Září - školka o rok později?

Anonymní
18.8.11 16:23

zari - skolka o rok pozdeji??

holky, jak to je, kdyz mate dite v zari? do skolky i skoly musi az ten dalsi rok? co pak delate, kdyz takhle rok musite stat?? jak to je?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28561
18.8.11 16:26

Do školky bych dávala normálně s tím, že bude mít tři. Se školou podle zralosti. Celkově nejsem zastánce všech odkladů apod.
Syn je 29.srpna a do školy jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
18.8.11 16:26

U nás v Písku to je tak, že si dítě přihlásíš, zaplatíš školné od září a dítě půjde do školky až mu budou 3. Takže když mám listopadové dítě, tak září, říjem platím školné jako kdyby tam byl, ale nastoupí až v listopadu, když mu budou 3.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
18.8.11 16:30
surovka píše:
U nás v Písku to je tak, že si dítě přihlásíš, zaplatíš školné od září a dítě půjde do školky až mu budou 3. Takže když mám listopadové dítě, tak září, říjem platím školné jako kdyby tam byl, ale nastoupí až v listopadu, když mu budou 3.

Ve Zlíně to v jedné školce taky šlo. Tady v Praze pochybuju…holt záleží na obsazenosti školek.
A škola už byla zmíněna - záleží na zralosti. Pokud je odklad, tak se neděje nic. Dítě chodí ještě jeden rok do školky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
3235
18.8.11 16:30

dcerka má 3 v prosinci,do školky jde už od září ale jen na 5 dní v měsíci, od ledna pak na celý den :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
18.8.11 16:39

Bavíme se o mateřské školce a né o škole :-)

Palina.zl píše:
surovka píše:
U nás v Písku to je tak, že si dítě přihlásíš, zaplatíš školné od září a dítě půjde do školky až mu budou 3. Takže když mám listopadové dítě, tak září, říjem platím školné jako kdyby tam byl, ale nastoupí až v listopadu, když mu budou 3.
Ve Zlíně to v jedné školce taky šlo. Tady v Praze pochybuju…holt záleží na obsazenosti školek.
A škola už byla zmíněna - záleží na zralosti. Pokud je odklad, tak se neděje nic. Dítě chodí ještě jeden rok do školky :wink:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PetkaK
18.8.11 16:41
surovka píše:

U nás to taky jde, stačí dobře zasponzorovat, a pak platit školkovné - třeba kolegyně dávala syna do školky v květnu kdy dosáhl 3let, ale od září už platili ono „obsazené“ místo. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
FloraBolger
18.8.11 16:48
surovka píše:
Bavíme se o mateřské školce a né o škole :-)
Palina.zl píše:
surovka píše:
A škola už byla zmíněna - záleží na zralosti. Pokud je odklad, tak se neděje nic. Dítě chodí ještě jeden rok do školky :wink:

Zakladatelka se přece ptala na školku i na školu :nevim: . Takže co se týká MŠ, reagovala jsem u tvého příspěvku. A ohledně ZŠ se psalo hned na začátku…

• Nahlásit
  • Citovat
5230
18.8.11 16:57

Myslim, že záleží hlavně na školce jestli ti ho vemou. A taky jak je šikovnej :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
18.8.11 16:59
PetkaK píše:
U nás to taky jde, stačí dobře zasponzorovat, a pak platit školkovné - třeba kolegyně dávala syna do školky v květnu kdy dosáhl 3let, ale od září už platili ono „obsazené“ místo. :zed:

To ani jinak nejde, oni to místo nemohou obsadit nikým jiným. Ale u nás se teda platí jen udržovací poplatek :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15947
18.8.11 18:34

Synovec je 15.9 a do skolky jde od 1.9. Sestra ukonci rodicovskou o 14dni drive.
Do skoly pak pujde podle zralosti. Bud bude ve skolce 3roky nebo 4…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8286
18.8.11 19:33

tak my jsme 15.9. a do školky nastupujem začátkem září takže pár dní před 3 narozeninama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
18.8.11 19:57

Dcera starší je 29.9., do školky nastupovala v září, kdy jí byly 3roky (akorát to září šla na 5dní v měsíci). Do školy je automaticky „odložená“ (školní rok končí 31.8., takže děti od 1.9. jdou automaticky dýl)

Mladší dcera je 27.2. Do školky jsem jí na loňský rok nepřihlašovala (neměla jsem pocit, že s její nemocností by to mělo smysl a vůbec, že by jí vzali, ale jak jsem zjistila, byli by jí vzali). Tak jde te´d od září, to jí bude 3,5r a školu? Tu budu řešit, až to bude aktuální jak na tom bude v době, kdy se nás to bude týkat (dopředu mi přijde, že by na odklad byla vhodná, je celkově pomalejší, ale teď je na hodnocení moc brzy)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16848
18.8.11 20:50
surovka píše:
Bavíme se o mateřské školce a né o škole :-)
Palina.zl píše:
surovka píše:
Četla jsi otázku zakladatelky? Bavíme se o obojím… A jak již bylo řečeno, může nastoupit do školky i později naž 1.9 :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.8.11 21:04

Dekuji vam holkdy za kazdy prispevek!!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie