Zařízení bytu a feng šuej?

1293
29.6.07 20:57

zařízení bytu a feng šuei???

Ahoj mamky.
Nechci mít nějaké nenormální dotazy, ale asitak před rokem jsem četla v časopisu Marianne, že nějaká paní si zařídila byt podle pravidel feng šuei, a jak jí to dělá děsně dobře atd… no hned jsem si tehdy půjčila knihu v knihovně, a od tý doby o tom přemýšlím.
Kámoška se mi chechtala, že prý je to blbost.
ale já mám červíčka - myslíte, že stojí za to zařídit byt podle téhle „filozofie“ (možná ty úvozovky nejsou na místě, asi je to opravdu filozofie..)??
Např. - uvádím jen namátkou:

• sedačka nemá být zády ke dveřím ani k oknům kvůli „pocitu ohrožení“
  • věci (obrazy, květiny) se mají umísťovat pokud možno v páru (to už bohužel nevim proč)
  • zrcadlo nemá být ze složených kusů (jako to mám já v koupelně :-) ani nijak rozdělené, vždy jen jeden kus skla
  • člověk má vyházet staré krámy, protože vytvářejí negativní vibrace

atd atd no je tam toho spousta.
Jo nejvíc se mi líbí vyházení starých krámů :lol: to praktikuji i bez feng šuei.
Teď jsem si dokonce i koupila o tom knihu. Po večerech ji „studuji“.
Ale nevím - teďka budem zařizovat nově byt a nechci, aby se ze mě doma dělali srandu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
29.6.07 21:06

pitrisku ja myslim ze takove veci jsou spise o psichyce,ze kdyz tomu veris ze ti to pomaha a citis se lip,tak ze to bude fungovat.vypada to ze tomu veris,tak to tak udelej :wink: ja tomu neverim

• Nahlásit
  • Citovat
3076
29.6.07 21:15

ahoj,já s tím mám zkušenost..
bylíme v paneláku po bábě,ale když jsme se nastěhovali tak jsme si byt pochopitelně zařídili po svém…nicméně jsme tam neradi byli,zdrhali s manželem pryč,hádali se…
po narození malýho manžel změnil byt dle feng shui a super…
jasně,můžete říct že to je díky malýmu,ale ono to fakt není…
takže doporučuju!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
29.6.07 22:59

Já na to nevěřím.
Myslím, že je to kravina…

Být tebou zařídím si to podle feng shui (když tomu věřiš) ale dělej, že tě to napadlo náhodou dát to právě takhle, jinak se ti budou doma smát ještě řadu let…já bych se smála jako blázen a nedovedla bych si odpustit řeči typu"kámoška má gauč pod oknem…já se tam tak strašně bála…" :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
29.6.07 23:17

No já nevim, protože mně to sice připadá zajímavý, a ráda bych jako taky zažila tu „proměnu“ bytu.
Možná je to teda fakt sugesce…
Ale musim říct, že naši mají právě gauč „zády“ ke dveřím, mají ho tak celou dobu, co tam ten gauč je, a právě jako nic divnýho necejtim…
zato mi je ale třeba nepříjemný, když fakt sedím a za zády mám okno. Nevím proč, ale kámoška má sedačku zády k oknu a jak tam sedim, tak sebou pořád ale pořád šiju, drbu se, kroutim se… (asi mam možná spíš tendenci směrem k tomu oknu koukat, a když je za mnou, tak jako se pořád nějak kroutim…fakt..)
a radši si sednu u nich do křesla, který je normálně u zdi (a sice teda zády ke dveřím :lol: )
No tak koukám že se sešly názory pro i proti :-)
Už jsem teda slyšela víc lidí, jak si to chválí, že jim je pak doma příjemnějc, ale zase na druhou stranu stejnej zástup těch, který se tomu smějou.
tak asi to budu muset rozlousknout sama, coooo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
30.6.07 07:58

Pokud tomu věříš, tak bych se nebála to tak udělat a docela klidně se k tomu i přiznat. Já tak mám doma předělanej byt a funguje to a hlásím to všem, aby věděli jaká jsem :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.6.07 10:31

Ahojky,

my koupili dům stavěný podle fenguej-majitelé původní se tomu dost věnovali a musím říct,že bomba.Taky jsem se tomu nejdřív smála,ale zjišťujeme každou chvíli jak to zabírá.Jsme veselí,nehádáme se,dítě spokojený dokonce se rozpapalo a přibralo(byly s tím vždy problémy).
Stavba domu spočívala,že má všechny okna na jižní stranu,je strčený do zahrady aby většina zahrady byla prosluněná a nevytvářely se tam zbytečníé stíny,má kuchyň spojenou s obrovskym obývákem a vysoké stropy 3,30 m.Kytkám se tady daří,je tu spöusta energie.Taky jsem tomu nevěřila,ale s manželem na to koukáme.

Pa M+P
jsem anonym,protože jsem se musela odhlásit -sledovala mne tchýně a dělala problémy,hodně o tom tady asi budete vědět:-)00

• Nahlásit
  • Citovat
456
30.6.07 14:35

Byldeli jsme v bytě, který odpovídal Feng šuej. Přestěhovali jsme se jiného bytu a hned děti byly nemocné a já začala mít zdravotní problémy. Nevím jak to vyřešit. Proti hlavním dveřím mám hedn záchod a to je taky špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
30.6.07 17:11

Janine, sonko - tak jste mě pěkně naviklaly!! :lol:
jak jsem o tom zkrátka začala přemýšlet, tak to asi budu muset vyzkoušet…
a hlavně teda nejdřív pořádně nastudovat.
Musím jenom říct, že když vidím ukázky interiérů, který jsou podle toho zařízený, tak už jenom na pohled mě to hodně oslovuje!
tak asi to zkusím. Manžel se tomuhle nebrání, on je zaměřenej na kung fu a různý východní filozofie - upozorňuju, že ve zdravé míře - nechodí mi doma v kimonu a nesedíme na zemi :lol:
takže si v tý knížce už taky listoval…
uvidíme!
díky moc za všechny Vaše příspěvky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
30.6.07 19:01

Pitrisek: to je zajímavé téma, mohla bys sem prosím Tě hodit název té knížky? Docela by mě to zajímalo. Sedačku bych si zády ke dveřím nebo oknu nikdy nedala, jsem plašan a pocit bezpečí je pro mě dost důležitý :-) Díky. L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
30.6.07 22:16

Lasicka: tak jestli to opravdu chceš vědět, jmenuje se Feng-šuej ve vašem domě - Gill Haleová.
Koupila jsem ji u Kanzelsbergera za 189,–Kč. Ještě tam měli jednu, ta byla větší a asi o 50 Kč dražší, původně jsem chtěla vzít tu, ale nakonec po prolistování se mi nějak víc libila tahle…
U nás v knihovně mají ještě i jiné.
Jinak jsem viděla i mnohem větší třeba v Tescu,ale to bylo už na mě - laika - tak nějak příliš složité 8)
V téhle, co píšu, je např. čínský zvěrokruh, jaký máš převládající prvek, a k tomu třeba i barvy, mimo jiné tam je i o uspořádání dětského pokoje, jaké barvy jsou vhodné pro hyperaktivní děti a jaké zase naopak pro děti příliš klidné, pak něco o orientaci různých místností na různé světové strany…
no zkrátka - hodně záleží určitě na tom, jak moc tě to osloví a tak…
Já zatím jsem ve fázi „seznamování“ :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
30.6.07 23:11

Pitrisek: díky! Už máme hodně věcí v domě koupených, ale u spousty doplňků jsem teprve ve fázi hledání, tak bych se chtěla inspirovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
1.7.07 11:04

Mě se teorie feng-shuei moc líbí. Dům máme zařízený normálně, i když já se občas snažím něco přemístit, posunout, přeorganizovat a působí to moc fajn. Pokud s tím souhlasí i manža, tak nevidím problém, proč si to tak nezařídit od začátku a držím palce, ať to vyjde. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
stankahajdukova
8.11.10 11:09

…ja si myslim holky ,že čim viac sa otom dozvedáte tým viac pochybujete a premýšlate.Ja si byt zariadujem podla estetického vnímania a doležite je mat vobec priestor zariadit si to.Keď si to zariadi človek podla toho ako sa mu to páči tak sa v tom proste musí citiť suprove

• Nahlásit
  • Citovat
167
3.4.14 10:54

KUPUJI BYT, potřebuji ho přepažit a vše podle teto metody. Poradíte mi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama