Zařazování mleka zpátky do stravy po eliminační dietě Abkm?

73
15.1.21 09:00

Zařazování mleka zpátky do stravy po eliminační dietě Abkm?

Ahojte holky, měla jsem měsíc eliminační dietu na podezření na Abkm, ale nějaké zlepšení moc nevidím, máme stále lepší a horší dny. Zařazoval z Vás někdo mléko zpátky do stravy? Viděly jste nějaké zhoršení a jak rychle? Malej zvraci i natravene mlicko a má hlen ve stolici jinak je usměvavý..díky moc za poznatky. Mám strach udělat první krok 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
545
15.1.21 09:26

Vyradila jsi jen mleko nebo vsechny mlecne vyrobky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
15.1.21 09:43

Tuto dietu jsem měla rok, musíš to držet opravdu striktně, na zavádění mléka zpět mi prijde brzo. Co na to doktorka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6483
15.1.21 10:07

Měli jsme něco podobnyho. Malej teda nezvracel, ale měl hleny ve stolici, zelenou barvu a divně to smrdelo. Asi 2 měsíce jsem měla bezmlecnou dietu i bez soji. Trošku se to zlepšilo, ale hleny tam měl pořád. Doktorka mě řekla ať zkusím udělat zatezovy test a naopak jíst hodně mléčných výrobků a uvidím. Tak jsme to udělala během chvíle se mu to spravilo. Tak nevím co to bylo. Asi z toho nějak vyrostl. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
644
15.1.21 10:33

Pokud to dítě má fakt ABKM, tak měsíc může být málo. Zkus ještě vydržet. A hlavně vyrad úplně všechno, co obsahuje mléko, i stopy mléka. Až bude dítě ok, můžeš si dovolit experimentovat. Na jsem bezmelcnou dietu držela rok, než jsem přestala kojit. Synovi jsem mléko pak postupně zavadela, byl ok, ale do ted to není úplně dobrý. Nemůže toho mlíka hodně a teď se Nějak zase zhoršil, uvažuju, že zajdem k doktorce na testy na ABKM a celiakii. Někdo z toho vyroste hned, někdo později, někdo vůbec. Ale měsíc je prostě málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3961
15.1.21 10:45

1. měsíc je málo.
2. pokud má pořád hlen ve stolici, pravděpodobně děláš někde chybu - je třeba být opravdu striktní a pečlivě číst složení všech výrobků - např. hera má napsáno - obsahuje syrovátku - syrovátka je mléčná bílkovina, takže je potřeba dávat na tohle všechno pozor, neplést si bezlaktozové výrobky (laktóza a bílkovina je rozdíl - bezlakotozové výrobky pořád mají bílkovinu!), nenahrazovat sojovými výrobky a taky pozor na probiotika - též obsahují mléčnou složku.
Bezmléčná dieta je v podstatě veganská strava s masem a vejci.
Zkus v tom pokračovat a opravdu hodně všechno hlídat, včetně pečiva. Stačí malé množství a je zle.
Jakmile jsme tohle všechno vychytali, kluk byl úplně dobrej.
Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
15.1.21 10:45

@Micilin @Midaku @Neuz právě doktorka mi řekla ať to zkusím zavést, že během 2-3 dnů bych měla vidět zhoršení, nevím jak bych to poznala když včera měl špatný den a zvracel od rána do večera…vysadila jsem komplet vše, dávám si bacha na stopové prvky, píšou je u všeho u ořechů, u některých maků, u přesnídávek, nejím pečivo u kterého nevím z čeho je, vše jen kde si můžu přečíst co tam je, takže jím více méně rýžovou kaši z DM, bezlepkové pečivo z DM, suchary rýžové, šunku bez lepku, mandlové mléko, maso, vybranou zeleninu, omezila jsem i vejce a cukr bílý, lepek, zdálo se mi, že mu to taky nedělá dobře, jako já sama nevím jestli to není klasický reflux nebo jestli to může být ABKM, proto zvažuju to zkusit, ale ten krok je těžký, zároveň ta dieta o 6 druzích potravin je šílená a malej stejně není úplně ok..tož tak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
644
15.1.21 10:49

@Niffu hele podle mě je nesmysl ověřovat alergii tak, že tu potravinu dítěti dáš. Jako jo projeví se to, ale bytecne ho tim zatezujes a navic, jak sama píšeš, ani to nepoznas, protože dítě blije furt. Pokud je hlavním příznakem zvracení, tak bych přemýšlela spíš o refluxu. U ABKM je spis vyrazka, průjem s hleny. Navíc ten měsíc by už mohl přinést aspoň částečné výsledky. Nepozorujes vůbec žádné zlepšení? Třeba větší četnost dobrých dnů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
15.1.21 10:52

Jeste me napadly vejce.. i tam muze byt alergie.. mame ABKM a i alergii na vejce, ale vejce tolerujeme… A z masa vyradit hovezi… Nekdy je i pridruzene alergie u kureciho masa… My s tim bojovali hodne..a pak jsem kojeni musela nechat, protoze jsem strasne zhubla a uz ani nebylo zadny mliko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
15.1.21 10:55

@Whitedog fakt se snažím hlídat si i stopové prvky, tak já ještě vydržím :) snad uvidím nějaké zlepšení..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
15.1.21 10:56

@Neuz vejce jsem taky omezila, zdálo se mi že ho to prohání…sleduju všechno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
15.1.21 10:58

@Whitedog probiotika bioagai, ale po 6 dnech je opět vyřazuju, zdá se mi že se po nich moc kroutí a víc blinká..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
15.1.21 10:58

@JancaS84 a jak přesně jsi provedla zátěžový test?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
15.1.21 11:00

@Niffu na biogaiu pozor… Maji mlecnou slozku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
15.1.21 11:04

@Neuz tak to by vysvětlovalo to zhoršení poslední dny, navíc dostal i první hexu, tak jsem nevěděla a fakt má mléčnou složku? Nejde to vygooglovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat