Zařizujeme bydlení, je to docela boj

Anonymní
29.8.21 21:47

Zařizujeme bydlení, je to docela boj

Ahoj, zařizujeme si první společné bydlení v novém bytě. Nebudu lhát je to docela náračné občas to jsou moje nervy, někdy nervy přítele, Vždy jsem si myslela, že je to zábavné a takové štastné, ale opak je pravdou…. Je to náročné a zdlouhavé, přítel je v tomhle děsnej perfekcionalista. To on je ve víc věcech ale tohle je hrozné pak vždy, že on se tomu věnuje víc než já a tak podobně, já to řeším ale můj názor moc neřeší :,( proto už se nesnažím moc projevovat. Byt koupí jeho rodiče a já tak mohu leda zaplaťit kuchyň. :think: nevim jak to bylo u Vás? Bude to pak v pohodě, až budeme bydlet? Bylo to u Vás taky vyčerpávající? Občas nemám nervy :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17956
29.8.21 21:58

No pokud se nenaučíte řešit spory tak, abyste oba respekovali potřeby toho druhého (a v tvím případě asi i svoje vlastní potřeby jako zcela plnohodnotné), tak při příštím tématu, kde se budete muset dohodnout to bude ještě těžší.

Bylo by dost žádoucí mluvit o tom, co potřebuješ - tedy to aby vnímal i tvoje názory a potřeby. Je to společné bydlení, ne jeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6298
29.8.21 22:02

Především bych nekupovala kuchyň do bytu, který nebude tvůj, ale bude napsaný jen na přítele (nebo na jeho rodiče)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
29.8.21 22:02
@Anonymní píše:
Ahoj, zařizujeme si první společné bydlení v novém bytě. Nebudu lhát je to docela náračné občas to jsou moje nervy, někdy nervy přítele, Vždy jsem si myslela, že je to zábavné a takové štastné, ale opak je pravdou…. Je to náročné a zdlouhavé, přítel je v tomhle děsnej perfekcionalista. To on je ve víc věcech ale tohle je hrozné pak vždy, že on se tomu věnuje víc než já a tak podobně, já to řeším ale můj názor moc neřeší :,( proto už se nesnažím moc projevovat. Byt koupí jeho rodiče a já tak mohu leda zaplaťit kuchyň. :think: nevim jak to bylo u Vás? Bude to pak v pohodě, až budeme bydlet? Bylo to u Vás taky vyčerpávající? Občas nemám nervy :roll:

Ahoj. Rozumím. Dodelala jsem být v červnu. Tady za co se vzalo tak hned nefungovalo. Nešly mi zavřít nekokikery dveře, neprivezli mi skříň v termínu, musela jsem na ni 14 dní čekat, nakonec jsem to Teda stihla do termínu stěhování sestavit. Kuchyni mi dodali s chybějícími panty a úchyty na dvířka, topný žebřík v koupelně mi napoprvé nefungoval, v místě kde má být vestavěná trouba mi plynar nechal koukat rouru místo aby ji úplně odstranil i když bylo nahlášeno že tam plyn nebude a že tam bude stát trouba. No děs. Ale nakonec jsme to za provozu dali dodatečně dohromady. Měla jsem své spotřebiče které mi naštěstí po stěhování dále sloužily. Také jsem z toho byla vynervena, zklamaná a naštvaná. Teď už si to užívám. Ale do 1.7.kdy jsem měla bydlet jsem měla základ tj. Postel, skříň, kuchyni i když ještě nedodelanou, stůl, gauc a obývací stěnu tak se to dalo. Bude líp. Je to normální, neboj se. Teď jsem pyšná že jsem zařídila domácnost od základu i s rekonstrukcí. Ještě dodám že byl problém se zapojením internetu, ale za to mohli technici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9433
29.8.21 22:05

Na koho bude psany byt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25525
29.8.21 22:08
@Zelnicka píše:
Především bych nekupovala kuchyň do bytu, který nebude tvůj, ale bude napsaný jen na přítele (nebo na jeho rodiče)

no přesně tak, dobrý postřeh
zakladatelko - proč chceš kupovat kuchyń do cizího bytu? nebo čí byt bude, když ho zaplatí přítelovi rodiče?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10840
29.8.21 22:09

Jestli bude byt jen jeho tak bych tam nekupovala nic co si nemůžu odnést.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14382
29.8.21 22:13

Do bytu v ktorom nemáš žiadne právo financuj len časť nájmu, energií. Keby ste sa rozišli, kuchyňu si budeš brať so sebou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27585
29.8.21 22:14
@JancaS84 píše:
Jestli bude byt jen jeho tak bych tam nekupovala nic co si nemůžu odnést.
…a od čeho nebudu mít doklad.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
29.8.21 22:19

Jak píšou holky - pokuď byt bude psaný na rodiče nebo přítele, tak tam kuchyň rozhodně nekupuj. Teď to může být velká láska, ale když tě vykopne, tak nedostaneš nic.
Zároveň bych mu do toho moc nekecala, pokud se tě nebude vyloženě ptát na názor. Je to kruté, ale jestli je byt jen jeho, tak se nedá nic dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2116
29.8.21 22:22

Barák stavěl celej on za svý, ale co se týče vybavení, tak „hlavní slovo“ jsem měla já, i když teda většinou jsme se shodli, on řešil funkčnost, já vzhled, plácnu: vybral tři varianty co vyhovují po technický stránce a já z těch tří vybrala jednu co se mi líbí nejvíc a jsme spokojeni oba… když se rozejdem, vemu si svý tři kufry a půjdu, žádný dohadování kdo co koupil nebo nekoupil :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
29.8.21 22:24

Do bytu, ktery neni psany v katastru na mne bych kuchyn nefinancovala(uz jsem jednou tak blba byla-po 10ti letech nemeli ani ty penize, kdyby mi je proplatil zadnou hodnotu, natoz ta kuchyn). Nefinancovala bych ani blbou kytku. Nabytek, kdyz koupis cokoliv, se nebude hodit pokud se kamkoliv odstehujes a jeho hodnota bude 0. Nech partnera at si vse zaridi sam, je to jeho. Setri si na svuj byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21324
29.8.21 22:26

Upřímně nebude ti tam patřit ani klika od dveří, byt je jeho rodičů takže počítej že hlavní slovo mají oni potažmo přítel :nevim:
peníze si pěkně schovej kdyby náhodou ta láska nevyšla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
29.8.21 22:36

Na tu kuchyň bacha. S první “láskou” jsem to udělala podobně. Nakoupila jsem spotřebiče za své, byt byl jeho. Po rozchodu mi spotřebiče zpět nechtěl dát. Museli tam tehda naběhnout moji rodiče a vysvětlit mu to hezky zblízka. Jinak ano, teď jsme se stěhovali do většího bytu z menšího a je to katastrofa. Už déle než 3 týdny pořád něco předěláváme, uklízíme, vybalujeme, stavíme atd…zdá se mi to nekonečné. Bylo plno problémů, blba elektřina, teklo topení (několikrát), manžel provrtal kabel a dalších 1000 věcí. Ne nadarmo se říká raději vyhořet než se stěhovat. :mrgreen: Neboj, až to bude u konce bude lépe. My se taky neshodneme na všem a každý by chtěl některé věci jinak, musíte se domluvit jako dospělí lidé. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
29.8.21 22:40
@Anonymní píše:
Ahoj, zařizujeme si první společné bydlení v novém bytě. Nebudu lhát je to docela náračné občas to jsou moje nervy, někdy nervy přítele, Vždy jsem si myslela, že je to zábavné a takové štastné, ale opak je pravdou…. Je to náročné a zdlouhavé, přítel je v tomhle děsnej perfekcionalista. To on je ve víc věcech ale tohle je hrozné pak vždy, že on se tomu věnuje víc než já a tak podobně, já to řeším ale můj názor moc neřeší :,( proto už se nesnažím moc projevovat. Byt koupí jeho rodiče a já tak mohu leda zaplaťit kuchyň. :think: nevim jak to bylo u Vás? Bude to pak v pohodě, až budeme bydlet? Bylo to u Vás taky vyčerpávající? Občas nemám nervy :roll:

Tak to je pěkná blbost s tou kuchyní, máš rozum? neblbni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat