze musis na ivf, ale tam ti udelaji podrobna vysetreni a budou se tim, narozdil od tveho dr, opravdu zabyvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
348
16.1.19 20:35

Já mívala taky nízkou sliznici a nikdo mi to nikdy moc nevysvětlil, až mi jednou vynechala MS a dr. řekl, že nemám co krvácet. Konečně jsem měla po čem pátrat, nasadila kontryhel, od 1.dne MS do ovulace, tu jsem poznala, a po čtyřech letech snažení těsně před projednáváním IVF jsem otěhotněla. Dcera má skoro 4 roky, zlatíčko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
423
16.1.19 20:43

Moje gynekolozka me okamzite po te, co jsem ji rekla, ze se rok snazime a stale nic, poslala na vsechna mozna vysetreni s tim, ze neni na co cekat. Vetsina paru otehotni do pul roku, pokud to nejde rok, tak uz je to neplodnost. Bylo mi 31, jak pisou ostatni, urcite na nic necekej …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
16.1.19 21:01

@chrisbarrie to je dlouhý příspěvek ale pojďme na to. ;)Hodnotím z hlediska postupu. Tu ovulaci pozná i on, když by byla před tím než si u něj byla. Kdyby jsi tam byla 13 den po vynechání, tak by těh. zjistil, takže proto řekl, že to žádné zpoždění není. Nejspíš ti opravdu vynechala, to se může stát. Chce řešit upravení cyklu a nízkou sliznici a posílá tě na test plodnosti, to je ok. Hoď se trochu do pohody, cítím tu z toho hodně nervozity. Chápu, že to je vyčerpávající ale nejsi první ani poslední. Důvěřuj lékaři (pokud je ok, což bych řekla, že ano. A hlavně hned nevyšiluj může to být jen maličkost ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1888
16.1.19 21:04

Ja bych zmenila dr. Zacala pit kontryhelovy caj a nakoupila hromadu ovulacnich testu a testovala bych se kazdy den jeden test…az bych videla ze carka zacina silit hopsla bych na to kazdy den po nekolik dni… pak tehu test a uvidis… az pak bych vysilovala s carem atd…mas dobrej cyklus, nemusi cekat dlouho na ovu. Ja mam sltreba cyklus i 52 dni…to tepve vychytej ovulaci :lol: presto mam rocni holcicku :))) tak hlavu vzhuru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
16.1.19 21:10

No, moc děkuji za rady, vzhledem k tomu, že neplodnost s dr. teď už řešit budem, i příteli napsal žádanku na spermiogram, tak mu dám asi ještě šanci a jakmile se mi nebude ňáká věc pozdávat, tak s ním končím… Jen jsem se tak ňák chtěla vypovídat, myslím, že nikdo by mé rozhořčení nechápal víc než tady :lol: Nikdy jsem nebyla tak hysterická, jak tady některé bývají a beru to tak ňák sporotvně, jen 14 dní zpoždění jsem prostě nikdy neměla, tak mě to trochu rozhodilo a čekala bych trochu lidštější přístup… Jinak jsem samozřejmě testovala, naposledy to ráno, co jsem k němu šla… A mám to v plánu ob den dokud to nedostanu… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
16.1.19 22:41

Já mám celý život menstruaci po 21.-25 dnech, kromě jednoho období kdy jsem brala prášky. U obou dětí jsem otěhotněla hned po menstruaci :mrgreen: . takže délka cyklu nebude mít na otěhotnění vliv.
Jinak kdy mám ovulaci netuším, nikdy jsem to nezkoumala. Podle mého doktora můžu otěhotnět i ted, ve 40 :mrgreen: , pravděpodobně jsem ten typ co kolem projdou trenýrky a otěhotní :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
17.1.19 01:51

@joli31 :mrgreen: To ti závidím… Mamka mi vždycky říkala, že takhle to měla moje babička, takže bych to mohla mít po ní, ale bohužel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9070
17.1.19 08:04

Upřímně nějak s v tom tvém psaní nevyznám :oops:
Ano, doktoři často něco řeknou a ani jim nedojde, že pacient opravdu nemá vystudovanou zdrávku ani medinu a nerozumí mu, ALE jsme přeci dospelé ne? Pokud něčemu nerozumím, zeptám se :palec:
Přístup tvého gynekologa je také dosti zvláštní, zvážila bych na tvém místě změnu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
17.1.19 08:56

@Kotatko03 Ano, to máš naprostou pravdu, právě proto jsem psala, že jsem si to v tu chvíli vůbec neuvědomila, divím se, že jsem si to vůbec zapamatovala, sypal to na mě, že jsem nevěděla na co se ptát dřív :nevim: Mrzí mě, že kvůli velkému počtu pacientů nás chtějí mít doktoři (vzato celkově) rychle z krku, tak nám jen diktují, ale už to s námi nerozebírají. Mám tedy dva, kteří to nedělají, abych je neházela všechny do jednoho pytle, ale zrovna u gynekologa mě tento přístup obzvlášť mrzí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama